Čo všetko treba v septembri osláviť?

Študentom začína podivne zvierať žalúdok a matky nakupujú šampanské… (To v zľave, samozrejme).

Už čoskoro sa začína tvrdý boj. Návrat do krutej reality. Uvedomíš si, že tvoj telefón má aj budík a že je práve šesť hodín ráno a ty si práve neprišiel domov, ale musíš vstávať do inštitúcie, na ktorú si si vôbec za ten čas nespomenul. Je to smutné, ale vieš čo je ešte smutnejšie? Že do jesenných prázdnin je až príliš ďaleko a ty jednoducho nemáš na výber a tak vyberáš zaprášenú tašku, kde snáď nehnila dva mesiace desiata a myslíš na to, že si nikde nebol, nič nezažil a ani tá láska znova neprišla. Čo už len tu treba oslavovať? No predsa, že si každým dňom bližšie k tomu aby si tú školu skončil! Mysli pozitívne, mysli dopredu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/monday-college-gif-studying-u7KWL9ABr9Yw8)

Aj také matky majú čo oslavovať. Pripíjajú si slovami: ,,Na šťastné nové začiatky a nech školský rok nikdy nekončí!“ Keď dávajú matky deti do škôlky, tak plačú. Plačú od radosti. Kto tvrdí niečo iné, ten klame. Dva mesiace prázdnin nezvládajú ani silné povahy. Staršie deti odvezú do školy, alebo ani nie, veď autobusy idú a potom nastáva to vytúžené ticho a blažený pocit, keď ju žiadne dieťa neprenasleduje a môže sa ísť v kľude vys*ať. A hneď na to úzkostlivý pocit, že jej sakra chýbajú. Matky sú divné. Matky nevedia čo chcú.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/uncloned/21655973354)

September je silný mesiac, keď sa ti ešte chce chlastať niekde vonku na terase, lebo vie byť celkom príjemne a veru je aj na to dôvod, meninových oslávencov je dosť. Martiny, Márie, Mišky, Mišovia, Matúšovia, Ľubošovia, či Marianny sa môžu sťať so svojimi partiami v euforickom duchu prázdnin, ktorý vyprchá najskôr až na konci septembra, keď už bude určite riadna kosa. Ak nepoznáš, žiadneho z menovaných (o čom silne pochybujeme), tak si môžeš pripiť aspoň minerálkou na narodeniny Kyga, Avicciho, Beyonce alebo Moniky Belluci.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hero0fwar-karmawhore-rhyming-g9582DNuQppxC)

Ak ti nestačí babie leto, skús odletieť ešte na poslednú dovolenku, nezabudni dokumentovať ako ti je fajn a naštvi tak polovicu tvojich známych. Hlavne žiadne depresie. Aj toto obdobie, keď sa zamotáš do deky, dáš si čaj alebo po sto rokoch kakao má svoje čaro. Vieš koľko filmov a seriálov môžeš za túto sychravú jeseň vidieť? Nie že by sme pochybovali o tom, že svoj voľný čas venuješ sebavzdelávaniu a prospešným veciam, ale vlastne áno, pochybujeme. Dôležitý tip (výhovorka) je, že to pozeráš kvôli angličtine. A ešte jedna dôležitá vec. Na konci mesiaca zobuďte niekto prosím, speváka z Greenday.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/billie-joe-armstrong-zqIApRbQ9pT2w)

Ak ešte stále hľadáš dôvod, prečo by si mal oslavovať koniec ničnerobenia, máme zopár medzinárodných tipov. 13. septembra je deň čokolády, pozitívneho myslenia a aj programátorov. Taká krásna kombinácia, za ktorú môžeš poďakovať 21. septembra na Svetový deň vďačnosti. Poďakuj aj za všetko čo máš, aspoň v tento deň, lebo v iný deň si zrejme ani nespomenieš. A 28. septembra je Svetový deň za právo vedieť. Vieš aký môžeš byť rád, že práve toto čítaš? Nemáš začo!

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/my%C5%A1lienka-be%C5%BEec-myslenie-%C5%A1portov%C3%A9-2641952/)

Zdroj: kalendar.azet.sk, wikipedia.org
Titulná fotka: gratisography.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
39
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Brilantné životné lekcie, ktoré nás naučili filmy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME