Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Čo znamenajú slová úvodnej piesne z disneyovky Leví kráľ? Ich preklad fanúšikov sklamal

Slová pochádzajú z jazyka kmeňa Zulu.


Klasický animák Leví kráľ od štúdia Disney si určite videl (a iste nie raz!). Známy príbeh levieho kráľa Mufasu, jeho syna Simbu a zlého Scara si nás podmanil krásnou animáciou, emóciami, humorom a v neposlednom rade aj úchvatnou hudbou.

Ako píše aj portál LADbible, hneď v prvej scéne osláv narodenia Simbu môžeme počuť tóny známej piesne The Circle of Life od skladateľa Lebo M. Iste si aj ty vybavuješ podivné slová, ktorými začína. Vlastne sme dlho ani nevedeli, či ide o skutočný jazyk, alebo len o nejaký nezrozumiteľný rečový prejav. V skutočnosti však tieto slová pochádzajú z jazyka juhoafrického národa Zulu.

Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

Znejú asi takto: „Nants ingonyama bagithi Baba Sithi uhm ingonyama. ‘Nants ingonyama bagithi baba Sithi uhhmm ingonyama Ingonyama Siyo Nqoba Ingonyama Ingonyama nengw’ enamabala.“

Čo to vlastne znamená?

Slušný jazykolam, čo povieš? Hoci v speve znejú tieto slová efektne, mnohí ostali sklamaní, keď sa dozvedeli, čo v skutočnosti znamenajú. Mohli by sme ich preložiť zhruba takto: „Prichádza lev, otec, ó, áno, je to lev. Prichádza lev, otec, ó, áno, je to lev. Lev, ktorého ideme poraziť, lev, lev a leopard prichádzajú na toto otvorené miesto.“

V zásade úplne jednoduchý text. Fanúšikovia si však nemohli pomôcť a zrejme čakali niečo… epickejšie. Dokonca aj herci Billy Eichner a Seth Rogen, ktorí nadabovali Timona a Pumbu v remaku z roku 2019, sa vyjadrili, že text je „nudný“ a „nie príliš kreatívny“. No, ale hlavne, že v jazyku Zulu to znie patrične tajomne!

YouTube video

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.