Corona info: Domáca karanténa sa pomaly rozbieha. Na konci mája sa Chorvátsko otvorí Slovákom

Afrika má už 100-tisíc nakazených.

Zdroj: EMEFKA

• V priebehu soboty slovenské laboratória spracovali 1649 testov na koronavírus. 5 vzoriek ukázalo pozitívny výsledok. Momentálne je na Slovensku evidovaných 1509 prípadov nákazy.

• Uzdravilo sa ďalších 21 pacientov, koronavírus prekonalo už 1301 nakazených. Momentálne je v súvislosti s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 53 pacientov. Včerajší deň bol bez úmrtí, pandémia si na Slovensku vyžiadala 28 životov.

Na Slovensku pribudlo v sobotu 23. mája päť prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1 649 testov. V krajine…

Gepostet von Správy RTVS am Sonntag, 24. Mai 2020

• Aplikácia na smart karanténu bola spoločnosťou Google schválená je preto je na zariadenia so systémom Android k dispozícii už priamo z Google Obchodu. Možnosť smart karantény je momentálne k dispozícii pre ľudí prichádzajúcich na Slovensko z hraničných priechodov Petržalka – Berg, Drietoma – Starý Hrozenkov a Jarovce – Kittsee.

• Ohľadom súčasnej pandémie sa šíri také množstvo informácií, že človeku je niekedy aj ťažko držať s nimi krok. Uvedomujú si to aj podvodníci, pre ktorých sú seniori v tomto čase ľahkou korisťou. Polícia v Čadci preto starším obyvateľom rozdáva informačné letáky s radami, ako nenaletieť podvodníkom.

KORONAVÍRUS A PODVODY NA SENIOROCH: PREVENCIA JE TU NA NEZAPLATENIESúčasný stav v súvislosti s vírusom Covid – 19 núti…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Samstag, 23. Mai 2020

• Predseda parlamentného finančného výboru Marián Viskupič je presvedčený, že Slovensko by malo otvárať ekonomiku omnoho rýchlejšie. Dôležitou témou, ktorou sa treba zaoberať, je podľa neho hľadanie spôsobov, ako čo najskôr otvoriť fitnescentrá.

• Chorvátsky minister turizmu Gari Cappelli na tlačovej konferencii informoval o pláne otvoriť hranice krajiny zahraničným turistom zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Od 28. mája sa spustí online systém, ktorý umožní jednoduchý vstup na chorvátske územie.

• V Nemecku naďalej pokračuje vyšetrovanie hromadnej nákazy, ktorej epicentrom zrejme bola bohoslužba vo frankfurtskom kostole. Doposiaľ sa nemeckým zdravotníkom podarilo zachytiť 107 infikovaných z tohto zdroja. Ide o ďalší dôkaz toho, že aj po uvoľnení opatrení si treba zachovávať ostražitosť.

• Popredný čínsky diplomat Wang Yi sebavedomo vyhlásil, že ktorákoľvek krajina, ktorá v súvislosti s koronavírusom žiada od Číny finančné kompenzácie, žije vo svete snov. Hlavne v USA zazneli hlasy, ktoré považujú za nevyhnutné, aby čínska vláda preplatila škody, ktoré koronavírus spôsobil vo svete.

• Koronavírus môže definitívne pochovať turistický ruch na polostrove Krym. Situácia sa začala zhoršovať po anexii Ruskom v roku 2014. Ekonomika Krymu je do veľkej miery závislá od prílevu turistov z Ruska, tí ale neprichádzajú. Ak sa situácia v lete nezlepší, hrozí krach až polovici krymských podnikov z oblasti cestovného ruchu.

• Koronavírus v Afrike dosiahol smutný míľnik – svetadiel eviduje už 100-tisíc nakazených. Za 14 týždňov od prvého známeho prípadu ochorenia v Afrike sa vírus rozšíril do všetkých jej krajín. Zatiaľ sa na kontinente neobjavili žiadne ohniská s veľkým počtom mŕtvych, aké sme videli napríklad na severe Talianska.

• Od nedele si moslimovia na celom svete pripomínajú koniec pôstneho mesiaca ramadán trojdňovým sviatkom íd al-fitr. Vlády väčšiny moslimských krajín pristúpili k situácii zodpovedne a zakázali hromadné podujatia, ako napríklad návštevy mešít. Saudská Arábia dokonca v sobotu vyhlásila päťdňový zákaz vychádzania.

India zaznamenala rekordný denný prírastok nakazených – 6767 prípadov. Druhý najľudnatejší štát sveta má momentálne 131868 obyvateľov pozitívne testovaných na koronavírus. Pandémiu sa nedarí spomaliť aj napriek prísnemu lockdownu.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Položil základy moderného hororu. H. P. Lovecraft napriek tomu zomrel v chudobe

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME