Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

• Počas soboty bolo na Slovensku vyhodnotených 1 606 testov na koronavírus. Prítomnosť vírusu sa nepotvrdila u žiadnej z testovaných osôb. Slovenské úrady evidujú 1521 prípadov nákazy.

• Uzdravilo sa ďalších 10 pacientov, ochorenie COVID-19 prekonalo doposiaľ 1366 Slovákov. Hospitalizovaných je 46 osôb. Pandémia si na našom území vyžiadala 28 obetí.

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/photos/a.1429399367320881/2528063264121147/?type=3&theater

• Slovensko na boj proti koronavírusu už viac nepotrebuje vyhlásenie núdzového stavu. Toho názoru je predseda NRSR Boris Kollár. Kollár zároveň povedal, že chápe aj tábor, ktorý je proti jeho zrušeniu. Núdzový stav dáva vláde možnosť rýchlejšej reakcie na krízu.

• Od zajtra sa opäť otvoria dvere slovenských škôl. Asi polovica žiakov prvého až piateho ročníka zasadne do školských lavíc, ktoré museli opustiť v polovici marca. Výučbu budú sprevádzať prísne hygienické opatrenia, ktoré boli riaditeľom škôl oznámené pred dvomi týždňami.

• Z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý začiatkom apríla založil premiér Igor Matovič, sa ešte nezačali rozdeľovať finančné zdroje. O spôsoboch, ako pretaviť peniaze do reálnej a transparentnej formy pomoci, rokuje vedúci Úradu vlády Július Jakab s neziskovým fondom ĽudiaĽuďom.sk.

• Piaty ročník medzinárodného florbalového podujatia Slovak Floorball Cup bol rozhodnutím jeho organizátorov zrušený. Súťaž sa mala uskutočniť 13.-16. augusta 2020 v Bratislave.

!function(e,i,n,s){var t=“InfogramEmbeds“,d=e.getElementsByTagName(„script“)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(„script“);o.async=1,o.id=n,o.src=“https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js“,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,“infogram-async“);

Španielsky premiér Sanchez je presvedčený, že už v priebehu júna sa môže podariť zastaviť koronavírus v Španielsku. Požiadal preto parlament, aby odhlasoval predĺženie lockdownu do 21. júna. Pandémia si v Španielsku vyžiadala 27-tisíc životov.

• Vo svete sa koronavírusom nakazilo už 6 miliónov ľudí. Až dve tretiny prípadov boli lokalizované v Európe a v USA. Momentálne je najaktívnejším ohniskom nákazy Južná Amerika.

https://twitter.com/Reuters/status/1266889476544049152

• Podľa správy Združenia nemeckých lodiarov na celom svete je až 11,3 % kontajnerových lodí nevyužitých. Nielen nákladné lode ale aj rekreačné lode sú zakotvené v prístavoch a neprinášajú ich majiteľom žiadne zisky. Momentálne asi 400 veľkých výletných lodí nemá využitie.

• V nedeľu Rusko oznámilo 9268 nových prípadov nákazy koronavírusom. Celkový počet evidovaných prípadov v Ruskej federácii presiahol 400-tisíc. Podľa ruských úradov má ochorenie COVID-19 4693 obetí v krajine.

• Prvý raz od 13. marca sa Švédi môžu tešiť z toho, že sa v ich krajine neobjavilo žiadne úmrtie na koronavírus. Veľmi liberálne epidemiologické opatrenia sa zakladali na dobrovoľnom dodržiavaní odstupu a zvýšených hygienických štandardov. Tento prístup sa neosvedčil a švédska vláda čelí kritike.

Srí Lanka sa od augusta otvorí turistom. Ostrovný štát má pripravený detailný plán postupu. Turisti budú prichádzať len v malých skupinách a ubytovaní budú vo schválených päťhviezdičkových hoteloch. Zahraničné návštevy sa budú musieť vedieť preukázať potvrdením o negatívnom teste na koronavírus.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť