Čo za sebou zanechali vianočné sviatky?

Dám ti nápovedu – nič dobrého.

Vianoce sú za nami, Silvester pred nami a sviatky v plnom prúde – no čo si viac želať. Ale sú sviatky skutočne takým požehnaním? Celé dni nerobíš nič iné, iba žerieš, piješ a tráviš čas s blízkymi. V americkom filme z toho môže byť celkom milý scenár, ale v slovenskej realite…?

Kilá navyše

Tak sa snáď nebudeme tváriť, že sme na Štedrú večeru mali hlávkový šalát a na raňajky chia semienka. Možno si si pred sviatkami povedal, že tieto sviatky nepriberieš ani kilo, ale ako sa tak dneska staviaš na váhu, už si nie si svojím predsavzatím taký istý. Bol si skalopevne presvedčený držať sa svojho zdravého životného štýlu až do momentu, keď bol pred teba položený majonézový šalát, misa kuracích rezňov, tanier s 25 druhmi koláčov, tri ryby a fľaška alkoholu. Keďže si človek s nulovou sebakontrolou, už na Štedrý deň si vedel, že po sviatkoch budeš musieť držať minimálne 3 detoxy, aby si sa dostal aspoň o kúsok bližšie k svojej pôvodnej váhe.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fat-honey-boo-11sS3H52oF4Lwk)

Prázdnu peňaženku

„Veď Vianoce predsa nie sú o darčekoch.“

Hej, povedz to mojej peňaženke. Alebo môjmu bankovému účtu. ALEBO tomu exekútorovi, ktorý mi klope na dvere. Fajn, to bolo trochu prehnané, ale chápeme sa. Tá poukážka na týždenný pobyt v Tatrách sa nezaplatila sama, rovnako ako aj zbytok darčekov, na ktoré si otrieskal nielen svoju decembrovú výplatu, ale aj odmeny a 13. plat.

giphy.com (https://giphy.com/explore/wallet)

Zlé rodinné vzťahy

Stačí, že si vyjadril svoj názor, ktorý bol nesprávny. Stačí, že si niečo poznamenal hlasnejšie, ako by bolo treba. Dokonca stačí, aby si odmietol chlebíček. Je jedno, že máš intoleranciu na laktózu a naozaj ti ten chlebíček nestál za 2 hodiny strávené v kŕčoch na záchode. V každej rodine sa nájde nejaká tá precitlivená teta, ktorá neberie „nie“ ako relevantnú odpoveď a neakceptuje názory iných. Svoje správanie zvaľuje na systém, v ktorom bola vychovávaná, ale v skutočnosti ju len veľmi baví byť mrchou. Takže, ak sa nechceš stať čiernou ovcou rodiny, zjedz ten pos*aný chlebíček.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/z%C3%BAriv%C3%BD-rozru%C5%A1enie-osoba-%C5%BEena-hnev%C3%A1-2514031/&)

Doporučenie na gastroenterológiu

A už zasa sme pri tom nešťastnom jedle. Je normálne, že to preženieš. Je normálne, ak sa z toho, poprípade, povraciaš. Nie je normálne, ak si natoľko pažravý debil, že už v prvý deň prežierania sa si privoláš svojou vlastnou pažravosťou žlčníkový záchvat. Kamoš, veď maj nejakú mieru, preboha! A možno ti to príde smiešne alebo hlúpe, ale mnohí pažravci skončia počas sviatkov na pohotovosti, poprípade po sviatkoch na gastroenterológii, pretože ich tráviace ústrojenstvo jednoducho nebolo pripravené na Vianoce. Takže si všetci zoberte ponaučenie a budúci rok sa posnažte nezožrať aj svoju vlastnú rodinu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/digg-kevin-rose-google-ventures-EiCQzmzE5HLaw)

„Darčeky“

Myslím konkrétne tú kopu harabúrd, ktorú si si rozbalil pod stromčekom. Jasné, je treba byť vďačný za každý darček a vážiť si, že si na teba dotyčný spomenul, ale ak hľadáme nejakú hlbšiu a využiteľnejšiu hodnotu tohto darčeka, tak hľadáme zbytočne. Hovorím o všetkých tých ponožkách, sviečkach, vankúšoch, županoch a tričkách s nápisom „Najlepší bratranec!“. Ako vravím, je zlaté, že ste si spomenuli, ale ja mám teraz iba dve možnosti:

A) Buď to rovno d*bnem do koša

alebo

B) Prenajmem si samostatnú izbu, do ktorej tieto veci umiestnim a každý rok do nej budem iba prihadzovať všetky tie kraviny, ktoré mi podarujete

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/kermit-%C5%BEaba-viano%C4%8Dn%C3%A9-frog-vianoce-919822/)

Ako je to po sviatkoch u teba? 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
20
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 najväčších nechutností, ktorými dokážu chalani odradiť každú babu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME