Corona Info: Slovensko má prvých vyliečených. Testovanie bude prebiehať vo veľkom

Situácia v USA, vo Veľkej Británii a vo Francúzsku sa rapídne zhoršuje.

• Dnes ráno sme sa dočkali oznámenia ďalších potvrdených prípadov výskytu koronavírusu na Slovensku. Včera bolo odhalených 10 nových nakazených, čo celkový počet chorých posúva na 226.

 

• Úrad verejného zdravotníctva sa vyjadril, že rýchlotesty aj napriek kritickým slovám premiéra môžu mať využitie. Síce len v skutočne zriedkavých situáciach – v pokročilej fáze môžu napríklad slúžiť na odlíšenie Covid-19 od iného respiračného ochorenia.

Na Slovensku pribudlo ďalších 1️⃣0️⃣ nových prípadov potvrdeného ochorenia COVID-19 Úrad verejného zdravotníctva…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Donnerstag, 26. März 2020

• O 13:15 miestneho času bolo z amerického Washingtonu malo byť vypravené lietadlo do Bratislavy. Na palube stroja, kde panujú prísne sanitárne opatrenia, sa povezie 300 Slovákov, ktorí požiadali o evakuáciu z USA.

 

• Dobrou správou je, že Slovensko má prvých dvoch pacientov s koronavírusom, ktorí boli vyliečení. Ide o ženu a muža z okolia Košíc. Za vyliečeného môžeme považovať človeka, ktorý po ústupe všetkých príznakov bol dvakrát negatívne testovaný a strávil ďalšie dva týždne v karanténe.

Pozitívna správa: Slovensko má prvých dvoch oficiálne vyliečených pacientov, ktorí ochoreli na koronavírus👍👏✔️Dvaja…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Donnerstag, 26. März 2020

• Nepríjemný zážitok za sebou majú cestujúci vo vlaku RegioJet Os 4313. Muž si odmietal nasadiť ochranné rúško a po výzvach personálu začal byť agresívny. Na miesto musela byť privolaná polícia a výsledkom mužovho vyčíňania bolo asi polhodinové meškanie spoja.

 

• Ministerstvo zdravotníctva oznámilo skvelú správu v podobe rozširujúcich sa kapacít na testovanie. Do testovania sa zapoja aj súkromné zariadenia, ktoré budú schopné vykonať až 1200 testov. Spolu so štátnymi kapacitami by to malo predstavovať už naozaj slušné číslo.

Budeme testovať oveľa viac✔️: Do testovania COVID-19 (koronavírus) sa zapoja aj súkromné laboratóriá 🔬💉🦠👉 Budeme…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Donnerstag, 26. März 2020

• Igor Matovič na tlačovke prezradil, že vláda má v pláne zriadiť vonkajšie odberové stanice pred každou jednou nemocnicou na Slovensku. Takýmto spôsobom chce maximalizovať využitie testovacích kapacít. Ako ukazujú príklady zo zahraničia, práve intenzívne testovanie vo veľkom je jedným z kľúčov k zastaveniu epidémie.

 

• Krízový stav vyvolaný koronavírusom podaktorí Slováci s nadšením využívajú na zdieľanie hoaxov a falošných správ. Mnohé z nich môžu v takomto napätom období spôsobiť vážne znepokojenie, paniku a zmätenie obyvateľstva, preto sa nimi zaoberá polícia. Dnes policajti informovali o takomto prípade:

HOAX (KORONAVÍRUS): ABSOLÚTNE NEZMYSLY OD V MENE UŽÍVATEĽA "BARTOLMOEJ ANDRE"Poslali ste nám viacero hoaxov, ktoré…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Donnerstag, 26. März 2020

• V Česku koronavírusu podľahlo 9 ľudí. Medzi najnovšie obete patrí muž z Hradca Králové a dve ženy z pražského zariadenia pre seniorov. Všetci traja mŕtvi boli vo vysokom veku. České úrady vedia o 1925 nakazených.

 

• Nezvyčajné riešenie problému povinnej karantény pre obyvateľov bez strechy nad hlavou prináša pražský magistrát. Mesto chce vysťahovať nevestinec a do jeho priestorov umiestniť bezdomovcov. Nejde o žiadny akt bezprávia voči slušným podnikateľom – prevádzkovateľ firma Eroc totiž nemá mnoho rokov uzavretú platnú nájomnú zmluvu s mestom a priestory využíva načierno.

Ťažké rany schytáva Francúzsko a Veľká Británia. Vo Francúzsku vírus zabil už 1969 ľudí, z čoho 365 dnes. Krajina Galského kohúta hlási 29 155 prípadov nákazy. V Británii celkovo zahynulo na koronavírusové ochorenie 578 osôb. Chorých je 11 568.

 

• Na americko-mexickej hranici sa obracia karta. Z dôvodu koronavírusovej epidémie sú to tentoraz Mexičania, ktorí reagujú podozrievavo na akýkoľvek cezhraničný pohyb Američanov a chcú, aby radšej zostali doma. Aj keď dva štáty majú neporovnateľne rozdielny počet obyvateľstva, USA zatiaľ pôsobia dojmom, že sú epidémiou oveľa horšie postihnuté.

• V Taliansku sa koronavírusom nakazilo už vyše 80000 ľudí. V krajine zomrelo 8165 osôb. Najviac postihnutým regiónom (nielen v Taliansku, ale na celom svete) je severotalianske Lombardsko. Žiaľ, posledné dni sa ochorenie stále viac a viac prejavuje v južnejších častiach krajiny.

 

•  Belgicko eviduje 6235 nakazených koronavírusom a 220 obetí. Predstavitelia kráľovskej rodiny robia všetko preto, aby národu v ťažkých chvíľach zdvihli morálku. Kráľovná Mathilde deťom na diaľku číta rozprávky, jej deti zasa potešili obyvateľov domova dôchodcov domácimi vaflami.

Solidair met de meest kwetsbaren: huisgemaakte wafels voor de bewoners en zorgpersoneel van twee rusthuizen. Gebeld met…

Gepostet von Belgische Monarchie Monarchie belge Belgian Monarchy am Samstag, 21. März 2020

• Južná Kórea má z minulosti skúsenosti s nebezpečnými epidémiami, a preto patrí medzi krajiny, ktoré dokázali na koronavírus pomerne šikovne zareagovať. Juhokórejská vláda vyžaduje poriadnu disciplínu nielen od svojich vlastných občanov, ale aj od cudzincov. Občanom, ktorí porušia domácu karanténu môže hroziť až rok väzenia, cudzí občania sa zasa môžu obávať deportácie.

 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nadaná umelkyňa vytvára očarujúce a originálne tetovania, ktoré svietia. Vychutnaj si 20 z nich

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME