Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Colný úrad zlikvidoval v košickej spaľovni falzifikáty topánok a oblečenia

Okrem topánok putovali do spaľovne aj športové súpravy, mikiny, tepláky a napodobeniny známych plastových stavebníc.


V košickej spaľovni bolo tento týždeň pod dohľadom príslušníkov finančnej správy zlikvidovaných 302 párov falzifikátov topánok obľúbenej športovej značky. Okrem topánok putovali do spaľovne aj športové súpravy, mikiny, tepláky a napodobeniny známych plastových stavebníc. Informovala o tom Katarína Daňková z Colného úradu Košice.

„Príslušníci Colného úradu Košice dohliadali v stredu 5. októbra na likvidáciu 450 kilogramov falzifikátov porušujúcich práva oprávnenej osoby k ochrannej známke. Vo väčšine prípadov išlo o športové oblečenie a topánky z poštových zásielok, ale našli sa taktiež aj falzifikáty plastových stavebníc známej značky, ktoré porušovali ustanovenia predpisov o duševnom vlastníctve. Napodobeniny odhalili príslušníci finančnej správy v dopravných prostriedkoch, obchodoch a poštových zásielkach,“ uviedla Daňková.

Shutterstock

V poštových zásielkach sa našiel aj iný druh falošného tovaru a to plastové emblémy na automobily s označením ochrannej známky. Hodnota 57 kusov emblémov deklarovaná predávajúcim z tretej krajiny bola v sume 115 eur v zjavnom nepomere so skutočnou cenou originálov, ktorá sa na trhu pohybuje vo výške viac ako 1000 eur.

Okrem športového tovaru a plastových emblémov na automobily pribudla do skladu zadržaného tovaru aj napodobenina kabelky označená ochrannou známkou svetoznámej značky, pričom obdobný originálny výrobok by stál 5000 eur.

Pred samotným zničením sa tovar stáva po jeho zaistení majetkom štátu. Uvedený tovar často nespĺňa, z hľadiska bezpečnosti a zdravotnej spôsobilosti pri jeho používaní, limitnú koncentráciu škodlivých chemických látok. Teda okrem ochrany práv duševného vlastníctva chráni finančná správa výkonom svojich povinností aj samotného spotrebiteľa.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť