Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Colníci objavili takmer 1800 balení cigariet bez kontrolnej známky

Pri odhalení cigariet bez kontrolnej známky pomáhali príslušníkom finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Bratislava aj psy.


Colníci objavili takmer 1800 balení cigariet bez kontrolnej známky. Našli ich pri kontrole cestujúcich z vlaku prichádzajúceho na bratislavskú hlavnú stanicu z Dunajskej Stredy. Únik na spotrebnej dani predbežne vyčíslili na 5104,23 eura. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Bratislava Drahomíra Adamčíková.

„Colníci našli 1796 spotrebiteľských balení cigariet bez označenia kontrolnou známkou, čo predstavuje 35.920 kusov. Ani jeden z trojice kontrolovaných fyzických osôb nevedel preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia,“ priblížila. Prípadom sa podľa jej slov zaoberá Kriminálny úrad finančnej správy, pretože vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu.

Pri odhalení cigariet bez kontrolnej známky pomáhali príslušníkom finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Bratislava aj psy vycvičené na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov. Tie označili batožiny, v ktorých sa cigarety našli, za podozrivé.

YouTube video

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje