Corona info: Aplikácia eKaranténa je k schválená aj na iPhone. Uzdravilo sa ďalších 6 Slovákov

Nemci sa v dôsledku koronavírusu začali lepšie stravovať.

Zdroj: EMEFKA

• Vo štvrtok Slovensko vyhodnotilo 1848 testov na koronavírus. Žiadna z testovaných vzoriek nepreukázala pozitívny výsledok. Krajina celkovo eviduje 1520 prípadov.

• Uzdravilo sa ďalších 6 osôb, koronavírus prekonalo už 1338 Slovákov. V súvislosti s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných 59 pacientov. Pandémia si na našom území vyžiadala 28 životov, včera opäť nepribudla žiadna obeť.

Na Slovensku vo štvrtok nepribudol žiadny prípad nákazy koronavírusomPočas štvrtka 28. mája nepribudol na Slovensku…

Gepostet von Správy RTVS am Freitag, 29. Mai 2020

• Počas dištančného vzdelávania v školách až 14-tisíc slovenských žiakov využilo možnosť online testovania z rôznych disciplín. Žiaci základných a stredných škôl mali k dispozícii napríklad testy čitateľskej, matematickej, prírodovednej, finančnej a štatistickej gramotnosti, či testy z cudzích jazykov.

• Premiér Igor Matovič dnes statusom oznámil, že aplikácia eKaranténa bola schválená už aj spoločnosťou Apple. Jej služby teraz môžu využiť aj majitelia iPhonov.

Jablko schválilo eKaranténu. Dobrú chuť🍏

Gepostet von Igor Matovic am Donnerstag, 28. Mai 2020

• Poprední slovenskí právnici sú toho názoru, že zákaz zhromažďovania by mal byť čoskoro zrušený. Obmedzovanie pohybu občanov je z právneho hľadiska veľmi komplikované, pretože ide o jedno zo základných práv, ktoré je možné obmedziť len vo veľmi zvláštnych prípadoch.

• Realitno-poradenská spoločnosť CBRE vykonala prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ako sa firmy vo svete vyrovnávajú s návratom zamestnancov na pracovisko. Väčšina firiem sa riadi štandardom, navrhovaným štátom či samosprávou, no niektoré z nich majú ešte prísnejšie interné pravidlá. 13% firiem svojich zamestnancov testuje priamo na pracovisku.

• V Maďarsku opäť vzrástol počet mŕtvych. Vo štvrtok koronavírusu podľahlo 8 ľudí. Celková bilancia u našich južných susedov je 517 mŕtvych a 3841 infikovaných.

• Prieskum nemeckého ministerstva poľnohospodárstva odhalil jeden z pozitívnych prínosov pandémie koronavírusu. Nemci si vo väčšej miere varili sami a zároveň sa zvýšil podiel čerstvých potravín v ich strave.

Rusko zaznamenalo najvyšší denný nárast počtu obetí koronavírusu. Vo štvrtok na následky koronavírusu zomrelo 232 osôb, čím celkový počet potvrdených obetí pandémie stúpol na 4374. Moskovské úrady upravili metodiku počítania obetí koronavírusu. Za mesiac apríl následkom toho evidujú 1561 mŕtvych namiesto pôvodných 639.

• Od počiatku koronavírusovej pandémie sa Američania ázijského pôvodu vo väčšej miere stretávajú s obťažovaním a urážkami. Jednoduchší Američania zrejme každého Aziata považujú za Číňana a zároveň mu nejakým spôsobom pripisujú spoluvinu za vznik súčasnej pandémie.

• V boji s koronavírusom môže človek naraziť na rôznych nepriateľov – napríklad aj na opicu. Indický zdravotník bol počas prenosu vzoriek napadnutý tlupou opíc. Primáty zdravotníka okradli o krvné vzorky pacientov s koronavírusom, ktorí momentálne podstupujú liečbu.

Estónsko je ďalším európskym štátom, ktorý otvára hranice. Od prvého júna môžu Estónsko navštíviť obyvatelia krajín Európskej únie, schengenského priestoru, Británie a Severného Írska, pokiaľ v ich domovskej krajine zotrvá nízka miera šírenia vírusu. Akceptovaní budú občania európskych krajín, kde horná hranica 15 prípadov infikovaných na 100-tisíc obyvateľov za posledných 14 dní.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Toto bizarné obojživelné vozidlo slúži aj ako mobilný domov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME