Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Spomínate si na tie časy, keď sme ešte chodili na základku, na strednú a nepoužívali sa mobily? Človek mal 10 minút prestávku, aby stihol všetky svoje potreby a niekedy to chcelo veľkú logistiku rozplánovať si celý deň. Po prvej prestávke pôjdem na wcko, po druhej prestávke si dám desiatu, na tretej prestávke (tá parádna 15 minútová) pôjdem do bufetu…však to boli parádne časy. Dnes už strávime každú voľnú chvíľu na mobile (a je jedno či je hodina alebo prestávka, alebo ideme domov autobusom…appky frčia stále). Zaspomínajme si spoločne na všetky veci, ktorými sme vypĺňali prestávky za mlada.

1. Robili sme si úlohy – respektíve odpisovali od toho jedného poctivého študenta, ktorý si to spravil doma.

2. Pripravovali sme si ťaháky na písomku. Písomka…aké milé slovo. Ešte stále sa to v škole používa? Alebo sú to už len samé testy sem, testy tam?

3. Keď sme už pri tých ťahákoch, využívali sme všetko. Klasika ceruzkou na lavicu. Ak ste mali tie gumové obrusy, tak ste sa snažili pod to naskladať všetky možné ťaháky sveta. Perom popísané ruky, nohy. Dievčatá mali tú výhodu, že si mohli na druhú stranu sukne či šiat prilepiť zopár ťahákov. Občas ste využili aj stenu, radiátor, či stoličku spolužiaka čo sedel pred vami.

https://media.giphy.com/media/8FNlmNPDTo2wE/giphy.gif

4. Jedli sme. Úprimne, desiata bol vždy najväčší highlight dňa (ak sa teda mamine chcelo pripravovať. Pretože asi všetci pamätáme dni, keď doma nič nebolo a na desiatu bol iba suchý rožok s plátkom syra – áno, bez masla). Najviac sme sa tešili na tú jednu sladkosť, ktorú sme si chceli vychutnať až niekedy po obede, ale väčšinou padla za obeť ako prvá.

https://media.giphy.com/media/K5PHgo5TiOc7K/giphy.gif

5. Chalani veľmi radi hádzali jedlo cez celú triedu. Takže sa mohlo stať, že ti krúžok uhorky skončil na čele. Alebo saláma nalepená na peračníku…

6. Bufet, čarovný bufet. To bolo miesto, kde sa to cez veľkú prestávku menilo na kultúrne centrum celej školy. Miešali sa ročníky, baby, chalani, občas nejaký profesor. V bufete si sa vždy dozvedel najviac pikošiek z celého týždňa.

7. Ak si mal službu ako týždenník, tak si cez prestávky toho veľa nestihol. Musel si umývať tabuľu, doplniť kriedy, sledovať kde je triedna kniha… no hotová makačka.

8. V triede ste boli všetci poskupinkovaní, takže cez prestávku si sa presunul k svojej skupine a rozoberali ste všetko, čo ste za tých 10 minút stihli rozobrať.

https://media.giphy.com/media/xT9KVuimKtly3zoJ0Y/giphy.gif

9. Písali sme si lístočky a posielali po celej triede. Blbé bolo, keď to učiteľ našiel a prečítal. Ale z pohľadu učiteľov si myslím, že to bol pre nich najväčší highlight dňa a v zborovni to vždy veselo rozoberali s kolegami.

https://media.giphy.com/media/xT8qB8AqTw8yufCGk0/giphy.gif

10. Mimochodom…zborovňa. Tam nikto nerád chodil. Príliš vysoká koncentrácia učiteľov. Takže ak si mal ísť pre glóbus alebo len odniesť pravítka, tak si celý očervenel.

11. Ak si mal telesnú, tak si hneď po zazvonení vyštartoval do šatne, zobral smradľavé prepotené vrecúško a šprintoval do šatne na telesnú, aby si sa stihol prezliecť. Nehovoriac o tom, že šatne boli vždy narvané triedou, ktorá práve skončila telesnú. Keď sme už pri tej telesnej…to nikomu nevadilo, že po docvičení sme sa nemali kde osprchovať? (Ale to je len taká rečnícka otázočka)

12. Ak si mal to šťastie a mal si mobil, klasická Nokia 3310 (priznaj sa, či si mal modrú alebo šedú), tak si drvil hadíka.

13. S babami ste si vymieňali Bravo Girl a INko. To len bolo klasické čítanie.

14. Organizoval si si dosky, peračník, zošity (ok, toto robili asi iba dievčatá).

15. Cez veľkú prestávku boli pravidelné prechádzky po celej škole. Aby si očekoval ten svoj objav z vedľajšej triedy.

16. Cez 5 minútovú prestávku si nestihol nič. Ani len ten jeden pomaranč si nedošúpal do konca.

Aké sú tvoje spomienky na tieto časy? 🙂 

Titulná fotka: Pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Sandy

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť