Corona info: Cez Veľkú noc zrejme bude obmedzený pohyb. Minister Krajčí oceňuje disciplínu ľudí

Pápež František odslúžil omšu k príležitosti Kvetnej nedele bez prítomnosti veriacich.

Zdroj: EMEFKA

• Včera Slovensko vykonalo 1524 testov na koronavírus. Z testovaných osôb malo 14 pozitívny testCelkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je 485.

• Minister zdravotníctva Marek Krajčí oceňuje disciplínu väčšiny Slovákov a zdôrazňuje, že oni sami majú usilovnou prevenciou najväčší podiel na miernom priebehu epidémie. Krajčí zároveň dodáva, že hlavným ohniskom nákazy na Slovensku je Bratislava, takže hlavné mesto si bude vyžadovať ďalšie dodatočné opatrenia.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1️⃣4️⃣ nových prípadov ochorenia COVID-19 (koronavírus), celkovo už máme 485…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Sonntag, 5. April 2020

Igor Matovič chce v pondelok vláde predložiť návrh na obmedzenie voľného pohybu obyvateľov od 8. apríla do 13. apríla. Výnimkami by mali byť cesta do zamestnania, nákup do domácnosti, návšteva lekára, pobyt v prírode (v rámci okresu), pohreb, starostlivosť o príbuzného alebo susedská výpomoc.

• Ozbrojené sily SR dodali do Trnavy špeciálne kontajnerové zdravotné pracovisko. Ide o prenosnú ambulanciu, v ktorej sa budú ošetrovať zuby pacientom s pozitívnym testom na koronavírus. Momentálne je to jediné zariadenie takéhoto druhu na Slovensku.

Ministerstvo školstva plánuje týždeň po Veľkej noci spustiť na Youtube vysielanie pre všetky ročníky základných škôl. Najviac štyri hodiny denne budú učitelia prednášať učivo zodpovedajúce školským osnovám.

• Rúška a ďalšie ochranné pomôcky nepotrebujú len záchranné zložky vo veľkých mestách, ale aj horskí záchranári. Ochotní ľudia darovali záchranárom vyše 200 rúšok, čo v týchto časoch predstavuje naozaj veľký prínos.

AJ HORSKÍ ZÁCHRANÁRI ĎAKUJÚ ZA POMOCHorská záchranná služba ďakuje všetkým úžasným a dobrým ľuďom, ktorí dobrovoľne…

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Samstag, 4. April 2020

Ministerstvo práce a sociálnych vecí spustí od budúceho týždňa dve stránky, pomocou ktorých budú môcť živnostníci, podnikatelia a zamestnanci žiadať štát o pomoc. Minister Krajniak varuje tvrdými trestami každého, kto by chcel systém zneužívať.

• Ministerstvo obrany dnes pokračovalo v odoberaní vzoriek v rómskych komunitách. Vojaci otestovali vyše 200 obyvateľov v obciach Krížová Ves, Batizovce, Vechec, Ondavské Matiašovce, Bôrka, Dobšiná a Žehra.

POKRAČUJEME V TESTOVANÍ 🧪Aj dnes pokračujeme v odoberaní vzoriek na testovanie ochorenia COVID-19 v rómskych…

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Sonntag, 5. April 2020

• Európske krajiny opäť dokázali, že stoja pri sebe aj v najťažších okamihoch. Český premiér Andrej Babiš oznámil, že šestica francúzskych pacientov s koronavírusom bude ošetrovaná v brnenskej Univerzitnej nemocnici. Česi sa takto snažia pomôcť odbremeniť preťažené francúzske zdravotníctvo.

• Vatikán sa dnes stal svedkom nevídanej scény. Pápež František odslúžil omšu k príležitosti Kvetnej nedele bez prítomnosti veriacich. Veľkolepá ceremónia tentoraz prebiehala veľmi skromne a krátko. Pápež veriacich vyzval, aby hľadali spôsoby, ako pomôcť trpiacim.

Španieli hlásia mierny pokles počtu mŕtvych. Za posledných 24 hodín si COVID-19 vyžiadal 674 životov, čo je o dosť menej ako 950 mŕtvych zo štvrtka. Podobne je na tom Taliansko, kde zomrelo 525 osôb, čo je dvojtýždňové minimum.

• V Spojenom kráľovstve zahynulo na koronavírus 621 ľudí, čo celkový počet obetí zvýšilo na 4934. Krajina má momentálne 47806 obyvateľov pozitívne testovaných na koronavírus.

• Krajiny Európy, Južnej Ameriky aj iných regiónov sa sťažujú na príliš asertívne správanie USA pri nákupe zdravotníckeho materiálu. Vo viacerých prípadoch Spojené štáty jednoducho „preplatili“ druhý štát a získali tak zásielku, ktorá mu bola určená. Dodávateľom (hlavne z Číny) stačí ponúknuť viac peňazí a dohodnutý nákup pošlú Američanom.

Grécko muselo kvôli prítomnosti koronavírusu uzavrieť už druhý tábor pre imigrantov. V zariadení len kúsok severne od Atén bol lokalizovaný afgánsky muž, u ktorého sa po prevezení do nemocnice a vykonaní testu potvrdilo ochorenie COVID-19.

• V Albánsku poskočil počet nových prípadov nákazy koronavírusom. Napriek prítomnosti policajtov a vojakov v uliciach a prísnym pokutám ľudia ignorujú obmedzenia voľného pohybu. Práve toto považujú miestne úrady za dôvod zhoršenia situácie. COVID-19 v malej krajine zabil už 20 ľudí.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tieto torty by mohli vystavovať v umeleckej galérii. Sú v štýle slávnych obrazov či abstrakcie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME