Corona info: Polícia zadržala ženu, ktorá utiekla zo štátnej karantény. USA je prvým štátom na svete s viac ako 2000 obeťami za deň.

USA prekonali hranicu 2000 obetí za 24 hodín.

Zdroj: EMEFKA

• Boli zverejnené výsledky testov vykonaných v priebehu piatka. Celkovo bolo spracovaných 2174 vzoriek, z ktorých 13 malo pozitívny výsledok na COVID-19. Slovensko celkovo eviduje 728 prípadov nákazy koronavírusom.

• Hospitalizovaných je 147 pacientov. U 44 z nich bol koronavírus potvrdený, zvyšok čaká na výsledky testov. Doposiaľ bolo vyliečených 23 pacientov a máme aj dve obete. Najviac výskytov je v Bratislavskom kraji.

COVID-19: Máme 1️⃣3️⃣ nových prípadov, na Slovensku je 728 pozitívnych osôbNa Slovensku za uplynulý deň pribudlo 13…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Samstag, 11. April 2020

• Ministerstvo zdravotníctva SR zaplatí za 300 prístrojov na pľúcnu ventiláciu 9177292€. Slovenský výrobca Chirana poskytol štátu štvorpercentnú zľavu a trojročnú záruku. Prvých 40 prístrojov Chirana Aura sa v slovenských nemocniciach objaví do konca apríla.

• Spoločnosť Spanner SK z Považskej Bystrice v priebehu dvoch týždňov vyvinula a otestovala takzvanú dezinfekčnú bránu. Zariadenie sa môže namontovať pred vchod do budovy a zabezpečiť tak, aby dnu vstúpila jedine osoba, ktorá na oblečení neprenáša žiadne nebezpečné mikroorganizmy.

• Minister zdravotníctva Marek Krajčí pokračuje v osobných kontrolách nemocníc, ktoré stoja v prvej línii boja proti koronavírusu. Po Fakultnej nemocnici v Trenčíne a Trnave dnes navštívil Univerzitnú nemocnicu Bratislava. V prípade potreby dokáže táto nemocnica poskytnúť umelú pľúcnu ventiláciu až 120 pacientom.

Hliadky zložené z policajtov a vojakov môžu občanom pomôcť nielen v situáciách, súvisiacich s koronavírusom. V piatok hliadka na hranici okresu Senica pomohla žene, ktorá spadla z koňa. Zranenej žene uniformovaní muži poskytli prvú pomoc a privolali záchrannú službu.

OBDIVUHODNÉ KONANIE POLICAJTOV A VOJAKOV V TERÉNE 👏👏👏V týchto dňoch pôsobia po celomSlovensku zmiešané hliadky…

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Samstag, 11. April 2020

• Policajti zadržali 38-ročnú ženu, ktorá porušila karanténu. Dotyčná sa vyhla štátnemu karanténnemu zariadeniu a cestovala. Bratislavčanka sa po návrate z Rakúska nezaregistrovala v zariadení v Poprade kam bola odprevadená políciou, ale vrátila sa naspäť do Rakúska. Pri jej ďalšom návrate zo zahraničia bola zadržaná.

• Svetová zdravotnícka organizácia prešetruje prípady pacientov, ktorí mali pozitívny test na koronavírus aj po vyliečení. Južná Kórea eviduje až 91 takýchto prípadov. Predpokladá sa, že títo ľudia neboli znova nakazení, ale vírus sa u nich opäť zaktivizoval po tom, ako mali dva negatívne testy.

Spojené štáty americké sa stali prvým štátom sveta, v ktorom na koronavírus v priebehu jedného dňa zomrelo viac ako 2000 ľudí. Podľa čísel z Johns Hopkins University Američania stratili 2108 ľudí za 24 hodín. Momentálne má krajina 18-tisíc mŕtvych a pol milióna nakazených.

Taiwan obviňuje WHO z ignorácie varovaní, ktoré jej ostrovný štát zaslal na začiatku pandémie. Taiwan nie je členom WHO, pretože Čína, ktorá Taiwan neuznáva a nárokuje si jeho územie, blokuje jeho vstup do viacerých medzinárodných inštitúcií.

Štáty strednej Ázie pandémia zatiaľ dosť šetrila, no aj v tomto regióne sa objavuje stále viac prípadov. Dvanásť obyvateľov kazašského robotníckeho mestečka pri ropných poliach Tengiz malo pozitívny test na koronavírus. Nákaza by výrobu nemala ohroziť.

Majetní podnikatelia a veľké firmy sa zapájajú do boja proti koronavírusu v mnohých častiach sveta. Masayoshi Son, šéf skupiny SoftBank Group Corp., zabezpečí pre Japonsko 300-miliónov rúšok. Toto množstvo získa krajina zadarmo každý mesiac, začínajúc májom.

Rusko hlási 1667 nových prípadov koronavírusu. Celková bilancia je 13584 nakazených, no aj niektorí ruskí lekári priznávajú, že skutočné čísla môžu byť oveľa vyššie. Problém predstavujú hlavne nespoľahlivé testy a nedisciplinovaní občania,

• Dosť úspešne bojujú s pandémiou Protinožci. Nový Zéland má len štyroch mŕtvych a tisícku chorých. V Austrálii sa tempo šírenia nákazy výrazne spomalilo. Krajina eviduje 6238 infikovaných a 56 obetí.

• Aplikácie monitorujúce pohyb vyvíjajú nielen štáty ale aj súkromný sektor. Dve z najväčších svetových technologických spoločností spojili sily. Cieľom spoločnej snahy Apple a Google je vyvinúť aplikáciu, ktorá by užívateľa varovala pred pohybom v prostredí, kde je zvýšené riziko nákazy koronavírusom.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto vyzerajú zvieratá v detskom svete. Šikovný otec prenáša detské kresby do reality

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME