Corona info: Slovensko má dve obete vírusu. Cez sviatky bude platiť zákaz vychádzania

V Španielsku konečne klesá počet úmrtí.

Zdroj: EMEFKA

• V nedeľu Slovensko vykonalo 1036 testov na koronavírus. Z odobratých vzoriek malo 49 pozitívny výsledok. Slovenské úrady momentálne evidujú celkovo 534 osôb s ochorením COVID-19.

• Dôležitou informáciou je fakt, že 34 z nových prípadov sú ľudia, ktorí sa vracali z Tirolska. Našťastie na príkaz hlavného hygienika Jána Mikasa boli po príchode do krajiny zastavení a uvedení do karantény.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 4️⃣9️⃣ nových prípadov ochorenia COVID-19 (koronavírus), celkovo už máme 5️⃣3️⃣4️⃣…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Montag, 6. April 2020

• Žiaľ, už aj Slovensko môže hovoriť o prvých obetiach koronavírusu. Minister zdravotníctva Krajčí verejnosť informoval o dvoch úmrtiach: prvým je muž, ktorý zomrel po prepustení z bojnickej nemocnice, druhým je žena, ktorá bola hospitalizovaná v Bratislave.

• Ministerstvo vnútra pripomína, že od dnešného rána platí nová povinnosť pre každého, kto vstupuje na územie Slovenska. Pred príchodom sa musí zaregistrovať cez formulár a po príchode ho čaká povinná izolácia.

REGISTRÁCIA PRE CESTUJÚCICH NA SLOVENSKOOd 6. apríla 2020 (pondelok) od 7:00 musí ísť každý, kto vstúpi na územie SR,…

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Sonntag, 5. April 2020

• Ako sa očakávalo, vláda dnes schválila zákaz vychádzania počas veľkonočných sviatkov. Nariadenie má mnohé výnimky, vďaka ktorým ho bežný obyvateľ nepocíti až tak tvrdo. Obmedzenie bude platné od polnoci stredy 8. apríla, skončí sa v pondelok 13. apríla pred polnocou.

• Policajti dnes získali právomoc pokutovať občana, ktorý odmietne nastúpiť do povinnej karantény alebo ju poruší. Blokovú pokutu do 1000 eur môžu udeliť štátni aj mestskí policajti.

Národný ústav detských chorôb upozorňuje rodičov najmenších detí, že novorodenci rúška nesmú nosiť. V príspevku na Facebooku je vysvetlené, prečo je nosenie rúška novorodencom nevhodné a aké sú prijateľné alternatívy ochrany a prevencie.

• Počet úmrtí na COVID-19 v Španielsku klesá už štvrtý deň za sebou. Situácia sa dobre vyvíja vo všetkých regiónoch krajiny a obyvatelia dúfajú, že to najhoršie už majú za sebou. Čoskoro zrejme prídu prvé kroky v uvoľňovaní karanténneho režimu.

• Epidémia koronavírusu sa dotkla mnohých armád sveta. Ozbrojeným silám nielenže pribudli nové povinnosti, no musia meniť aj svoj štandardný systém fungovania, aby predišli šíreniu koronavírusu vo vlastných radoch. Americká lietadlová loď Theodore Roosevelt je nepekným príkladom toho, ako sa vírus môže rozšíriť medzi posádkou.

• Južnej Kórei sa podarilo úspešne naplniť deklarovaný cieľ. Krajina znížila počet nových prípadov koronavírusu pod 50 prípadov denne. Intenzívne testovanie a ďalšie zodpovedné kroky sa ukázali ako správna cesta a ázijský štát svojim konaním inšpiruje ostatných.

• Veľmi zle sa situácia vyvíja v Japonsku. Veľa nových prípadov sa objavuje hlavne v Tokiu a miestne nemocnice majú vyťažené kapacity. Doteraz na tom Japonsko bolo relatívne dobre, no veľmi prestarnutá populácia predstavuje veľké riziko.

Britský premiér Boris Johnson sa musel podrobiť lekárskemu vyšetreniu. Johnson bol pozitívne testovaný na koronavírus a príznaky u neho pretrvávajú už desať dní. Napriek tomu zostáva stále vo čele vlády.

• Výnimočnú mieru hlúposti predviedli obyvatelia mesta Yopougon v Pobreží Slonoviny. Rozzúrený dav tam úplne zdemoloval testovaciu stanicu na koronavírus a zasahovať musela polícia so slzným plynom. Ľudia si zrejme mysleli, že budova bude slúžiť ako nemocnica pre nakazených a báli sa, že chorí zavlečú koronavírus do mesta.

• Zrážku polície s demonštrantmi majú za sebou aj ulice pakistanského mesta Quetta. V tomto prípade sa ale dá povedať, že nahnevaní občania boli v práve – protestovať sa vybrali pakistanskí doktori, ktorí trpia kritickým nedostatkom ochranných prostriedkov, kvôli čomu nemôžu naplno a bezpečne vykonávať svoje poslanie.

• Odborníkov šokoval objav v newyorskej zoo. Štyri tigre a tri levy sa nakazili koronavírsom, pravdepodobne od asymptomatického ošetrovateľa. Zdravotne je na tom najhoršie štvorročná tigrica Nadia, no predpokladá sa, že všetky choré zvieratá sa zotavia.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rodičia dali svojim novonarodeným dvojčatám mená Covid a Corona


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME