Coca-Cola premýšľa nad výrobou nápoja s obsahom marihuany

Nápoj by už nepomáhal len na bolesť žalúdka

Najznámejší výrobca kolového nápoja na svete, Coca-Cola, sa spojila s najväčším producentom medicínskej marihuany v Kanade. Coca-Cola oslovila spoločnosť Aurora Cannabis so záujmom o ich produkty medicínskej marihuany, ktorú by mohli využiť v ich novom nápoji.

Ide o nápoj, ktorý by nemal psychoaktívne účinky, bola by v ňom použitá lekárska marihuana. Takýto nápoj by mohol zmierňovať bolesti, kŕče či zápaly. Atlantský výrobca nápojov je v spojení so spoločnosťou pre produkciu marihuany, avšak ešte sa nevyjadril, či bude nápoj naozaj vyrábať.

Spoločnosť Aurora Cannabis potvrdila, že ich Coca-Cola oslovila, no zatiaľ sa vyjadrili len toľko, že majú o podobný typ spolupráce záujem a radi by vstúpili na trh s nápojmi. Ak by tieto dve spoločnosti uzatvorili dohodu, vznikol by tak prvý vstup významného výrobcu nealkoholických nápojov na trh konopných výrobkov.

Popularita konopných výrobkov stúpa

V deviatich štátoch je marihuana legálna a v tridsiatich štátoch USA je legalizovaná medicínska marihuana. V Kanade má byť marihuana legalizovaná 17. októbra. Aj vďaka legalizácii marihuany vzniká popularita výrobkov s obsahom THC. Pivovarská skupina Molson Coors Brewing tento rok oznámila, že bude vyrábať nápoje s obsahom konope v spolupráci s firmou Hydropothecary. Pivovar Corona zas investoval miliardy dolárov do kanadského podniku Canopy Growth.

Grav Labs, Unsplash

Zdroj: bloomberg.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Americký hokejista si dal na chrbát vytetovať obrovský slovenský dvojkríž

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME