Corona info: Na ulicu vyjdeš jedine s rúškom na tvári! Pribudlo 19 nových prípadov.

Vláda prijala desiatky praktických opatrení proti koronavírusu.

• Prvý deň týždňa so sebou priniesol niekoľko nových prípadov výskytu koronavírusu na Slovensku. Podarilo sa odhaliť 19 nových nakazených, čo celkovú bilanciu ochorení COVID-19 v našej krajine posúva na 204 infikovaných.

 

• Premiér Igor Matovič sa rozhodol zmeniť spôsob, akým budú oznamované nové prípady. Aby sa zabránilo chaosu a šíreniu mylných informácii, nové čísla budú oznámené každé ráno. Na rannej tlačovke bude vždy zhrnutá situácia za predchádzajúci deň.

 

• Slovenské orgány intenzívne pracujú aj v noci. Krátko po polnoci sa skončili rokovania, ktorých výsledkom je prijatých asi 40 nových opatrení proti koronavírusu. Tak, ako sa očakávalo, zo svojej funkcie bol odvolaný šéf Štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura.

0:06 skončili sme. Schválených cca 40 opatrení v boji s koronou. Dobré ráno, Slovensko🇸🇰

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 23. März 2020

• Schválené opatrenia boli predstavené na takmer hodinu a pol dlhej tlačovke. Asi najdôležitejšou správou, ktorá sa týka naozaj nás všetkých, je povinnosť nosiť na tvári rúško počas pohybu na ulici.

 

• Premiér Matovič opäť opakovane vyzval obyvateľov nad 65 rokov, aby zo svojich domácností vychádzali čo najmenej. Ak si potrebujú nakúpiť, nech sa do obchodov vyberú medzi 9:00-12:00, kedy je v obchodoch vyhradený čas pre seniorov. V nedeľu majú byť všetky potraviny a drogérie zatvorené.

Pri vstupe do obchodov sa bude merať teplota čela🌡, dôchodcovia by mali vychádzať len v špeciálnych prípadochÚstredný…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Dienstag, 24. März 2020

• Vládny kabinet plánuje zriadiť na Slovensku tri nemocnice určené na liečenie koronavírusu. Jedna by mala byť na východe, ďalšia v strede krajiny a tretia v hlavnom meste. Vyzerá to tak, že zrejme pôjde už o existujúce nemocnice, ktoré zmenia oblasť svojho pôsobenia.

 

• Preventívne kontroly u lekára budú presunuté. Kým bude prítomná koronavírusová hrozba, lekári nebudú robiť povinné preventívky nariadené zamestnávateľom. Lekárov a ich čakární sa týka aj ďalší zákaz – do čakárne budú mať povolení vstup len ľudia, ktorí idú na vyšetrenie a žiadne ďalšie doprevádzajúce osoby nebudú vpustené.

• Igor Matovič oznámil zrušenie bezplatného cestovania vlakom pre študentov. Tento stav má byť len dočasný a trvať len počas ohrozenia koronavírusom. Premiér si od tohto kroku sľubuje, že aspoň niekoľko mladých ľudí donúti sedieť doma namiesto cestovania po výletoch.

 

• Dôležitú správu predstavuje prerušenie vyučovania až do odvolania. Písomné maturity by sa vôbec nemali konať. Interná časť maturít príde na rad do dvoch týždňov od začatia výučby, ktorá je zatiaľ neznáma. Testovanie 9 (monitor) je na tento školský rok zrušené.

Školy ostanú zatvorené do odvolania, písomné maturity i Testovanie 9 sú zrušené. To sú hlavné opatrenia, ktoré dnes…

Gepostet von Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR am Dienstag, 24. März 2020

• Vláda predložila na skrátené legislatívne konanie zákon, ktorý by umožnil zdravotníckym úradom monitorovať pohyb človeka na základe lokalizácie jeho telefónu a sledovania ďalšej komunikácie. Zákon zožal veľkú kritiku zo strany radového opozičného poslanca Roberta Fica.

 

Ministerstvo obrany má za úlohu spomedzi vojakov vyberať príslušníkov schopných plniť úlohy sanitárov. Vojaci zároveň budú dozerať na dodržiavanie poriadku v nemocniciach.

‼AKTÍVNE SA ZAPÁJAME DO BOJA S KORONAVÍRUSOM, IDE O BEZPEČNOSŤ NÁS VŠETKÝCH‼Vojaci aktuálne pomáhajú na hraničných…

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Dienstag, 24. März 2020

• Zmeny sa majú dotknúť aj fungovania RTVS. Každý deň o 18:00 sa zrejme bude vysielať omša. Do vysielania sa plánujú zaradiť informačné spoty o epidémii. Majú tiež pribudnúť vzdelávacie programy, ktoré aspoň čiastočne nahradia prerušené vyučovanie.

 

• V Česku si koronavírus vyžiadal druhú obeť. Rovnako ako pri väčšine úmrtí, aj tento muž trpel súčasne ďalšími zdravotnými problémami. V tomto prípade išlo o nádorové ochorenie. Česko má momentálne 1394 nakazených.

• Hudobný svet smúti. Koronavírusu podľahol legendárny hudobník Manu Dibango. Dibango vo svojej tvorbe kombinoval džez, funky a prvky tradičnej hudby jeho rodného Kamerunu. Vo Francúzsku žijúci muzikant mal 86 rokov.

 

• Vo Švajčiarsku sa rysuje katastrofa. Drobná alpská krajina má 9117 potvrdených prípadov a až 122 mŕtvych. Podobný počet strát na ľudských životoch má Nemecko s desaťnásobnou populáciou. Veľký podiel na tomto stave má nepochybne blízkosť so severným Talianskom, najviac postihnutým regiónom na svete.

 

 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenské značky posielajú na znak vďaky zdravotníkom svoje produkty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME