Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Čo všetko v živote ti uľahčí zmysel pre humor?

S úsmevom na tvári skrátka ide život ľahšie.


Je vzácnosť mať v živote ten správny nadhľad a disponovať optimizmom aj v tých najhorších a najtragickejších situáciách. Niekedy je umenie dokázať sa vyrovnať s vecami, ktoré si pre nás život prichystal, s úsmevom na tvári.

Humor je mnohokrát aj liekom a pomáha nám nezblázniť sa pri náročných situáciách. A dá sa povedať, že mať ho v tomto svete je výsadou, pretože je veľa takých, ktorí si s ním netykajú a sťažujú tým život ostatným, no hlavne a predovšetkým sebe.

Brať sa príliš vážne, urážať sa za každú somarinu a vziať si všetky vtípky osobne, ktoré by sa síce aj keď okrajovo, no mohli týkať aj nás, je síce pomerne rozšírené, no totálne zbytočné. A ako povedal jeden známy rímsky filozof: „Kto nemá zmysel pre humor, je každému na smiech…“

Toto sú veci, nad ktorými sa pomocou žartíkov oveľa ľahšie prenesieme.

Skúškové

Obdobie, ktoré pozná každý skúsený študent ako také, v ktorom si prejde mnohými fázami a väčšinou mu do smiechu teda nie je. A ak aj áno, je to taký humor zmiešaný so vzdychmi a žalúdočnými kŕčmi. Každopádne, ani v tomto období sa netreba úplne opúšťať a zabúdať na príjemné veci v živote a dopriať si aj trošku srandy.

Výsmech, sarkastické poznámky

No, priznaj si, sám sa rád pochechtáš na cudzom nešťastí, hlavne ak ide o osobu, ktorú sám nemusíš. Je pravdou, že v tejto dobe „fičí“ čierny, možno prízemný a niekedy aj primitívny humor. Nie na všetkom sa dokážeš zasmiať a nie všetko príde človeku vtipné. No pri trošičke odosobnenia sa dokážeš baviť aj na vtípkoch o tebe a na sarkastických poznámkach smerovaných na tvoju osobu.

Čo všetko v živote ti uľahčí zmysel pre humor?
Shutterstock

Starnutie

O pár rokov to bude pre nás asi aktuálnejšia téma, no prvé vrásky a starnutie znášajú hlavne ženy veľmi ťažko. Avšak, oplatí sa na to prihliadať s humorom. Nič nie je čarovnejšie ako babička alebo dedko, s ktorými je poriadna prd*l!

Životné sklamania a prehry

Či už si sa rozišiel, niekto ťa oklamal, podviedol alebo sa ti niečo nepodarilo a ty si teraz z toho mega na slučku… Je dobré si uvedomiť, že svet sa nezrúti a čím dlhšie budeš nosiť masku „nešťastníka“, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa ním naozaj aj staneš.

Choroba

Vyrovnať sa s tým, že s nami niečo nie je v poriadku, určite nie je jednoduché, no práve zmysel pre humor je činiteľ, ktorý celú našu situáciu odľahčuje a pomáha nám vidieť veci z nadhľadu.

Čo všetko v živote ti uľahčí zmysel pre humor?
Shutterstock

Škodoradosť od neprajníkov

Či už sa potkneš v desaťcentimetrových podpätkoch, pričom si sa celý čas v duchu modlil „Sakra, len nech sa nevyd*bem na tých schodoch…“ No opak je, samozrejme, pravdou, jeden šmyk a už ležíš rozčapený na podlahe ako taká škaredá palacinka.

Alebo aj keď ide o horšie „životné pády“, vždy bude v živote niekto, kto sa rád na tom pobaví a utrúsi na našu adresu nemiestny vtípek. Každopádne, čím viac sa budeš svojmu nešťastiu a životným neúspechom smiať a vzhliadať na nich s dobrou náladou, tým menej ich budeš priťahovať.

Vyrovnanie sa s chybičkami krásy

Nebrať sa príliš vážne a prijať to, že nie sme úplne dokonalí, je kľúč. Stále sa totiž nájde niekto, kto na naše nedostatky veľmi rád poukáže. Práve preto „si vyhral“, ak si sa s tým zmieril a dokážeš si zo seba vystreliť skôr, ako to stihnú škodoradostníci.

Vlastná nešikovnosť

Trápiť sa kvôli tomu, že si nedostal do vienka ani za mak šikovnosti, netreba. Viac je nás takých. A čím viac si zo svojej neschopnosti v niektorých situáciách začneš uťahovať sám, tým menej to budú robiť tvoji neprajníci.

Čo všetko v živote ti uľahčí zmysel pre humor?
Shutterstock

 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.