Čo nás drží nad vodou, keď už naozaj všetko zlyhá?

Raz za čas sa nám stane, že sa proste ocitneme „na dne“, alebo sa tak proste len cítime, no na tieto úžasné veci sa môžeme vždy spoľahnúť!

Nie vždy nám život dá len to dobré, občas dostaneme poriadnu facku a necítime sa zrovna najlepšie, čo nám v takých situáciách pomáha?

1. Vyjedanie chladničky

Chladnička je naša veľmi dobrá kamarátka a naozaj nás chápe. Nenahnevá sa, keď ju celú vyžerieme, teda ak máme to šťastie a v čase nášho útoku na ňu je ešte aspoň poloplná. Nie je zlý nápad smútok zajesť, no vaša konfekčná veľkosť asi rovnaký názor zdieľať nebude. Lebo smútok, ten možno prejde, no nabrané kilá len tak ľahko nezmiznú, ale to v tej chvíli nie je podstatné, proste zožerieme všetko, čo v nej je!

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/chladni%C4%8Dky-chladiare%C5%88-kuchyne-1619676/)

2. Alkohol

Toto je priam diabolský vynález. V ťažkých životných situáciách by sa nemal nazývať alkohol, ale nástroj á la doje*em ťa ešte viac než si, akoby ti nestačilo. Nie vždy funguje alkohol na princípe, že sa opijeme, aby sme utiekli pred našimi problémami, väčšinou sa nám problémy ešte zväčšia vďaka našim hrdinským činom vykonaným práve v opitom stave. Nehovoriac o tom, že svoje problémy a ťažkú životnú situáciu sme schopní prebrať aj s okoloidúcim bezdomovcom, alebo sa proste len rozplačeme, no ale veď sme si mysleli, že nám alkohol pomôže, svojim spôsobom to bola sranda a nezabudnuteľný zážitok (teda ak si ho pamätáme).

pixabay.com (https://pixabay.com/en/drink-alcohol-cup-whiskey-428310/)

3. Prechádzka (lesom)

Niekedy sa proste potrebujete dostať na vzduch, vyvetrať hlavu, dať si v nej všetko do poriadku. Dobre, nemusí to byť nutne len les, kľudne sa môžte prejsť aj pri skládke nejakého odpadu, alebo čo za „kultúrne“ pamiatky máte v okolí vášho bydliska. Každá cesta, ktorá nevedie do krčmy, je momentálne dobrá cesta. Možno sa nevrátite šťastím bez seba, no určite to nebude horšie než sedieť doma na zadku a z trucu nevidieť denné svetlo niekoľko dní.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/alone-autumn-mood-forest-cold-countryside-397096/)

4. Pozrieť celý seriál za víkend

Táto terapia býva väčšinou účinná. O čom by to bolo nepozerať diel za dielom, keď daný seriál má vydaných už niekoľko sérií a každá séria má dvojciferný počet epizód? To predsa nejde, musíme vypnúť a myšlienky v hlave vymeniť za tie seriálové. Určite nie ste jediný, komu sa už stalo, že zistil, že nad tým, čo v ďalšom diele spraví jeho obľúbená postava premýšľal už aj pred spánkom, ba dokonca sa vám o tom možno už aj snívalo, ale to je úplne v pohode!

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/app-entertainment-ipad-mockup-265685/)

5. Slúchadlá a pesničky

Tento bod je celkom sporný, keďže záleží od toho, aký ste typ poslucháča. Máte dve možnosti, buď ste tá uplakaná smutná osoba, ktorá si pustí pesničky, pri ktorých počúvaní sa opustí natoľko, že vaše jej sčervenajú akoby už pol roka prekonávala rekord v nespaní a slzy sa jej budú rinúť po tvári s každým ďalším slovom. Alebo vás hudba posilní a privedie k vám pozitívnu energiu. Tak či tak sa hovorí, že vyplakať sa pomáha, takže oba spôsoby sú fajn.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/people-man-guy-millennials-2562050/)

6. Peniaze

Jasné, že peniaze naše problémy nevyriešia, no múdry muž raz povedal, že lepšie plakať v limuzíne ako v MHDčke. Môže vám byť akokoľvek nanič, no nemôžete povedať, že vašu agóniu nezmierni nakupovanie toho, čo vlastne naozaj ani nepotrebujete, no v ten moment vidíte ako úžasné rozhodnutie si to kúpiť. Tak to aj spravíte, je jedno, že to neskôr oľutujete, aspoň na chvíľu vás to poteší a to je predsa to hlavné. Dôležitou požiadavkou však je tie peniaze ešte aj mať.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/person-counting-money-with-smartphones-in-front-on-desk-210990/)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
34
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 úžasných komiksov, ktoré zhrnuli 7. sériu Game of Thrones naozaj perfektne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME