Čo všetko o tebe Google vie? Digitálna marketérka na TikToku ukázala, ako to zistiť

Jediná webstránka skrýva všetky tvoje tajomstvá.

Zdroj: Shutterstock

Reklamy. Sú všade okolo nás a nedá sa ich zbaviť. Zlaté to časy, keď sme si naivne mysleli, že päťminútová reklamná pauza počas televízneho vysielania je to najotravnejšie, čo nás čaká. Youtube videá, sociálne siete, eshopy či iné webstránky… nech už sa v online sfére pohneš ktorýmkoľvek smerom, určite na teba vyskočí dobre mienené odporúčanie koho sledovať, koho objednať alebo čo si kúpiť. Paráda.

Vieš, ako to chodí. Stačí, že si si raz objednal cez internet difuzér a zrazu pol roka nevidíš reklamu na nič iné ako difuzéry od výmyslu sveta, v rôznych veľkostných, tvarových a farebných prevedeniach. Akoby človek potreboval viac ako jeden, lebo načo kupovať difuzér, ak si ich neplánuješ neskôr dokúpiť ďalších tristo a vytapetovať si nimi obývačku. Že?

Shutterstock

Kolovali – a dodnes kolujú – fámy o tom, že nás odpočúvajú a vzhľadom na to, v akej dobe žijeme, to zas nie je až také sci-fi. Niektoré reklamy sú totiž absolútne irelevantné, neviažu sa k ničomu, čo si kedy predtým hľadal… len si ležérne na káve s kolegom prehodil, že by si si možno kúpil tlakový hrniec. A bum, prídeš domov, zapneš počítač a čo nevidíš – reklama na tlakáč. Ako je to možné? Ako si to Veľký brat vycucal z prsta?

Všetko, čo o tebe Google vie, na jednej webstránke

Video od tejto slečny ti to hádam pomôže objasniť. Digitálna marketérka Trish, ktorá na TikToku figuruje pod prezývkou @tiktoktrishkabob, totiž prezradila, ako sa dopátrať k tomu, čo si o tebe Veľký brat, respektíve strýko Google, vlastne myslí. Sociálnou platformou totiž koluje výzva, v ktorej sa ľudia pracujúci v rôznych oblastiach delia o poznatky, ktoré bežný človek nemá ako vedieť. A tak sa Trish rozhodla prispieť svojou troškou.

@tiktoktrishkabob

#stitch with @teenybee818 Google knows way too much about all of us. #google #ads #digitalmarketing #digitalmarketer #bigbrother

♬ original sound – Trish Kabob

„Pracujem ako digitálna marketérka a mám pocit, že väčšina ľudí si stále neuvedomuje, nakoľko im Google zasahuje do súkromia,“ hovorí Trish vo svojom videu. „Ak si si už niekedy položil otázku, prečo vidím reklamy, ktoré vidím, môžeš navštíviť túto webstránku. Prezradí ti všetky domnienky, ktoré o tebe Google má, založené na predošlých vyhľadávaniach.“

Pokiaľ používaš zariadenie, na ktorom si prihlásený do účtu Google, stačí naťukať do vyhľadávania adssettings.google.com. Na stránke, ktorá sa načíta, sa dozvieš o sebe všetko. Ešte aj to, čo si doposiaľ nevedel. „Vek, pohlavie, či máš deti alebo zatiaľ nie, to všetko vedia. Nech už si v minulosti vyhľadával čokoľvek, určite to tu niekde je,“ hovorí Trish.

Shutterstock

Položky sa dajú individuálne upravovať

„Stránka umožňuje spravovať jednotlivé položky,“ vysvetľuje žena. Ak sú pre teba niektoré položky nerelevantné a nemáš najmenší záujem vídať reklamy z tohto segmentu, môžeš ich jednoducho odstrániť. „A na vrchu môžeš vypnúť personalizáciu ako takú,“ dodáva. Tak a tu to máš. Aspoň už vieš, že nemáš jediný dôvod nedať sa očkovať – mikročipy sú pre slabochov, veľkí chlapci používajú reklamy.

Zdroj: Trish Kabob / TikTok

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
12
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o svoje posledné tetovania. Telá im zdobia poriadne pecky


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME