Corona info: Od 1.6. budú vlaky pre študentov opäť zadarmo

Niektorí repatrianti uprednostňujú štátnu karanténu pred domácim režimom.

Zdroj: EMEFKA

• V stredu bolo na Slovensku spracovaných 2352 testov na koronavírus. 5 vzoriek potvrdilo prítomnosť vírusu. Celkovo je na našom území evidovaných 1520 prípadov nákazy.

• Za uplynulý deň sa uzdravilo 5 pacientov, ochorenie COVID-19 prekonalo už 1332 nakazených. V súvislosti s koronavírusom je hospitalizovaných 62 osôb. Pandémia si doposiaľ na Slovensku vyžiadala 28 životov, včerajší deň bol opäť bez úmrtí.

V stredu pribudlo päť pozitívnych testovV stredu na Slovensku vykonali laboratóriá 2 352 testov, z ktorých malo päť…

Gepostet von Správy RTVS am Donnerstag, 28. Mai 2020

• Aj napriek pozitívnemu vývoju situácie treba byť stále pripravený na možný nárast počtu infikovaných. Univerzitná nemocnica Martin má vo svojej červenej zóne vyčlenených 68 lôžok pre pacientov s koronavírusom.

• Od pondelka 1.6. budú pre študentov a žiakov opäť k dispozícii bezplatné lístky na cestovanie vlakom. Dnes minister dopravy a výstavby Andrej Doležal podpísal nariadenie, ktoré má študentom uľahčiť cestu do znovuotvorených škôl.

DOBRÁ SPRÁVA PRE ŠTUDENTOV😊

Gepostet von Andrej Doležal am Donnerstag, 28. Mai 2020

• Premiéra Igora Matoviča prekvapilo, že veľa repatriantov má záujem o štátnu karanténu aj napriek tomu, že je tu možnosť domácej karantény. Väčšina ľudí, ktorí sa takto rozhodli, svoje konanie zdôvodňuje tým, že nechce ohroziť svojich blízkych.

Južná Amerika ešte stále predstavuje najväčšie ohnisko koronavírusu. Veľa nových prípadov je hlásených v Brazílii, v Mexiku, v Čile a v Ekvádore. Situácia je veľmi zlá aj v Rusku, kde zároveň existujú silné pochybnosti o spoľahlivosti evidencie nakazených a mŕtvych. V Afrike sú na tom najhoršie v JAR, v Egypte, v Alžírsku a v Nigérii.

• V indickom regióne Kašmíru bol do karantény umiestnený kôň. Miestni tak urobili po tom, čo zistili, že jeho 21-ročný jazdec (tiež v karanténe) bol v kontakte s pozitívne testovanou osobou. Vedci stále nedokážu jednoznačne zodpovedať otázku, či sa človek môže nakaziť koronavírusom od zvieraťa.

• Reprodukčné číslo koronavírusu je vo väčšine Francúzska nižšie ako jeden. Ústup nákazy oznámil francúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran. Krajina sa pripravuje na otváranie škôl, parkov a verejných záhrad.

• Niektoré africké štáty nemôžu hovoriť o príkladnej disciplíne v karanténnych zariadeniach. Z karanténneho centra v Malawi ušlo približne 400 ľudí, nespokojných so zlými podmienkami, v Zimbabwe zasa z karantény uniklo asi 100 osôb.

• Uskutočnený výskum predpokladá, že za pomerne malý počet prípadov nákazy koronavírusom v strednej a východnej Európe môže aj jeden nie celkom očividný dôvod. Výskumníci si všimli, že na pracoviskách v tomto regióne je menší osobný kontakt medzi zamestnancami a vyššie percento komunikácie v rámci firmy prebieha telefonicky alebo emailom.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najbizarnejšie ryby, ktoré žijú v temných hlbinách oceánov. Vyzerajú ako z inej planéty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME