Corona info: rekordný nárast počtu nakazených na Slovensku. Evidujeme 178 prípadov

„Nie ste nezraniteľní!“ odkazuje mladým ľuďom generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie.

• Dnešným dňom sa úradu chopila nová vláda Igora Matoviča. Už hneď prvý deň musela Slovensku oznámiť nepríjemnú správu o 41 nových osobách pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Celkový počet diagnostikovaných prípadov na Slovensku je 178.

 

• Aj keď sa toto číslo môže javiť ako veľmi znepokojujúce, premiér vysvetlil, že ide o logický následok intenzívnejšieho testovania. Slovensko je v regióne strednej Európy jednou z krajín s najnižšou mierou testov na tisíc obyvateľov. Nová vláda chce tento stav zmeniť, aby bol boj s koronavírusom efektívnejší.

• Už hneď v nedeľu ráno o ôsmej plánuje Igor Matovič navštíviť Správu štátnych rezerv. Má záujem informovať sa o momentálnom stave potrebných zásob a zároveň preveriť podozrenia o predražených nákupoch zdravotníckeho materiálu.

 

• Musíme si zvyknúť, že od dnešného dňa nás o vývoji nebude informovať dvojica Peter Pellegrini a Denisa Saková, ale vystriedajú ju nové tváre. Očakávať môžeme časté brífingy hlavne od premiéra Igora Matoviča, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a ministra vnútra Romana Mikulca.

Výmena moci je dokonaná. https://www.aktuality.sk/clanok/775250/slovensko-ma-novu-vladu-prezidentka-vymenovala-za-premiera-igora-matovica/

Gepostet von Aktuality.sk am Samstag, 21. März 2020

• Nový minister zdravotníctva Marek Krajčí prišiel s neradostnou novinou. Slovensko má k dispozícii údajne len 3000 testov na koronavírus, čo nám vystačí len na maximálne desať dní. Stotisíc rýchlotestov objednaných Pellegrinim z Číny má nízku senzitivitu a nemá zmysel pri ľuďoch, ktorí sa nakazili len nedávno.

 

Marián Viskupič, poslanec za SaS, na svojom Facebooku zverejnil rozsiahly plán novej vlády na boj s pandémiou. Až 42 bodov sa dotýka rozličných sfér spoločnosti, ktoré sú poznačené koronavírusom. Opatrenia by mali byť predložené skráteným legislatívnym konaním, keďže ide doslova o životy.

Konečne máme funkčný nový parlament a vládu👍. Na základe množstva otázok, na ktoré nedokážem jednotlivo odpovedať,…

Gepostet von Marián Viskupič am Samstag, 21. März 2020

• Za posledných 24 hodín zomrelo vo Francúzsku 78 ľudí. Celkový počet mŕtvych je 750. Najviac postihnutý je severovýchod krajiny, kde je zdravotnícky systém úplne preťažený. Francúzski obyvatelia sú dosť nedisciplinovaní a ignorujú vládne nariadenia. Chorých je aj veľa mladých ľudí.

 

• Práve mladým ľuďom venoval vážne slová Tedros Adhanom Ghebreyesus, generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Ghebreyesus mladých vyzval, aby koronavírus nepodceňovali. Veľa z nich sa správa ľahostajne a myslí si, že ochorenie môže ublížiť len starším ročníkom.

• Je to oficiálne – hokejové majstrovstvá sveta sa neuskutočnia. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) povedala definitívne stop šampionátu, ktorý sa mal uskutočniť v máji vo Švajčiarsku. Zürich a Lausanne nápor hokejových fanúšikov nečaká.

 

Česko vo veľkom nakupuje ochranné prostriedky a zdravotnícky materiál. Minister vnútra Jan Hamáček nariadil objednávku 500 pľúcnych ventilátorov. Do vládnych skladov prúdia desiatky tisícok rúšok a respirátorov, ktoré sú následne distribuované tam, kde je treba.

• Turecko patrí medzi menej postihnuté krajiny, no aj tam si koronavírus vypýtal jednu obeť. Úrady momentálne evidujú 98 prípadov. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan predstavil špeciálny krízový balík vo výške 15 miliárd dolárov, ktorý má za cieľ zmierniť ekonomické dopady pandémie.

 

• Aj maličký ostrovný štát Malta reaguje na svetovú pandémiu. Malta uzavrela krajinu pre civilné lety a prijíma už len lietadlá prinášajúce zásoby a zdravotnícky materiál. Vítané sú aj stroje, ktoré ďalšie štáty vyslali s cieľom repatriácie svojich občanov.

• Odhaduje sa, že takmer jedna miliarda obyvateľov Zeme je v domácej karanténe. Stále viac a viac krajín obmedzuje voľný pohyb občanov v snahe spomaliť šírenie vírusu. Celosvetovo si koronavírus vyžiadal už asi 11 000 obetí.

 

Čoraz viac prípadov ochorenia COVID-19 sa objavuje v afrických krajinách. Doteraz sa stalo, že Afrika nie je veľmi dotknutá. Veľkú úlohu v tom zohrali dva faktory: Prvým je fakt, že väčšina Afričanov si nemôže dovoliť cestovať po svete. Druhým je nízka úroveň zdravotníctva, ktoré nakazených nedokáže zachytiť a preto reálny počet ochorení môže byť omnoho vyšší.

• Situácia sa zhoršuje v Nemecku. Pribúda veľa nových pacientov a šírenie nákazy sa nedarí spomaliť. Úrady preto uvažujú o zavedení celoplošného zákazu vychádzania. Kancelárka Angela Merkelová bude diskutovať s premiérmi všetkých 16 spolkových krajín. Najľudnatejšia krajina – Bavorsko, už voľný pohyb osôb obmedzila.

 

• Brutálne straty na životoch hlási ťažko skúšané Taliansko. V priebehu jedného dňa chorobe podľahlo až 793 ľudí. Celkový počet obetí je 4825. Nakazených je vyše 42-tisíc obyvateľov.Dobrou správou je aspoň to, že sa vyliečilo vyše 6000 pacientov.

 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec ilustruje naše najhlbšie obavy: Je medzi nimi tá tvoja?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME