Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

• Vo štvrtok Slovensko vyhodnotilo 1848 testov na koronavírus. Žiadna z testovaných vzoriek nepreukázala pozitívny výsledok. Krajina celkovo eviduje 1520 prípadov.

• Uzdravilo sa ďalších 6 osôb, koronavírus prekonalo už 1338 Slovákov. V súvislosti s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných 59 pacientov. Pandémia si na našom území vyžiadala 28 životov, včera opäť nepribudla žiadna obeť.

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/photos/pb.1428899270704224.-2207520000../2526421604285313/?type=3&theater

• Počas dištančného vzdelávania v školách až 14-tisíc slovenských žiakov využilo možnosť online testovania z rôznych disciplín. Žiaci základných a stredných škôl mali k dispozícii napríklad testy čitateľskej, matematickej, prírodovednej, finančnej a štatistickej gramotnosti, či testy z cudzích jazykov.

• Premiér Igor Matovič dnes statusom oznámil, že aplikácia eKaranténa bola schválená už aj spoločnosťou Apple. Jej služby teraz môžu využiť aj majitelia iPhonov.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219513206353260

• Poprední slovenskí právnici sú toho názoru, že zákaz zhromažďovania by mal byť čoskoro zrušený. Obmedzovanie pohybu občanov je z právneho hľadiska veľmi komplikované, pretože ide o jedno zo základných práv, ktoré je možné obmedziť len vo veľmi zvláštnych prípadoch.

• Realitno-poradenská spoločnosť CBRE vykonala prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ako sa firmy vo svete vyrovnávajú s návratom zamestnancov na pracovisko. Väčšina firiem sa riadi štandardom, navrhovaným štátom či samosprávou, no niektoré z nich majú ešte prísnejšie interné pravidlá. 13% firiem svojich zamestnancov testuje priamo na pracovisku.

!function(e,i,n,s){var t=“InfogramEmbeds“,d=e.getElementsByTagName(„script“)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(„script“);o.async=1,o.id=n,o.src=“https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js“,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,“infogram-async“);

• V Maďarsku opäť vzrástol počet mŕtvych. Vo štvrtok koronavírusu podľahlo 8 ľudí. Celková bilancia u našich južných susedov je 517 mŕtvych a 3841 infikovaných.

• Prieskum nemeckého ministerstva poľnohospodárstva odhalil jeden z pozitívnych prínosov pandémie koronavírusu. Nemci si vo väčšej miere varili sami a zároveň sa zvýšil podiel čerstvých potravín v ich strave.

https://twitter.com/RealNews_global/status/1266344225752449031

Rusko zaznamenalo najvyšší denný nárast počtu obetí koronavírusu. Vo štvrtok na následky koronavírusu zomrelo 232 osôb, čím celkový počet potvrdených obetí pandémie stúpol na 4374. Moskovské úrady upravili metodiku počítania obetí koronavírusu. Za mesiac apríl následkom toho evidujú 1561 mŕtvych namiesto pôvodných 639.

• Od počiatku koronavírusovej pandémie sa Američania ázijského pôvodu vo väčšej miere stretávajú s obťažovaním a urážkami. Jednoduchší Američania zrejme každého Aziata považujú za Číňana a zároveň mu nejakým spôsobom pripisujú spoluvinu za vznik súčasnej pandémie.

https://twitter.com/Reuters/status/1266347339549159424

• V boji s koronavírusom môže človek naraziť na rôznych nepriateľov – napríklad aj na opicu. Indický zdravotník bol počas prenosu vzoriek napadnutý tlupou opíc. Primáty zdravotníka okradli o krvné vzorky pacientov s koronavírusom, ktorí momentálne podstupujú liečbu.

Estónsko je ďalším európskym štátom, ktorý otvára hranice. Od prvého júna môžu Estónsko navštíviť obyvatelia krajín Európskej únie, schengenského priestoru, Británie a Severného Írska, pokiaľ v ich domovskej krajine zotrvá nízka miera šírenia vírusu. Akceptovaní budú občania európskych krajín, kde horná hranica 15 prípadov infikovaných na 100-tisíc obyvateľov za posledných 14 dní.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť