Corona info: Slovenskí vedci pripravujú test na koronavírus. Máme už 13 uzdravených

Čína prvýkrát od vypuknutia epidémie hlási nula mŕtvych.

Zdroj: EMEFKA

• Dnes sme sa opäť dozvedeli o nových prípadoch výskytu koronavírusu na Slovensku. V pondelok bolo vykonaných 1448 testov, z ktorých 47 preukázalo pozitívny výsledok. Celkový počet známych prípadov v krajine je 581.

• V pondelok karanténne zariadenie v Gabčíkove opustilo 85 repatriantov. Prepustení boli po negatívnom teste na koronavírus, no aj po príchode do ich domovov ich čaká domáca karanténa. Pre 42 osôb zabezpečil odvoz Hasičský a záchranný zbor autobusom a dodávkou.

COVID-19: Na Slovensku pribudlo 4️⃣7️⃣ nových pozitívnych prípadovNa Slovensku za uplynulý deň pribudlo 47 nových…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Dienstag, 7. April 2020

• Rozšírenie nákazy v domovoch dôchodcov by mohlo znamenať totálnu katastrofu. Na Slovensku preto už od 12. marca platí zákaz návštev vo všetkých takýchto zariadeniach. Napriek nedostatku personálu sa situáciu zatiaľ darí zvládať.

• Radostnou správou je novina o vyliečení ďalších štyroch slovenských pacientov s koronavírusom. Štvorica z Prešova sa nachádzala v domácej karanténe. Na Slovensku sa doposiaľ uzdravilo 13 osôb s ochorením COVID-19.

Už 1️⃣3️⃣ Slovákov sa vyliečilo z ochorenia COVID-19 (koronavírus)👍👏👌Na Slovensku evidujeme k dnešnému dňu už 13…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Dienstag, 7. April 2020

• Na bratislavskom letisku M. R. Štefánika pristálo lietadlo, ktoré doviezlo ochranné prostriedky z Číny. Až 30000 respirátorov, 120000 masiek a 5000 ochranných okuliarov predstavujú dar od regionálnej vlády z čínskeho mesta Cangzhou.

Robert Mistrík, člen permanentného krízového štábu, informoval o príprave 100-tisíc testov na koronavírus, ktoré vytvorili slovenskí vedci. Budú vyrobené na Slovensku a zafinancované spoločnosťou ESET. Mistrík garantuje, že testy sú kvalitné a nezaostávajú za zahraničnými alternatívami.

• Kľúčový komponent vytvoril biochemik Pavol Čekan z biomedicínskej spoločnosti Multiple DX. Čekan objasnil, že real-time PCR diagnostický test je v súčasnosti odporúčaný Svetovou zdravotníckou organizáciou. S výrobou sa má začať v najbližších dňoch.

• Prvýkrát od vypuknutia epidémie hlási Čína nula obetí koronavírusu za deň. Čínski lekári tiež vnímajú výrazný pokles výskytu nových prípadov ochorenia. Mesto Wuhan, ktoré je považované za pôvodné ohnisko nákazy, čoskoro zruší karanténu.

• Japonský premiér Šinzo Abe vyhlásil v krajine núdzový stav. Polícia získala posilnené právomoci, ktoré im umožnia zatvárať obchody a udržiavať obyvateľov v ich domovoch. Tretia najsilnejšia ekonomika sveta bude podporená vládnou dotáciou vo výške neuveriteľného jedného bilióna dolárov.

• Počet nových ochorení v Taliansku je na 25-dňovom minime. Klesá aj počet mŕtvych a počet ľudí, vyžadujúcich intenzívnu lekársku starostlivosť. Taliansko so 17127 obeťami je stále svetovým lídrom v tejto smutnej štatistike.

• Šírenie koronavírusu sa v mnohých krajinách spomalilo a vlády sa preto s nadšením púšťajú do uvoľňovania režimu. Svetová zdravotnícka organizácia ich ale upozorňuje, aby si všetko dôkladne naplánovali a nerobili žiadne predčasné rozhodnutia.

Saudská Arábia očakáva, že v najbližších týždňoch sa v krajine nakazí 10-tisíc až 200-tisíc ľudí. Momentálne má Saudská Arábia aj napriek prísnym sanitárnym opatreniam 2795 infikovaných a 41 mŕtvych. Pri počte obyvateľov okolo 30 milónov sú to zatiaľ prijateľné čísla.

• Dlhodobo neutrálne Švajčiarsko vyhlásilo najväčšiu mobilizáciu armády od čias druhej svetovej vojny. Štát povolal do služby asi 8000 príslušníkov ozbrojených zložiek, ktorí plnia rôzne úlohy v boji s koronavírusom. Najviac ich slúži v taliansky hovoriacom kantóne Ticino, kde je najviac chorých.

• Kvôli epidémii je veľa ľudí nútených opustiť svoje domovy. Výsledkom je kopa opustených domácich zvierat. Nezvyčajná situácia predstavuje extrémnu záťaž pre útulky a aktivistov, ktorí sú viac ako inokedy odkázaní na pomoc širokej verejnosti.

• Neschopnosť štátu zabezpečiť dostatok ochranných prostriedkov ohrozeným pracovníkom môže mať aj právnu dohru. Najväčšia odborárska organizácia v Juhoafrickej republike sa chystá súdiť sa so štátom kvôli ohrozovaniu lekárov, sestier a ďalšieho personálu.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hľadáš tipy na kvalitné filmy? Toto je 10 najlepších snímok, ktoré vznikli pod hlavičkou Netflixu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME