Corona info: Štátne hmotné rezervy prijali 11 kamiónov zásob. Väzni majú možnosť videonávštev

Viaceré štáty sa presvedčili, že uvoľňovanie obmedzení bolo predčasné.

Zdroj: EMEFKA

• V utorok slovenské laboratória vyhodnotili 2063 testov na koronavírus. 8 z nich malo pozitívny výsledok. Celkový počet evidovaných prípadov nákazy na Slovensku je 1465.

• Kvôli potvrdenému ochoreniu COVID-19 alebo podozreniu naň je hospitalizovaných 120 Slovákov. Včera pribudlo 24 uzdravených, celkovo sa uzdravilo už 983 nakazených. Žiaľ, pribudlo aj jedno nové úmrtie. Pandémia si doposiaľ na Slovensku vyžiadala 27 životov.

V pondelok 11. mája testovali na prítomnosť koronavírusu 2 063 ľudí, osem testov bolo pozitívnych. Jeden človek zomrel,…

Gepostet von Správy RTVS am Dienstag, 12. Mai 2020

Zbor väzenskej a justičnej stráže so súhlasom a podporou ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej zaviedol možnosť videohovorov pre väznené osoby. O videohovor môže väzeň požiadať aspoň raz za mesiac. Hovor sa uskutoční cez aplikáciu Skype a môže trvať maximálne 20 minút.

Správa štátnych hmotných rezerv prijala v pondelok v noci jedenásť kamiónov s ochrannými zdravotníckymi pomôckami. Kamióny k nám dorazili z Turecka a ich cesta je výsledkom spolupráce ministerstiev hospodárstva, vnútra a zahraničných vecí

• Od stredy do piatka bude vo vybraných lokalitách Moldavy nad Bodvou testovaná kolektívna imunita. Na dobrovoľné testovanie budú použité rýchlotesty. Lokality, v ktorých sa testovanie uskutoční, určil permanentný krízový štáb.

Trnavský samosprávny kraj nechal otestovať všetkých klientov a zamestnancov centier sociálnych služieb, ktoré sa nachádzajú v jeho pôsobnosti. Za pomoci rýchlotestov bolo otestovaných 1048 zamestnancov a 1484 klientov, všetky testy boli negatívne.

• Bola uvoľnená ďalšia lokalita, ktorá sa doteraz nachádzala v karanténe. Svetu sa otvorila rómska osada v Spišskom Podhradí, ktorá bola uzavretá od 7. apríla do 8. mája. Niektorým osobám bolo na základe negatívneho testu umožnené opustiť osadu aj v priebehu karantény.

Svetová zdravotnícka organizácia ocenila klesajúci počet nových prípadov v mnohých regiónoch sveta, no zároveň vyzýva na extrémnu opatrnosť pri uvoľňovaní opatrení. V súvislosti s otváraním ďalších prevádzok bolo zaznamenané rýchlejšie šírenie nákazy napríklad v Nemecku.

• Ďalším štátom, ktorý svoje rozhodnutie o uvoľnení obmedzení oľutoval, je Libanon. Po minulotýždňovom otváraní prevádzok počet nových prípadov nákazy prudko narástol. Vláda ako odpoveď na vzniknutú situáciu dnes zvolila prísne zatvorenie celej krajiny na štyri dni.

• Nielen Slovensko pozná prípad pochybenia pri zaobstarávaní zdravotníckeho materiálu. Bosniansky úradník Fahrudin Solak čelí trestnému stíhaniu z dôvodu zakúpenia chybných pľúcnych ventilátorov. Solak ako riaditeľ úradu civilnej ochrany zaradenia nenakúpil cez tender, ale využil firmu na spracovanie malín!

• Hoci zatiaľ neexistuje spoľahlivý liek na ochorenie COVID-19, Svetová zdravotnícka organizácia neustále vyhodnocuje účinky nasadených liekov a liečebných postupov. V súčasnosti je vo svete vyvíjaných asi sto rôznych vakcín, ktoré by eventuálne mohli uspieť v boji s koronavírusom. Keďže proti koronavírusom je veľmi náročné vytvoriť vakcínu, WHO jej príchod očakáva asi o rok.

• Španielska dôchodkyňa María Branyasová dokázala prekonať koronavírus a úspešne sa zotavuje. Vo svete je veľa seniorov, ktorých choroba nezdolala, no pani María má neuveriteľných 113 rokov. Najstaršia žijúca obyvateľka Španielska sa narodila v roku 1907 a v domove dôchodcov žije už 20 rokov.

• Ťažká ekonomická situácia a stále pretrvávajúce riziko ďalšej vlny koronavírusu zabránilo tomu, aby sa v Španielsku tento rok konali tradičné býčie zápasy. Táto kontroverzná hra čelí v poslednej dobe veľkej kritike kvôli nehumánnemu zaobchádzaniu so zvieratami. Je celkom možné, že pandémia je jedným z posledných klincov do rakvy býčích zápasov.

• V jednej z petrohradských nemocníc dnes vypukol požiar, ktorého následkom je smrť piatich ľudí. Ukázalo sa, že príčinou bola zlá elektroizolácia prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu, ktoré využívajú pacienti s koronavírusom.  Podobné nešťastie sa v sobotu stalo v Moskve.

• Rusko je so svojimi 232243 evidovanými prípadmi druhou najtvrdšie zasiahnutou krajinou na svete, pozitívny test na koronavírus má už aj hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Napriek tomu sa prezident Vladimir Putin rozhodol pre uvoľňovanie epidemiologických opatrení na celoštátnej úrovni.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Maličkosti, ktoré nám vždy dokážu vylepšiť zlú náladu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME