Čo všetko nás čaká v poslednej sérii Game of Thrones a na aké otázky chceme poznať odpoveď?

Posledná séria dorazí už 14. apríla.

Zdroj: HBO

Už 14. apríla dorazí na naše obrazovky prvá epizóda poslednej série parádneho fantasy seriálu Game of Thrones (Hra o tróny). Knižná predloha Georgea R. R. Martina síce ešte nie je dopísaná (autor momentálne stále pracuje na predposlednej knihe The Winds of Winter), avšak filmári nás nebudú naťahovať a príbeh ukončia viac-menej po svojom.

S tým, že im Martin predsa len prezradil zopár dejových línií, ktoré sa neskôr objavia v posledných dvoch knihách. Posledná séria bude pozostávať zo 6 častí, pričom posledné štyri budú mať už filmovú dĺžku, a síce 80 minút.

Keďže už máme za sebou 7. sérií, dali sme pre vás dohromady menší prehľad toho, čo nás v posledných epizódach čaká. Budeme sa tiež venovať aj otázkam, na ktoré by sme radi dostali odpovede. Takže, poďme na to!

Pozor, tento článok obsahuje spoilery, ak si teda nevidel poslednú 7. sériu, môžeš si pokaziť zážitok

V poslednej sérii sa dočkáme návratov niektorých starých známych postáv

Tvorcovia nám už pred časom potvrdili, že k starej partii Tyriona, Daenerys, Jona či Jaimeho sa pridajú aj starí známi Tormund a Beric. Ich osud rozhodne nebol jasný, keďže mnoho fanúšikov predpokladalo, že obaja padli za obeť Nočnému kráľovi. Opak je však, zrejme, pravdou a samotní herci potvrdili, že sa v poslednej sérii objavia.

Okrem nich by sme mali opäť vidieť aj Melisandru či Robina Arryna. Návrat však hlási aj Edmure Tully, teda brat Catelyn Stark. Ten sa síce nachádza vo väzení, avšak podľa hereckého predstaviteľa Tobiasa Menziesa je stále nažive.

HBO

Uzavrú sa mnohé vzťahy medzi postavami

Keďže sa blížime do veľkého finále, je jasné, že treba adekvátnym spôsobom uzavrieť všetky príbehové línie, ako aj dotiahnuť do konca vzťahy medzi postavami. Z vyjadrení tvorcov vieme, že dôjde na vyjasnenie vzťahu medzi Tyrionom a Daenerys. Podľa doterajších náznakov sa zdalo, že Tyrion Daenerys miluje a tento fakt bude hrať vo finále veľkú rolu.

Okrem toho je tu však aj tehotenstvo Cersei. Mnohí fanúšikovia si pôvodne mysleli, že Cersei tehotenstvo len hrá (to by, koniec-koncov, vzhľadom na jej postavu nebolo ničím prekvapivým). Podľa scenára je však Cerseino tehotenstvo skutočné, čo znamená, že ešte výrazne zamieša karty a vzťahmi medzi jednotlivými postavami.

HBO

Je tiež veľmi pravdepodobné, že sa dočkáme odhalenia pravdy o rodičoch Jona Snowa. Podľa informácií zo 7. série sa zdá, že jeho skutočnými rodičmi sú Lyanna Stark a Rhaegar Targaryen. O tomto fanúšikovia špekulovali už dlhšie a predchádzajúca séria to veľmi silno naznačovala.

Pokiaľ je to skutočne tak, vyplýva z toho, že Jon má nárok na Železný trón, ale aj to, že Daenerys, s ktorou sa oddáva milostným hrám, je v skutočnosti jeho teta. Ak sa ich príbuzenský vzťah odhalí, je len málo pravdepodobné, že túto dvojicu čakajú ružové zajtrajšky. Na samotnom Železnom tróne však môže napokon skončiť aj niekto celkom iný.

Na koho strane je Jaime?

Jaime je jedna veľká neznáma. Konečne sa však odlúčil od svojej sestry (a milenky) Cersei a zrejme má namierené do Zimohradu. Viacerí špekulujú, že sa tam stretne s Tyrionom a všetkým odhalí pravdu o Cerseiných plánoch.

Je však evidentné, že si Jaime bude musieť definitívne vybrať, či sa pridá na stranu svojej sestry, alebo na stranu Tyriona, Jona Snowa a Daenerys. Situácia momentálne naznačuje, že to bude druhá skupina, ale vo svete Hry o tróny si nikdy nemôžeme byť ničím istí. Vyššie zmienené Cerseino tehotenstvo bude určite hrať nezanedbateľnú rolu.

HBO

Koho bude nasledovať Bronn?

Čo Bronn? Postaví sa na stranu živých alebo mŕtvych? Na základe toho, čo sme doteraz videli, je možné, že sa pridá k Jaimemu a vyrazí s ním na sever. V zásade nemá dôvod zostávať v Kráľovom prístavisku.

HBO

Bude hrať Gendry väčšiu úlohu?

Nie je to vylúčené. Oproti knihám mu tvorcovia seriálu dali väčšiu rolu, takže je možné, že preňho pripravujú významnejšiu rolu, než to, že bude vyrábať zbrane. Jeho postava by si to iste zaslúžila.

HBO

Kto je Azor Ahai?

Identita Azora Ahai, v proroctve označovaného aj ako Princa, ktorý bol sľúbený, je zatiaľ neznáma. Podľa všetkého sa pod týmto menom môže skrývať hneď niekoľko postáv. Na koho sa toto proroctvo vzťahuje? Na to si budeme musieť počkať.

HBO

Aký je cieľ Bielych chodcov?

Armáda mŕtvych pod vedením Nočného kráľa bude našim hrdinom robiť veľké vrásky. Podľa všetkého sa s ňou stretnú v epickej bitke. V 8. sérii by sme sa mali dozvedieť, aké sú presne ich ciele a čo majú vlastne v pláne.

Bieli chodci si už brúsia zuby na Zimohrad a podľa slov samotných hercov sa tu medzi nimi a hlavnými hrdinami odohrá bitka, oproti ktorej bude taká Bitka bastardov len slabým čajom (nakrúcalo sa plných 55 dní). Tak to sme zvedaví!

HBO

Kto tvorí armádu mŕtvych a ako poraziť Nočného kráľa?

Neživých nepriateľov s modrými očami možno rozdeliť na tri skupiny – oživených mŕtvych, Bielych chodcov a Nočného kráľa. Prvá skupina tvorí majoritnú časť armády mŕtvych a vznikla oživením mŕtvych ľudí Bielymi chodcami alebo samotným Nočným kráľom. Ide teda o akýchsi zombiov, ktorých počet neustále narastá s každým človekom, ktorý im skríži cestu.

Zatiaľ čo „zombiovia“ majú jasnú slabinu a možno ich poraziť dračím sklom, Valyrijskou oceľou a ohňom, na Bielych chodcov oheň neplatí. V poslednej 7. sérii sme boli tiež svedkami takzvaného „multikillu“, keď Jon zabil Bieleho chodca, čím zároveň zomreli všetci oživení mŕtvi, ktorých Biely chodec vytvoril.

Čo sa týka slabín samotného Nočného kráľa, zabiť ho určite nebude také jednoduché. Zatiaľ vieme isto len toľko, že oheň mu nijako neubližuje. Presvedčili sme sa o tom v poslednej časti 6. série, keď cezeň prešiel spolu s Bielymi chodcami až do Branovho úkrytu.

HBO

Ako Viserion zničil stenu?

Čo sa týka Viseriona, zatiaľ presne nevieme, aký drak to vlastne je (ľadový alebo nejaký iný?). Na odpoveď si budeme musieť počkať na 8. sériu. Otázkou, samozrejme, ostáva aj to, prečo Viserion chrlí modrý oheň a prečo práve týmito plameňmi zničil 8-tisíc rokov starú ľadovú stenu.

HBO

Kam povedie partnerstvo Arye a Sansy?

Sestry medzi sebou síce nejakú dobu zápasili, teraz však jednoznačne spoja sily. Nejakým spôsobom do toho bude zapletený aj Bran. Zatiaľ však netušíme, aká jeho úloha presne bude. Arya je zároveň stále plne oddaná svojej zabijackej misii a jej obeťou sa naposledy stal Malíček. Otázkou však ostáva, kam povedú jej kroky po Malíčkovej smrti?

HBO

Zdroj: screencrush.comnytimes.comgamespot.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 detí, ktoré vymysleli nové slová a dopadlo to bravúrne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME