Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

• V sobotu malo Slovensko viac nových vyliečených ako nových nakazených. Vykonalo sa 4 839 testov, z ktorých 6 malo pozitívny výsledok. Celkový počet pozitívnych prípadov je 1 379.

Ďalších 8 ľudí sa z ochorenia vyliečilo, vďaka čomu je celkový počet uzdravených 394. Pribudlo aj jedno úmrtie, čiže Slovensko má dokopy 18 obetí.

https://www.facebook.com/nczisk.sk/photos/a.827556940677184/2488704634562398/?type=3&theater

• Napriek pozitívnym vyhliadkam, ktoré testovanie naznačuje, sa Igor Matovič nechce unáhliť. Tvrdí, že ďalšia fáza otvárania prevádzok by mala prísť až po dvoch týždňoch, aby sme mali istotu, že nakazených nepribúda.

• Úrad verejného zdravotníctva oznámil, že opatrenia proti koronavírusu spôsobili aj masívny ústup chrípkových ochorení. Koronavírus sa na Slovensku objavil práve v období chrípkovej sezóny a následné opatrenia viditeľne poznačili krivku šírenia chrípky.

https://www.facebook.com/uvzsr.sk/posts/1166729663676184

• V boji proti koronavírusu pomáhajú aj mladí medici. Linka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave poskytuje ľuďom dôležité informácie 24 hodín denne. Pri telefóne sa striedajú študenti z Lekárskej fakulty UK a pomáhajú aj študenti medicíny z českých škôl.

• Na hraničnom priechode Bratislava-Berg sa dnes konal protest pendlerov. Ľudia pracujúci za hranicami chcú, aby slovenská vláda akceptovala výsledky testu na koronavírus z druhých krajín. Premiér Matovič sa vyjadril, že už v najbližších dňoch môže byť ich žiadosti vyhovené. Dôležité je, aby koronavírus v Rakúsku naďalej ustupoval.

• Bratislavské letisko M. R. Štefánika dnes prijalo ďalší let s repatriantmi. Tentoraz Boeing 737-800 dopravil 132 cestujúcich zo Štokholmu. Všetkých samozrejme čakal test na koronavírus.

https://www.facebook.com/letiskobratislava/photos/a.238237026248924/3799242590148332/?type=3&theater

• Donedávna by si človek len ťažko predstavoval, že niekedy natrafí na správu s nasledujúcim znením – nemecká polícia bojuje proti ilegálnym kaderníckym salónom. Kaderníctva patria medzi prevádzky, ktoré sú v krajine momentálne zakázané a ilegálne salóny môžu ich prevádzkovateľov stáť opletačky so zákonom.

• Nemecký minister práce Hubertus Heil by chcel uzákoniť možnosť práce z domu. Jeho sociálnodemokratická strana už v decembri prišla s návrhom priniesť lepšie legislatívne spracovanie tohoto stále populárnejšieho spôsobu práce. Ako sa ukázalo, príchod koronavírusu túto tému spravil skutočne aktuálnou.

Britská vláda plánuje zavedenie povinnej dvojtýždňovej karantény pre cestujúcich, ktorí do krajiny vstupujú cez prístavy a letiská. Nedá sa zbaviť pocitu, že opatrenie, ktorého ekvivalent máme na Slovensku dávno zavedené, prichádza do Británie príliš neskoro.

• Britský premiér Boris Johnson sa už v pondelok vráti do práce. Johnson, ktorý sa 12. apríla uzdravil z koronavírusu, sa zotavoval vo vidieckom sídle Chequers a vládu riadil na diaľku.

!function(e,i,n,s){var t=“InfogramEmbeds“,d=e.getElementsByTagName(„script“)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(„script“);o.async=1,o.id=n,o.src=“https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js“,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,“infogram-async“);

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas je presvedčený, že spustenie turizmu v štátoch EU by malo prebiehať po medzinárodnej koordinácii. Obáva sa, že bez toho by krajiny mohli začať s pretekmi o to, kto sa turistom otvorí prvý, čo bude viesť k nezodpovednému správaniu.

• Za posledných 24 hodín Rusko zachytilo vyše 6-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom. Nakazených je v krajine už viac než 80-tisíc. Podľa miestnych úradov sa tempo šírenia vírusu mierne spomalilo. Koronavírus si vyžiadal život 747 Rusov.

• Po tom, ako bola prerušená futbalová liga v Tadžikistane, zostali na svete len tri aktívne súťaže – naďalej sa hrá v Burundi, v Bielorusku a v Nikarague. Priebežný zákaz zápasov bude v Tadžikistane trvať do 10. mája.

• V momentálnej globálnej pandémii Čína naďalej využíva svoje obrovské priemyselné kapacity na chŕlenie lacných výrobkov. Žiaľ, veľakrát ide cena na úkor kvality. Čínske úrady zaistili až 89-miliónov rúšok a ochranných masiek, ktoré nespĺňali kritériá kvality a neposkytovali dostatočnú ochranu.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť