Corona info: Slovenské školy zajtra otvoria svoje brány žiakom

Boris Kollár je presvedčený, že Slovensko už núdzový stav viac nepotrebuje.

Zdroj: EMEFKA

• Počas soboty bolo na Slovensku vyhodnotených 1 606 testov na koronavírus. Prítomnosť vírusu sa nepotvrdila u žiadnej z testovaných osôb. Slovenské úrady evidujú 1521 prípadov nákazy.

• Uzdravilo sa ďalších 10 pacientov, ochorenie COVID-19 prekonalo doposiaľ 1366 Slovákov. Hospitalizovaných je 46 osôb. Pandémia si na našom území vyžiadala 28 obetí.

Na Slovensku v sobotu nepribudol žiadny človek pozitívne testovaný na nový koronavírus. Doteraz celkovo evidujeme 1 521…

Gepostet von Správy RTVS am Sonntag, 31. Mai 2020

• Slovensko na boj proti koronavírusu už viac nepotrebuje vyhlásenie núdzového stavu. Toho názoru je predseda NRSR Boris Kollár. Kollár zároveň povedal, že chápe aj tábor, ktorý je proti jeho zrušeniu. Núdzový stav dáva vláde možnosť rýchlejšej reakcie na krízu.

• Od zajtra sa opäť otvoria dvere slovenských škôl. Asi polovica žiakov prvého až piateho ročníka zasadne do školských lavíc, ktoré museli opustiť v polovici marca. Výučbu budú sprevádzať prísne hygienické opatrenia, ktoré boli riaditeľom škôl oznámené pred dvomi týždňami.

• Z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý začiatkom apríla založil premiér Igor Matovič, sa ešte nezačali rozdeľovať finančné zdroje. O spôsoboch, ako pretaviť peniaze do reálnej a transparentnej formy pomoci, rokuje vedúci Úradu vlády Július Jakab s neziskovým fondom ĽudiaĽuďom.sk.

• Piaty ročník medzinárodného florbalového podujatia Slovak Floorball Cup bol rozhodnutím jeho organizátorov zrušený. Súťaž sa mala uskutočniť 13.-16. augusta 2020 v Bratislave.

Španielsky premiér Sanchez je presvedčený, že už v priebehu júna sa môže podariť zastaviť koronavírus v Španielsku. Požiadal preto parlament, aby odhlasoval predĺženie lockdownu do 21. júna. Pandémia si v Španielsku vyžiadala 27-tisíc životov.

• Vo svete sa koronavírusom nakazilo už 6 miliónov ľudí. Až dve tretiny prípadov boli lokalizované v Európe a v USA. Momentálne je najaktívnejším ohniskom nákazy Južná Amerika.

• Podľa správy Združenia nemeckých lodiarov na celom svete je až 11,3 % kontajnerových lodí nevyužitých. Nielen nákladné lode ale aj rekreačné lode sú zakotvené v prístavoch a neprinášajú ich majiteľom žiadne zisky. Momentálne asi 400 veľkých výletných lodí nemá využitie.

• V nedeľu Rusko oznámilo 9268 nových prípadov nákazy koronavírusom. Celkový počet evidovaných prípadov v Ruskej federácii presiahol 400-tisíc. Podľa ruských úradov má ochorenie COVID-19 4693 obetí v krajine.

• Prvý raz od 13. marca sa Švédi môžu tešiť z toho, že sa v ich krajine neobjavilo žiadne úmrtie na koronavírus. Veľmi liberálne epidemiologické opatrenia sa zakladali na dobrovoľnom dodržiavaní odstupu a zvýšených hygienických štandardov. Tento prístup sa neosvedčil a švédska vláda čelí kritike.

Srí Lanka sa od augusta otvorí turistom. Ostrovný štát má pripravený detailný plán postupu. Turisti budú prichádzať len v malých skupinách a ubytovaní budú vo schválených päťhviezdičkových hoteloch. Zahraničné návštevy sa budú musieť vedieť preukázať potvrdením o negatívnom teste na koronavírus.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V roku 1284 zmizli z mestečka Hameln všetky deti. Čo sa s nimi vlastne stalo?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME