Corona info: Aplikáciu eKaranténa si nainštalovalo približne 2000 ľudí

Koronavírus bol na Slovensko importovaný až z 52 rôznych krajín.

Zdroj: EMEFKA

• V pondelok slovenské laboratóriá vyhodnotili 1464 testov na koronavírus, 2 z nich mali pozitívny výsledok. Slovensko v súčasnosti eviduje 1513 prípadov nákazy.

• Prvý deň týždňa sa uzdravilo 15 pacientov, koronavírus celkovo prekonalo 1322 osôb. V slovenských nemocniciach je hospitalizovaných 64 pacientov, u ktorých sa koronavírus potvrdil alebo majú naň podozrenie. Pandémia si na našom území vyžiadala 28 obetí, už niekoľko dní nepribudli žiadne úmrtia.

Na Slovensku pribudli v pondelok 25. mája dva prípady nákazy koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1 464 testov. Na…

Gepostet von Správy RTVS am Dienstag, 26. Mai 2020

•Nie sme zvyknutí na to, že Slovensko je v zahraničí používané ako pozitívny príklad. Počas debaty v maďarskom parlamente sa maďarský premiér Viktor Orbán chválil úspechmi svojej vlády v boji s nákazou. Poslanec opozičnej Maďarskej socialistickej strany Tamás Harangozó mu ale pripomenul, že zatiaľčo v Maďarsku vírusu podľahlo 491 ľudí, na Slovensku bolo obetí len 28.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky publikoval analýzu epidémie koronavírusu na území Slovenska. Zaujímavými údajmi sú napríklad informácie o tom, odkiaľ sa na Slovensko koronavírus dostal. Je známych až 52 krajín, z ktorých bolo ochorenie COVID-19 importované. Najviac prípadov je z Rakúska, zo Spojeného kráľovstva a z Nemecka.

ZDIEĽAME 👇👉 Ochorenie COVID-19 bolo importované na Slovensko z 52 krajín, najviac z Rakúska, Spojeného kráľovstva a…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Dienstag, 26. Mai 2020

• Hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov informoval, že k utorku si aplikáciu eKaranténa nainštalovalo už asi 2000 ľudí. Aplikácia je stále dostupná len na zariadeniach s operačným systémom Android.

• Asi stovka fanúšikov hry Scrable, ktorá hráva hru súťažne, musela turnaje presunúť do virtuálneho priestoru. Z dôvodu pretrvávajúcej hrozby koronavírusu sa Slovenský spolok scrabble rozhodol usporiadať kvalifikačné turnaje cez český internetový server s online herňou.

Európsky parlament nechal vypracovať prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoje obyvateľov Únie v časoch pandémie koronavírusu. Až 60% opýtaných sa priznáva, že koronavírus im spôsobil finančné ťažkosti. Z respondentov má 69% pocit, že EU by mala v boji s epidémiou zohrávať vážnejšiu úlohu.

• V utorok sa celková bilancia obetí koronavírusu v Spojenom kráľovstve vyšplhala na 47-tisíc. Briti sa tak zaradili medzi najviac postihnuté národy sveta. Kabinet premiéra Borisa Johnsona čelí hlasnej kritike kvôli svojmu prístupu k epidémii.

• Koronavírus dal Číne možnosť otestovať si kapacity svojho masívneho celonárodného sledovacieho systému. Čínska vláda už dlhé roky buduje gigantickú sieť kamier a ďalších sledovacích prostriedkov, ktorými sa snaží zabezpečiť poriadok. Kamery pomohli napríklad v prípadoch, keď zachytili zhromažďovanie sa ľudí, ktorí boli pomocou rozhlasu na diaľku okamžite vyzvaní k tomu, aby sa rozišli.

• Situácia v Indii sa vôbec nevyvíja priaznivo. Milióny tamoších „cépečkárov“ sa vracajú k svojim rodinám z veľkých miest, čo celkom prirodzene môže znamenať intenzívne šírenie koronavírusu. Aktuálne čísla naznačujú, že sa to naozaj deje a indický vidiek zaznamenal prudký nárast nových prípadov ochorenia.

• Francúzsky prezident Emanuel Macron prisľúbil automobilovému priemyslu finančnú pomoc až vo výške 8 miliárd eur. Vláda chce zároveň využiť zmeny v sektore na to, aby spropagovala výrobu elektromobilov.

• Talianske archeologické nálezisko na mieste niekdajšieho starovekého mesta Pompeje je opäť otvorené pre verejnosť. Zatiaľ sa turistická sezóna nevyvíja veľmi priaznivo, keďže na mieste môžeme vidieť viac sprievodcov ako návštevníkov. Taliani dúfajú, že domáci turisti dokážu aspoň čiastočne vykryť straty spôsobené absenciou tých zo zahrančia.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vážne video kňaza sa rozhodla narušiť mačka, ktorá si našla nevšednú skrýšu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME