Corona info: Máme ďalších 14 uzdravených. Akvaparky a kúpaliská sa obávajú o svoju budúcnosť

Na slovenskom internete sa objavil ďalší hoax o liečbe koronavírusu.

Zdroj: EMEFKA

• V priebehu stredy bolo na Slovensku vyhodnotených 2933 testov na koronavírus, 6 z nich malo pozitívny výsledok. Úrady evidujú celkovo 1502 prípadov nákazy v krajine.

• Včera sa uzdravilo ďalších 14 pacientov, ochorenie COVID-19 prekonalo celkovo už 1 245 Slovákov. V spojitosti s koronavírusom je hospitalizovaných 88 osôb. Nepribudla žiadna obeť, pandémia si na Slovensku vyžiadala 28 životov.

COVID-19: Pribudlo 6 nových prípadov, 4 sú z karanténneho centra 🚙😷 👉 Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo šesť…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Donnerstag, 21. Mai 2020

• Dnes sa uvoľnili podmienky pre vstup do Maďarska, Poľska, Česka, Rakúska, Chorvátska, Slovinska, Švajčiarska a Nemecka. Slováci, ktorí sa vyberú do týchto krajín a stihnú sa vrátiť do 24 hodín, nemusia po návrate na Slovensko absolvovať karanténu a nemusia sa preukazovať testom.

Rada mládeže Slovenska (RmS), Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava a agentúra 2Muse zrealizovali zaujímavý prieskum o postojoch a návykoch mladých ľudí počas pandémie. Mladí ľudia si väčšinou zachovávajú pozitívneho ducha a vykazujú pomerne vysokú mieru spokojnosti aj napriek kríze. Vyše dve tretiny z nich ale pociťujú ohrozenie v podobe ekonomických dôsledkov pandémie.

V spolupráci s Nadácia otvorenej spoločnosti sa nám počas koronakrízy podaril zrealizovať zaujímavý reprezentatívny…

Gepostet von Rada mládeže Slovenska am Mittwoch, 20. Mai 2020

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska je zaskočená podmienkou, ktorá sprevádza možnosť otvorenia vnútorných priestorov stravovacích zariadení. Povinnosť vyhradiť 15 m² na zákazníka nebola vôbec očakávaná, keďže prevádzkovatelia na základe vyhlásení vlády predpokladali, že interiéry sa budú riadiť rovnakými podmienkami ako exteriéry.

• Pandémia koronavírusu môže mať likvidačný dopad na akvaparky, kúpele a kúpaliská. Počas dvojmesačnej odstávky mali tieto zariadenia nulový príjem a pokiaľ letná sezóna bude pokračovať v obmedzenom režime, prevádzky zostanú bez finančných zdrojov. Kríza viedla k založeniu Slovenskej asociácie aquaparkov, ktorá má pomôcť pri riešení existenčných problémov podnikov.

• Slovenským internetom sa opäť šíri ďalší hoax spojený s koronavírusom. Článok hovorí, že britskému tímu vedcov sa podarilo objaviť potencionálny liek na COVID-19, ktorý ukrývajú výťažky z konope. Ide o nepravdivú správu, vychádzajúcu z príspevku španielskeho satirického webu.

• V stredu počet ľudí nakazených koronavírusom presiahol hranicu piatich miliónov. Vo svete badať trend presunu hlavných epicentier nákazy z Európy a Severnej Ameriky na južnú pologuľu. Situácia je vážna v takmer celej latinskej Amerike, veľmi zle sa veci vyvíjajú v Brazílii.

• Lietadlá Vzdušných síl spojených štátov dodali prvú časť humanitárnej pomoci do Ruska. Celkový rozsah pomoci má hodnotu 5,6 milliónov dolárov a jej súčasťou je okrem iného materiálu 200 pľúcnych ventilátorov. Zo strany Američanov ide o odpoveď na zásielku pomoci, ktorú Rusi doručili minulý mesiac do USA.

• Aj v časoch najväčšej krízy sa nájdu sebecké indivíduá, ktorým nerobí problém nabaľovať sa na úkor svojich spoluobčanov. Talianska polícia na Sicílii zatkla 9 osôb, podieľajúcich sa na závažnej korupčnej činnosti. Skupinka podnikateľov a skorumpovaných úradníkov organizovala podvodné tendre na nákup zdravotníckeho materiálu, kde sa vzniknutá škoda pohybovala v miliónoch eur.

Irán patrí k štátom, ktoré s vysokým počtom nakazených zápasia už niekoľko mesiacov. Dlhý boj s nákazou celkom pochopiteľne rapídne vyčerpáva zdravotnícke kapacity krajiny. Spravodajská agentúra ILNA informuje, že koronavírusom sa nakazilo až 10-tisíc zdravotníkov a niektorí z nich chorobe podľahli.

• Prvýkrát od zavedenia prísnych karanténnych opatrení boli juhokórejskí policajti nútení zatknúť cudzinca. Zadržaným je 23-ročný muž z Japonska, ktorý po príchode do krajiny ignoroval povinnosť dvojtýždňovej karantény.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pilot v Poľsku pristál s helikoptérou na čerpacej stanici. Natankoval si stroj a odletel

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME