Corona info: Od dnešného dňa sú otvorené mnohé ďalšie prevádzky. Počet nakazených stúpol na 336

Na Slovensku zomrel muž, ktorý mal pozitívny test na koronavírus.

• Dnes boli vládou oznámené ďalšie nové prípady výskytu koronavírusu medzi občanmi Slovenska. Potvrdených je 22 nových nakazených, čo znamená, že celkový počet pacientov s COVID-19 na Slovensku je 336.

• Ústredný krízový štáb povolil od dnešného dňa spustenie rôznych druhov prevádzok, avšak za veľmi prísnych hygienických opatrení. Ministerstvo vnútra pripomína, že na ich dodržiavanie musia dohliadať samotní prevádzkovatelia.

ODDNES SÚ OTVORENÉ NOVÉ PREVÁDZKY – REŠPEKTUJME NARIADENIA, UKÁŽME, ŽE TO IDEÚstredný krízový štáb otvoril viacero…

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Sonntag, 29. März 2020

• Biskupi Slovenska rozhodli, že tento rok sa Veľká noc bude sláviť bez prítomnosti veriacich. Prvoradá je ochrana zdravia. Katolícki kňazi si zároveň dali záväzok neopúšťať svojich veriacich a budú sa snažiť udržiavať s nimi kontakt prostredníctvom telekomunikačných prostriedkov a médií.

Bojnická nemocnica svoje pľúcne oddelenie musela uzavrieť do karantény. Opatrenie súvisí so smrťou 60-ročného muža, ktorý sa tam liečil a v pondelok v domácej liečbe zomrel. Muž bol pozitívne testovaný na COVID-19, no bez pitvy nie je možné určiť primárny dôvod jeho úmrtia.

Aktuálne výsledky testovania pacientov na COVID-19 (koronavírus):Počet vyšetrených pacientov s pozitívnym výsledkom za…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Montag, 30. März 2020

Ministerstvo vnútra upozorňuje, že jeho úrady fungujú v skrátenom režime. Vstup bude umožnený len osobám s dohodnutým termínom na konkrétny úkon alebo osobám, ktoré žiadajú o vydanie dokladov z dôvodov uvedených na webe MV SR. Aby sa zamedzilo hromadeniu ľudí, nemá sa prichádzať s väčším ako päťminútovým predstihom.

• Z povinne nariadenej karantény by si ľudia nemali robiť dobrý deň. Pokiaľ niekto ignoruje apely na zodpovednosť voči spoluobčanom, presvedčiť by ho mohla poriadna pokuta. Žiaľ, pokuty nezostávajú len hrozbou, ale niekoľko ich muselo byť rozdaných – napríklad mesto Lučenec trom osobám udelilo pokutu vo výške 250€.

• Slovenské ministerstvá dávajú do pozornosti praktickú infografiku, ktorá obyvateľom pripomína ako sa správať v momentálnom stave epidémie. Dôležitý je dvojmetrový odstup od ostatných osôb, nulový fyzický kontakt a časté umývanie rúk.

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Montag, 30. März 2020

 

V Česku je známych 2942 prípadov COVID-19. Nákaze podľahlo 23 ľudí, vyliečilo sa ich 25. Vyzerá to tak, že náš sused zavádza veľmi podobné opatrenia ako máme na Slovensku: platí napríklad povinnosť nosiť rúško mimo domova a každý, kto sa vráti zo zahraničia musí do dvojtýždňovej karantény.

Počet nakazených v Španielsku prekonal Čínu a Španielsko je momentálne treťou najviac postihnutou krajinou. Nakazených je 85195 a mŕtvych 7340. Ako ostatné vlády sveta, aj španielska ľavicová vláda si láme hlavu nad tým, ako chrániť životy občanov a zároveň úplne nevypnúť ekonomiku.

• Dánska vláda sa cíti optimisticky. Premiérka Mette Frederiksenová oznámila, že pokiaľ sa situácia v krajine nebude zhoršovať, po Veľkej noci sa obmedzenia budú uvoľňovať. Znamenalo by to napríklad otvorenie škôl a väčšiny pracovísk, avšak navštíviť by ich bolo možné len striedaním sa v šichtách.

• Kriminálne živly dokážu využiť akékoľvek nešťastie. Holandské múzeum Singer Laren sa o tom žiaľ presvedčilo na vlastnej koži, keď jeho zamestnanci dnes ráno zistili, že im bol ukradnutý obraz majstra Vincenta van Gogha.

• Ani malé ostrovné štáty nie sú imúnne voči epidémii. Cyprus zavádza obmedzenia voľného pohybu občanovmedzi 21. a 6. hodinou platí celoplošný zákaz vychádzania. Krajina v Stredozemnom mori eviduje 214 prípadov nákazy koronavírusom a 7 obetí.

• Spojené štáty americké sú momentálne najviac postihnutou krajinou na svete. V tejto situácii najlepšie vyniká rozmanitosť veľkej krajiny – kým niektoré štáty ako New York, Kalifornia a Washington nariaďujú prísne opatrenia a očakávajú veľký počet mŕtvych, inde život plynie takmer ako normálne. Príkladom môže byť Oklahoma.

profimedia

• Izraelskému štátu robia problém jeho ultraortodoxní veriaci. Extrémne konzervatívni židia neuznávajú autoritu štátu a ignorujú dôležité nariadenia. Odmietajú sa testovať a nech je situácia akákoľvek, trikrát denne sa zídu pri spoločnej modlitbe. Židovský štát eviduje 4347 prípadov koronavírusu a 15 obetí.

• India identifikovala asi tisícku ľudí chorých na koronavírus. Hoci je to relatívne malé číslo, očakáva sa masívne rozšírenie ochorenia, ktoré môže ľahko položiť na lopatky beztak slabý zdravotnícky systém. V krajine nastávajú zrážky medzi policajtmi a najchudobnejšími obyvateľmi bez práce, ktorí si nedokážu nájsť obživu. Mnohí Indovia sú odkázaní na dochádzanie za prácou a kvôli karanténe prišli o všetko.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Scéna ako z dojímavého filmu. Doktor po príchode domov nemohol objať svojho syna

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME