Corona info: Česko hlási prvú obeť. Angela Merkelová je v domácej karanténe

Americkí politici sa chystajú každej rodine vyplatiť 3000 dolárov.

• Nová slovenská vláda si dala záväzok zintenzívniť počty otestovaných ľudí na koronavírus. Dnešný deň sa podarilo odhaliť 7 nových prípadov, čo celkový počet nakazených zvyšuje na 185.

 

• Ako bolo včera oznámené, dnes ráno Igor Matovič navštívil Správu štátnych hmotných rezerv. Zistil, že v skladoch sa nachádza nula kusov respirátorov, nula kusov jednorazových oblekov, nula kusov návlekov na obuv a nula kusov ochranných okuliarov. Na tento stav sa môžeme pozrieť z dvoch uhlov pohľadu.

Od rána sme s ministrom financií v Správe štátnych hmotných rezerv. V inštitúcii, ktorá mala za úlohu zabezpečiť…

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 22. März 2020

• Môžeme považovať za dobrú správ, že dôležité vybavenie sa len nepovaľuje v skladoch, na strane druhej existuje silné podozrenie, že štát absolútne zlyhal v príprave zásob, a preto nám teraz chýba nevyhnutný materiál. Kajetán Kičura, predseda Správy štátnych hmotných rezerv pripomenul, že Pellegriniho vláda sa o stav v skladoch začala zaujímať až 27. februára.

 

•Podľa Igora Matoviča sa Kičura vo svojej funkcii správal nezodpovedne, čím nekonal v prospech občanov a spoločnosti a ohrozil zdravie Slovákov. Premiér SR preto vyzval ministra hospodárstva, aby podal podnet na jeho odvolanie z funkcie.

 

• Minister zdravotníctva na tlačovej besede dnes podvečer poskytol informácie k novým prípadom. Marek Krajčí oznámil, že ide o dvoch mužov z Bratislavy, dve ženy z Nitry, dve ženy z Martina a jedného muža z karanténneho zariadenia v Gabčíkove. Jeden prípad mal kontakt s nakazenou osobou a dve ženy prišli z Talianska. U ďalších troch nie je známy pôvod ochorenia.

 

• V domácej karanténe sa nachádza nemecká kancelárka Angela Merkelová. Urobila tak po tom, ako vyšlo najavo, že lekár, ktorý ju pred pár dňami očkoval, mal pozitívny test na koronavírus. Rand Paul, popredný republikánsky politik, je prvým americkým senátorom s koronavírusom. Ďalšou známou tvárou, ktorej sa ochorenie nevyhlo, je operný maestro Placido Domingo.

I feel it is my moral duty to announce to you that I have tested positive for COVID19, the Corona virus. My Family and I…

Gepostet von Placido Domingo am Sonntag, 22. März 2020

• Situácia v Česku vôbec nevyzerá priaznivo. Počet nakazených rýchlo rastie na celom území krajiny a je hlásená aj prvá obeť. Je ňou 95-ročný muž, hospitalizovaný v Prahe. Len samotné hlavné mesto eviduje 345 prípadov nákazy koronavírusom. Za posledných 24 hodín tam pribudlo 46 ľudí. Krajina má momentálne 1120 aktuálnych prípadov.

 

• Veľký šok vyvolalo v českej verejnosti vyjadrenie námestníka ministra zdravotníctva Romana Prymulu. V televíznej relácii Otázky Václava Moravca odhalil, že podľa jeho názoru by obmedzenie pohybu českých občanov do zahraničia mohlo trvať až rok alebo dva. Ťažko povedať, aké prísne by toto obmedzenie malo byť a či naozaj zostane v platnosti.

Talianske Lombardsko zostáva asi najviac postihnutým regiónom na celom svete. Na tomto kúsku severného Talianska koronavírusu podľa už desivých 3095 ľudských životov. Talianska vláda a miestne samosprávy sa rozhodli opäť sprísniť opatrenia. Ulice zaplnili vojaci, ktorých úlohou je dohliadať na ich dodržiavanie. Najnovšie je zakázané používanie výdajných automatov a akákoľvek športová aktivita vonku.

View this post on Instagram

CORONAVIRUS 📷 Italian army soldiers patrol streets after being deployed to the region of Lombardy to enforce the lockdown against the spread of coronavirus disease (COVID-19) in Milan, Italy, Saturday, March 21. 🇮🇹 Italy recorded nearly 800 coronavirus-related deaths Saturday, taking the toll in the world's hardest-hit country to almost 5,000. In its latest desperate effort to halt the epidemic, Rome ordered that all businesses must close until April 3, with the exception of those essential to maintaining the country's supply chain. Supermarkets, pharmacies, and postal and banking services will remain open and essential public services, including transport, will be ensured. "It is the most difficult crisis in our post-war period," Prime Minister Giuseppe Conte said in a video posted on Facebook. On Thursday, Italy overtook China as the country worst hit by the highly contagious virus. On Saturday, fatalities jumped by 793, to 4,825, in the largest one-day rise since the contagion emerged a month ago. Lombardy, the northern Italian region around Milan that is the worst-affected by coronavirus, remains in a critical situation, with 3,095 deaths and 25,515 confirmed cases. (AFP/ Reuters) #italy #milan #lombardy #coronavirus #covid19 #voanews

A post shared by VOA News (@voanews) on

Kroky Spojeného kráľovstva pôsobia dosť rozpačito a vyzerá to tak, akoby vláda nevedela čo chce robiť a ako to chce robiť. Británia zatvára krčmy, kluby, telocvične aj parky a snaží sa zabrániť masovému stretávaniu sa ľudí. Verejnosť na hrozbu reaguje „s pokojom Angličana“ a nariadenia obchádza. Predseda vlády Boris Johnson preto zvažuje prísnejšie vynucovanie pravidiel.

 

Husto zaľudnená krajina s nízkymi hygienickými štandardmi znie ako ideálna pôda pre šírenie pandémie. Indická vláda preto taktiež zavádza zvláštne pravidlá, ktoré by mali spomaliť šírenie nákazy. Jedným z nich je napríklad 14-hodinová doba, ktorú každý deň musí každý občan povinne stráviť doma. Druhá najľudnatejšia krajina eviduje 315 obyvateľov s potvrdeným koronavírusom.

• Americkí zákonodarcovia finalizujú prípravu unikátneho zákona, ktorý by každej rodine v USA jednorazovo vyplatil 3000 dolárov. Táto finančná dávka má ľuďom nielen pomôcť nakúpiť ochranné prostriedky a ďalšie zásoby, ale jej cieľom je zároveň zabrániť stagnácii ekonomiky.

 

• Štáty New York, Kalifornia, Illinois, Connecticut, New Jersey a najnovšie aj Ohio a Louisiana zatvárajú obchody, rušia kultúrne podujatia a obmedzujú pohyb občanov. Tieto štáty predstavujú takmer tretinu obyvateľstva krajiny. USA sú žiaľ štátom s raketovým šírením koronavírusu. Diagnostikovaných bolo už 33 000 prípadov.

profimedia.sk

• Koronavírus má na svedomí už aj väzenskú vzburu. Väzni v jednom z nápravných zariadení veľmi jasne prejavili nespokojnosť so sanitárnymi podmienkami, v ktorých musia žiť. trestanci mali pocit, že štát ich necháva napospas chorobe. Situácia eskalovala do ostrého boja s bezpečnostnými zložkami, počas ktorého bolo 23 väzňov zabitých a 83 zranených.

 

Španielsko je po Taliansku druhou najvážnejšie zasiahnutou krajinou v Európe. Nedostatok nemocničných lôžok štát rieši budovaním provizórnych zariadení. Na nemocnicu sa zmení konferenčné centrum v Madride s kapacitou 5500 lôžok. Bude to najväčšie takéto zariadenie na území Európy.

 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako dokáže ľudí zmeniť moc? Kontroverzný vedecký experiment dodnes vyvoláva zimomriavky

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME