Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Colníci pri kontrole auta našli nelegálne cigarety

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.


Príslušníkom finančnej správy z Colného úradu Nitra sa podarilo odhaliť nelegálne pašované cigarety. V rámci zvýšeného dozoru na hraniciach zaistili celkovo 6 000 kusov nelegálnych cigariet, informuje o tom hovorkyňa colného úradu Nitra Renáta Cebová.

„Príslušníci finančnej správy pri kontrole zastavili vozidlo Ford Tranzit so slovenským evidenčným číslom, pričom pri kontrole nákladného priestoru vozidla zistili, že sa v ňom nachádza v čiernom vreci a v kartónovej krabici 300 spotrebiteľských balení cigariet značky Marlboro Gold bez označenia kontrolnými známkami, čo predstavuje 6 000 kusov cigariet,“ uviedla v tlačovej správe Cebová.

Po výzve hliadky sa k vlastníctvu tabakových výrobkov dobrovoľne prihlásila jedna osoba z posádky vozidla. Finančný únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený v 809 eur. „Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu postúpený Kriminálnemu úradu finančnej správy, ktorý vedie trestné stíhanie pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru,“ dodala Renáta Cebová.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.