Corona Info: Denný súhrn najdôležitejších správ o koronavíruse

Ako sa Slovensko a svet vyrovnávajú s pandémiou?

Dnes premiér Peter Pellegrini oznámil odhalenie nových 25 prípadov výskytu koronavírusu na Slovensku. Momentálny počet chorých je 97. U 1816 ďalších testovaných osôb sa ochorenie nepotvrdilo.

Nové prípady sú lokalizované v okresoch Bratislava, Dunajská Streda, Žilina a Revúca. S výnimkou jedného pacienta (z celkového počtu 97) má choroba u ostatných postihnutých zatiaľ ľahký priebeh.

Portál aktuality.sk informuje o niečom, čo vrhá zlé svetlo na špeciálne štátne opatrenia. Autobusy plné dovolenkárov, vracajúcich sa z Ománu cez Rakúsko, neboli počas príchodu do krajiny poriadne skontrolované.

V Taliansku stúpol počet obetí o číslo 345, celkovo tak podľahlo koronavírusu v krajine už 2503 ľudí. Počet infikovaných je 26 062. Situácia sa zhoršuje aj v Španielsku, ktoré dnes zaznamenalo najvyšší denný počet úmrtí. Po tom, čo podľahlo ďalších 191 ľudí, sa celkový počet úmrtí zvýšil už na 533.

Európska futbalová únia (UEFA) sa vzhľadom na aktuálnu situáciu v Európe napokon rozhodla preložiť tohtoročné majstrovstvá Európy na rok 2021. Rozhodnutie vzišlo z krízového rokovania 55 členských krajín a zástupcov klubov.

Koronavírus sa nevyhýba ani známym tváram. Medzi nakazenými nájdeme mená ako herec Idris Elba, ukrajinská modelka a herečka Olga Kurylenko, Kristofer Hivju z Game of Thrones alebo Aiden Gillan, ktorého si pamätáme vďaka Návratu Temného rytiera.

Ľudia sú nedisciplinovaní a hrozbu pandémie berú na ľahkú váhu. Policajti na celom území Slovenska musia riešiť množstvo podnetov o porušovaní nariadení. Napríklad v obci Hronský Beňadik sa konala omša aj napriek zákazu.

KORONAVÍRUS: OMŠA V KOSTOLE NAPRIEK ZÁKAZU, UVEDOMTE SI VÁŽNOSŤ SITUÁCIEPolícia v Banskobystrickom kraji počas nedele…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 17. März 2020

Na Slovensku bude vysielať televízny kanál Corona Virus Info TV. „Jeho hlavným cieľom je prispieť k rýchlemu šíreniu overených informácií a vzdelávania širokých vrstiev obyvateľstva v súvislosti s aktuálnou hrozbou koronavírusového ochorenia na Slovensku a vo svete,“ týmito slovami svoj projekt definuje spoločnosť ANTIK Telecom.

V košickom hoteli Crystal zomrel cudzinec. Existuje silné podozrenie, že jeho smrť môže mať spojitosť s koronavírusom. Muž mal cestovateľskú anamnézu – nedávno strávil dva mesiace v Číne.

 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
12
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Spoveď lekárky z Česka by si mal prečítať každý, kto pochybuje o koronavíruse

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME