Čo všetko musíte vedieť, kým vyrazíte na lákavý nový horor Nočné mory z temnôt?

Hororom sa mimoriadne darí, čo dosvedčuje aj novinka Nočné mory z temnôt. Čo všetko by si o nej mal vedieť?

Zdroj: Lionsgate / moviestillsdb.com (úprava redakcie)

Do slovenských kín prichádza ďalší pozoruhodne vyzerajúci horor. Nočné mory z temnôt z doterajších ukážok pôsobia nesmierne lákavo a naznačujú, že by sme sa v tomto prípade mohli dočkať ďalšieho skvelého strašidelného zážitku. O čom však presne film je a z čoho vychádza? To sa dozvieš v nasledovnom článku.

1. Ide o adaptáciu populárnej knižnej série

Film vznikol podľa knižnej trilógie od Alvina Schwartza. Tá je inšpirovaná rôznymi legendami a príbehmi, ktoré si často priaznivci predávali celé generácie. Ide o poviedkové knihy, ktoré nemajú žiadny jednotný príbeh, čo pre tvorcov muselo nepochybne predstavovať výzvu.

Prvá kniha vyšla v roku 1981, druhá v roku 1984 a tretia v roku 1991.

2. Podľa informácií od tvorcov by sme sa určite mali dočkať minimálne štyroch poviedok

Zatiaľ nevieme úplne presne, aké poviedky vlastne uvidíme. Podľa dostupných informácií by sme sa ale určite mali dočkať kúskov Harold, The Red Spot, Pale Lade a Taily Po. Bude ich však pravdepodobne viac.

View this post on Instagram

Libro #29 de 2019: "More Tales to Chill Your Bones" de Alvin Schwartz, 1991 Tercera y última parte de esta trilogía creada por Alvin Schwartz e ilustrada por Stephen Gammell, esta vez recopilando 25 historias del folklore y la tradición oral de diferentes países Europeos. A diferencia de los dos tomos anteriores, aquí nos centramos más en el horror y el thriller psicológico y se deja de lado un poco el horror cómico. Una gran mayoría de las historias por las cuales es conocida esta trilogía están en este tercer tomo, el cual tomó 7 años en compilarse tras la publicación de la segunda parte. Las historias en sí son entretenidas, siendo mis favoritas "The Red Spot" y "Harold". Y como es de esperarse ya habiendo visto el trabajo realizado en las dos primeras partes, sobresalen enormemente las ilustraciones de Stephen Gammell quien una vez más logra adentrarnos en una atmósfera incómoda, lúgubre, siniestra. Sin duda uno de los mejores elementos de la trilogía, que son el complemento perfecto para enriquecer la experiencia lectora. Ahora, a esperar la adaptación cinematográfica de 2019! ⭐️⭐️⭐️

A post shared by Mauricio Aponte (@maponto) on

3. Na filme pracovalo plno talentovaných ľudí

Na režisérskom kresle sedel talentovaný André Øvredal, ktorý má za sebou skvelé žánrovky ako Lovec trollov či The Autopsy of Jane Doe. Na scenári sa navyše podieľal oscarový Guillermo del Toro (Podoba vody, Hellboy) a dohliadal aj ako producent. Hudbu mal na starosti Marco Beltrami (Tiché miesto).

4. Filmári si niektoré príbehy vymysleli sami

Tvorcovia sa pri písaní scenára nenechali úplne zviazať predlohami. Niektoré príbehy tak budú výsledkom ich vlastnej fantázie.

Lionsgate / moviestillsdb.com

5. Film bude mať jednotný príbeh

Aj napriek tomu, že knihy sú poviedkové antológie, tak film samotný túto štruktúru dodržiavať nebude. Dočkáme sa teda jedného celistvého príbehu. Ten sa bude odohrávať v 60. rokoch a v jeho centre bude skupina tínedžerov, ktorá objaví tajomnú knihu plnú strašidelných príbehov.

Veľmi rýchlo však zistia, že monštrá z príbehov ožívajú a hlavní hrdinovia teda budú musieť zápasiť o svoje holé životy.

Lionsgate / moviestillsdb.com

6. Kto si zahrá hlavné úlohy?

Hlavné úlohy stvárnia menej známe tváre ako Zoe Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush či Austin Abrams. Tých doplnia aj Dean Norris, Gil Bellows, Lorraine Toussaint či Javier Botet.

Lionsgate / moviestillsdb.com

7. Tvorcovia sa pri natáčaní inšpirovali aj pôvodnými ilustráciami

Dôležitou súčasťou knihy sú aj originálne a poriadne mrazivé ilustrácie od Stephena Gammella. Tie si medzi čitateľmi získali veľkú popularitu. V reedícii z roku 2011 knihy svojimi kresbami spestril Brett Helquist. Tvorcovia sa však pri dizajne jednotlivých monštier inšpirovali priamo v originálnych Gammellových ilustráciách.

8. Inšpiráciu pri písaní scenára si tvorcovia vzali zo všetkých troch kníh

Tvorcovia v tomto prípade neadaptujú chronologicky prvú knihu. Keďže predloha je súborom viacerých príbehov, dovolilo to tvorcom vyberať si a nenechať sa príliš zväzovať. Na plátna kín sa určite nedostanú všetky príbehy, takže je tu rozhodne priestor aj pre pokračovanie.

Lionsgate / moviestillsdb.com

9. Na filme sa pracuje už od roku 2016

Vlastne ešte skôr. Filmári práva totiž získali už v roku 2013. O rok neskôr začal na scenári pracovať John August (Veľká ryba) a v roku 2016 k projektu priskočil aj Guillermo del Toro. Následne sa scenár viackrát prepísal a v decembri roku 2017 bolo oznámené, že sa réžie chopí André Øvredal. Prvá klapka padla v auguste roku 2018, pričom sa nakrúcalo až do novembra toho istého roku.

Lionsgate / moviestillsdb.com

10. Kedy si film budeš môcť vychutnať?

V slovenských kinách si všetci milovníci hororov budú môcť Nočné mory z temnôt užiť už tento štvrtok, 8. augusta.

Ak ťa tento horor zaujal, nezabudni si prečítať 10 mrazivých legiend, ktoré sa s ním spájajú.

Zdroj: Bontonfilm SK

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
26 vecí, ktoré by sa mali v škole učiť na sexuálnej výchove

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME