Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

• V prebehu piatka slovenské laboratóriá spracovali 3433 testov na koronavírus. Jedna vzorka preukázala pozitívny výsledok. Slovensko celkovo eviduje 1521 prípadov nákazy.

• Hospitalizovaných je 56 pacientov. Včera sa uzdravilo ďalších 18 osôb, ochorenie celkovo prekonalo 1356 Slovákov. Pandémia si na našom území vyžiadala doposiaľ 28 životov.

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/photos/a.1429399367320881/2527274944199979/?type=3&theater

• V obci Žehra (okres Spišská Nová Ves) bola v sobotu zrušená karanténu v súvislosti s ochorením COVID-19. Išlo o poslednú uzavretú lokalitu. Všetkých 53 ľudí z karanténneho mestečka bolo dvakrát otestovaných a nepotvrdil sa medzi nimi žiadny pozitívny prípad.

• Premiér Igor Matovič oceňuje úspechy Slovákov v boji s koronavírusom, zároveň ale dodáva, že musíme byť naďalej ostražití. Aj keď v Európe pandémia ustupuje, z globálneho hľadiska je na vzostupe a môže sa vrátiť.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219522631788890&set=a.10216351837281009&type=3&theater

• Košický samosprávny kraj dať otestovať 110 vodičov prímestskej dopravy. Našťastie všetky vzorky preukázali negatívny výsledok. Okrem šoférov Košický kraj testuje mestských policajtov, všeobecných lekárov a sociálnych pracovníkov.

• Pandémia koronavírusu mala za následok rýchle prerušenie sezóny hokejovej NHL. Neočakávaná prestávka sa dotkla viacerých Slovákov hrajúcich v zámorí, medzi ktorými je aj obranca Bostonu Zdeno Chára. Podľa jeho slov je blížiace sa obnovenie ligy skvelou správou, zároveň ale pripúšťa, že formát súťaže nebude vyhovovať každému. Základná časť sa totiž nedokončí a tímy nastúpia priamo do play-off.

!function(e,i,n,s){var t=“InfogramEmbeds“,d=e.getElementsByTagName(„script“)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(„script“);o.async=1,o.id=n,o.src=“https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js“,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,“infogram-async“);

• Situácia v Španielsku sa v priebehu posledných pár týždňov výrazne zlepšila. V sobotu celá krajina zaznamenala len štyri úmrtia na koronavírus. Počet infikovaných narástol o 271 na 239228.

• Lekárski a vedeckí experti sú znepokojení uvoľňovaním opatrení v Anglicku. Prichádza to vraj príliš skoro a veľmi ľahko sa veci môžu opäť skomplikovať. Krajina má 8000 nových prípadov denne a nie je isté, že sledovacia aplikácia vírus výrazne spomalí.

• V piatok Izrael zaznamenal 101 nových prípadov nákazy koronavírusom. Prekonal tým hranicu, ktorá bola stanovená ako podmienka na uvoľnenie opatrení. Generálny riaditeľ ministerstva zdravotníctva Moše Bar Siman Tov je z vývoja sklamaný: Mali sme fázu eufórie. Teraz je to precitnutie.“

• Synovec belgického kráľa sa nakazil koronavírusom. Stalo sa tak po účasti na spoločenskom zhromaždení na juhu Španielska. Princ Joachim sa ho zúčastnil spolu s ďalšími 26 ľuďmi.

Brazília stále zostáva jedným z hlavných ohnísk koronavírusu vo svete. V juhoamerickom štáte si ochorenie COVID-19 vyžiadalo už 27-tisíc životov, čím Brazília predbehla aj Španielsko. Momentálne je Brazília krajina s piatym najväčším počtom mŕtvych.

India zvolila lokálny prístup ku karanténe – v oblastiach s vysokým rizikom sú obmedzenia prísnejšie ako v lokalitách s malým rizikom. Faktom zostáva, že koronavírus sa naďalej veľmi rýchlo šíri v celej krajine a oblasti s naozaj malým rizikom reálne asi ani neexistujú…

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť