Corona info: Počet prípadov na Slovensku prekonal 700. Päť rómskych osád je v karanténe

Čínsky Wuhan sa vracia do bežného života.

Zdroj: EMEFKA

• Dnes boli slovenskej verejnosti predstavené údaje za stredu. Bolo vykonaných 1671 testov s negatívnym výsledkom19 malo pozitívny výsledok. Celkový počet evidovaných prípadov na Slovensku je 701. Hospitalizovaných je 51 pacientov.

• Dobrou správou je, že stále pribúdajú ľudia, ktorí ochorenie prekonali a uzdravili sa. Ministerstvo zdravotníctva najnovšie informovalo o siedmich vyliečených pacientoch. Piati boli v domácej karanténe, dvaja boli hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici v Prešove. Celkovo sa na Slovensku vyliečilo z ochorenia COVID-19 už 23 pacientov.

COVID-19: Na Slovensku pribudlo 1️⃣9️⃣ nových pozitívnych prípadov Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 19 nových…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Donnerstag, 9. April 2020

Minister vnútra Roman Mikulec premiéra informoval o prípade policajta, ktorý sa koronavírusom nakazil pri eskorte navrátilcov z Tirolska. Do karantény muselo byť uvedených ďalších 23 policajtov.

• Príslušníci Ozbrojených síl SR plnia mnohé úlohy súvisiace s bojom proti koronavírusu. Dnes v Martine úspešne ukončilo výcvik ďalších 49 sanitárov, ktorí môžu byť v prípade potreby nasadení.

V MARTINE DNES UKONČILO VÝCVIK ĎALŠÍCH 49 SANITÁROV. 💪⛑ IDE O SKÚSENÝCH PROFESIONÁLNYCH VOJAKOV, KTORÍ BUDÚ V PRÍPADE POTREBY NASADENÍ NA PLNENIE ÚLOH. ✅👍#OSSR #smepripraveni #pomahame #sanitari #koronavirus

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Donnerstag, 9. April 2020

• Dnešným dňom pokračovali policajné kontroly na hraniciach okresov. Kontroly boli len námatkové, a preto na rozdiel od stredy vodičov neobmedzoval vznik dlhých kolón a extrémne zdržanie.

• Až päť rómskych osád z východného Slovenska bolo uvedených do karantény. Vládne orgány sa pre tento krok rozhodli po tom, ako testovanie odhalilo niekoľko prípadov výskytu koronavírusu v týchto komunitách.

KARANTÉNA OSÁDNa ceste (lete) späť z Krompách. Stalo sa to, čo sme síce tušili, ale dúfali sme, že k tomu nepríde -…

Gepostet von Igor Matovic am Mittwoch, 8. April 2020

Zbor väzenskej a justičnej stráže prostredníctvom svojej hovorkyne informoval o stave väzňa, u ktorého bol identifikovaný koronavírus. Opakované testovanie potvrdilo, že odsúdený ochorenie prekonal a môžeme ho považovať za vyliečeného.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR informuje o sprístupnení testov pre žiakov základných a stredných škôl. Národný ústav certifikovaných meraní pripravil elektronické testy, ktoré monitorujú znalosti z rozličných odborov ako napríklad cudzie jazyky, matematika či finančná gramotnosť.

Elektronické testy zamerané na čitateľskú, matematickú, prírodovednú, finančnú či štatistickú gramotnosť, ako aj z…

Gepostet von Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR am Mittwoch, 8. April 2020

Španielsky premiér Sanchez predpokladá, že karanténny režim v krajine potrvá pravdepodobne až do polovice mája. Premiér krajiny, ktorá patrí k najväčším ohniskám nákazy, je optimista a verí, že koronavírus v Španielsku ustupuje.

Holanďania myslia na pohodlie svojich seniorov aj v čase koronavírusu. Domov pre pacientov s demenciou vo Wassenaare nainštaloval špeciálne presklené búdky, ktoré umožnia kontakt s návštevami bez toho, aby hrozilo riziko nákazy.

Maďarsko, ktoré má asi dvojnásobok počtu obyvateľov Slovenska, eviduje 980 prípadov výskytu koronavírusu. Vláda ale priznáva, že skutočné počty môžu byť oveľa vyššie. Smutnou správou je až 66 úmrtí. Maďari v reakcii na momentálnu situáciu predĺžili obmedzenia pohybu aj na veľkonočné sviatky.

• Štyri dni po prijatí do nemocnice je stav britského premiéra Johnsona stabilný. Johnsona vo funkcii dočasne zastupuje minister zahraničných veci Dominic Raab. Raab potvrdil, že koronavírus spôsobuje krajine veľké problémy a Británia má už 7978 obetí nákazy.

Svetová zdravotnícka organizácia varuje pred katastrofou, ktorá môže čakať Afriku. Čísla v niektorých štátoch regiónu ukazujú, že v priebehu len štyroch dní sa počty nakazených zdvojnásobili. Kvôli nízkej úrovni zdravotníctva a nedostatku testov je ťažké sledovať presný vývoj nákazy.

Thajský Bangkok oznámil 10-dňový zákaz predaja alkoholu, ktorý má viesť k obmedzeniu spoločenských aktivít obyvateľov. Čo bolo výsledkom? Samozrejme dlhé rady vo všetkých obchodoch, kde sa alkohol predáva. Ľudia sa totiž vo veľkom chceli predzásobiť. Preplnené obchody, ku ktorým nariadenie viedlo, v konečnom dôsledku šíreniu vírusu možno len napomohli.

Wuhan sa vracia do bežného života. Epicentrum nákazy koronavírusu bolo uzavreté na dlhých 76 dní a zrušenie karantény prinieslo obyvateľom značnú úľavu. Ľudia navštevujú donedávna zatvorené obchody alebo hľadajú odpočinok v parkoch.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ovečky sa počas karantény bavia na opustených kolotočoch v detských parkoch

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME