Corona info: Po omeškaní a protestoch na hraniciach bola spustená domáca karanténa

Vo svete je viac ako 5,25 milióna ľudí s koronavírusom.

Zdroj: EMEFKA

• Včera bolo na Slovensku vyhodnotených  2236 testov na koronavírus, len jedna testovaná vzorka preukázala pozitívny výsledok. Celkovo je na našom území evidovaných 1504 prípadov nákazy koronavírusom.

• Pandémia si doposiaľ vyžiadala 28 životov, piatok bol opäť bez obetí. V súvislosti s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných 60 osôb. Ďalších 24 pacientov sa vyliečilo, dokopy koronavírus prekonalo už 1280 infikovaných.

COVID-19: Znovu dobré správy – opäť pribudol len 1 pozitívny prípad, počet vyliečených stúpol o pekné číslo 24 🍀❤️ 👉…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Samstag, 23. Mai 2020

• V piatok podvečer bol hraničný prechod Kittsee-Jarovce zablokovaný nahnevanými slovenskými šoférmi zo zahraničia, ktorých sklamali pravidlá štátnej karantény. Ľudia sa spoliehali, že dnes bude spustená možnosť domácej karantény, no kvôli oneskoreniu verifikácie aplikácie k tomu nedošlo. Hraničný prechod je priechodný asi od 3:30 v sobotu.

• Vláda zareagovala na nespokojnosť Slovákov, túžiacich sa vrátiť do krajiny bez povinnosti štátnej karantény. Bola spustená domáca karanténa aj napriek tomu, že aplikácia eKaranténa sa dá momentálne nainštalovať len na zariadenia s Androidom. Dočasným riešením je dotazník, ktorý sa vyplní pri prechode hranicou.

DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ💚RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu…

Gepostet von Igor Matovic am Samstag, 23. Mai 2020

• Najvyššia slovenská futbalová liga sa svojho opätovného štartu dočká 13. júna. Súťaž bude prebiehať v obmedzenom režime – odohrá sa iba päť kôl nadstavbovej časti a všetky zápasy budú bez divákov.

• V dôsledku pandémie koronavírus veľkú záťaž znášali veterinárne ambulancie, ktoré zostali otvorené. Keďže mnohé menšia ordinácie boli zatvorené, kliniky ako napríkld Klinika malých zvierat Univerzitnej veterinárnej nemocnice zaznamenali dvojnásobný prírastok nových pacientov.

• Podľa informácií Svetovej zdravotníckej organizácie počet ľudí nakazených koronavírusom vo svete presiahol 5,25 milióna. Až 2 milióny z nich sa nachádzajú v Európe. Situácia sa vyvíja tak, že kým v Európe a v Severnej Amerike sa situácia stabilizuje, hlavným epicentrom sa stáva Južná Amerika.

• Veľký podiel na tejto štatistike má Brazília. Brazília eviduje až 330-tisíc nakazených a 21-tisíc mŕtvych. Pod zlú situáciu sa podpísali viaceré faktory. Prezident Jair Bolsonaro nebezpečenstvo pandémie opakovane bagatelizoval zo svojho kabinetu vyštval už dvoch ministrov zdravotníctva. Ďalším faktorom sú obrovské sociálne rozdiely v krajine. Veľa lokalít má k dispozícii len veľmi biedne zdravotníctvo.

• V nemocniciach v okolí Londýna sa skúša nový test na koronavírus. Novinka nevyžaduje laboratórium a výsledok je známy už zhruba za hodinu. Dúfajme, že sa tento test ujme a veľmi rýchlo rozšíri do celého sveta. Rýchle a početné testovanie je jednou z najefektívnejších zbraní proti pandémii.

Kubánske orgány tvrdia, že znížiť počet mŕtvych v krajine pomohli dve látky, ktoré sú dielom domáceho farmaceutického priemyslu. Oba prípravky znižujú pravdepodobnosť vážnej zápalovej reakciu, vďaka čomu rapídne stúpa šanca na prežitie aj u pacientov v kritickom stave.

• Pri odstraňovaní obmedzení treba naďalej prísne dodržiavať pravidlá prevencie. Presvedčili sa o tom v nemeckom Frankfurte, kde zrejme koronavírus podcenili. Miestne úrady predpokladajú, že na bohoslužbe sa nakazilo vyše 40 veriacich.

• Od prvého júna sa otvárajú Vatikánske múzeá. Tieto múzeá umožňujú návštevníkom kochať sa niektorými z najslávnejších renesančných diel, ale aj antickými artefaktami. Svätá stolica si od otvorenia múzeí sľubuje prílev finančných zdrojov, o ktoré bola počas pandémie núdza.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 skvelých filmov o geniálnych umelcoch, ktoré by si mal pozrieť každý


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME