Corona Info: Vírus prekonalo už 1 231 Slovákov. Cestovky majú rok na odškodnenie zákazníkov

Index ľudského rozvoja sa prvýkrát od roku 1990 zníži.

Zdroj: EMEFKA

• V utorok Slovensko spracovalo 3371 testov na koronavírus, jeden z nich preukázal pozitívny výsledok. Celkový počet evidovaných prípadov nákazy v krajine je 1496.

• Vyliečilo sa ďalších 39 pacientov, doposiaľ koronavírus prekonalo už 1 231 Slovákov. V spojitosti s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných 100 osôb. Za včerajší deň nepribudla žiadna obeť. Pandémia si na na našom území vyžiadala 28 životov.

V utorok pribudol iba jeden pozitívny testV utorok na Slovensku vykonali laboratóriá 3 371 testov, z ktorých mal len…

Gepostet von Správy RTVS am Mittwoch, 20. Mai 2020

• Koronavírus negatívne poznačil príjmy štátu aj samospráv. Bude náročné nájsť spôsoby, ktorými by sa dali získať potrebné peniaze. Minister financií Eduard Heger si je toho vedomý a hovorí, že vôbec nie je isté, či tento rok budú vyplatené trináste dôchodky.

• Dnešným dňom sme vstúpili do štvrtej fázy otvárania Slovenska. Rúška na ulici nie sú povinné, pokiaľ je zachovaný päťmetrový rozostup s neznámymi osobami. Sprístupnené sú obchodné centrá, vnútorné (len pre kluby) a vonkajšie športoviská, kiná, divadlá a interiéry reštaurácií.

ZODPOVEDNOSŤ VÝSLEDKY PRINÁŠA#OdvážneÚprimnePreĽudí

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 18. Mai 2020

• Cestovné kancelárie sa kvôli pandémii dostali do nezávideniahodnej situácie – mnohé z nich zaplatili preddavky za služby v letoviskách, no zrazu sa všetky zájazdy zrušili. Zákazníci zaplatili cestovkám, cestovky hotelom a vo výsledku sa nijaký zájazd nekonal. Vláda preto rozhodla, že cestovky majú až ročnú lehotu na to, aby svojim zákazníkom zaobstarali nejakú formu odškodnenia.

• Polícia predpokladá, že skúšky v autoškolách by mohli fungovať už od nasledujúceho týždňa. Dopravná polícia usilovne pracuje na tom, aby boli dopravné inšpektoráty čo najskôr k dispozícii. K 6. máju požiadalo o vykonanie skúšky 5001 uchádzačov, v najbližších dňoch sa dajú očakávať početné vlny ďalších žiadostí.

• Za vytvorenie bezpečného prostredia pre pedagógov a žiakov v školách zodpovedá ich zriaďovateľ. Ministerstvo školstva spolu so Správou štátnych hmotných rezerv vynakladajú úsilie, aby školám čo najviac pomohli dodávkami ochranných pomôcok a dezinfekčných prostriedkov.

• Index ľudského rozvoja sa prvýkrát od roku 1990 zníži. Očividnou príčinou je globálna pandémia koronavírusu. Index používaný OSN na meranie životnej úrovne obyvateľstva zahŕňa množstvo faktorov, ako napríklad zdravý život, prístup ku vzdelaniu, životný štandard a všeobecná vyspelosť štátu.

• Za uplynulý týždeň Kuba nezaznamenala ani jedno úmrtie na koronavírusu. Ostrovný štát doteraz registruje takmer 1900 infikovaných a 79 úmrtí. Na dobrej situácii v krajine sa podpísali prísne a dlhodobé karanténne opatrenia a schopné zdravotníctvo.

Luxembursko sa tento týždeň pustilo do veľkého testovania obyvateľstva. Cieľom je otestovať všetkých 600 000 občanov krajiny v snahe predísť druhej vlne epidémie. Pre malú a vyspelú krajinu by takáto úloha nemala predstavovať problém.

• Celý nasledujúci akademický rok na prestížnej univerzite Cambridge bude prebiehať prostredníctvom online výučby. Okrem veľkých prednášok cez internet budú pre študentov, ktorí sa rozhodnú zostať na kampusoch, k dispozícii aj študijné stretnutia v malých skupinkách.

• Po tom, ako storočný kapitán Tom Moore vyzbieral 33 miliónov libier na boj s koronavírusom, sa starček stal britským národným hrdinom. Premiér Boris Johnson Moorea nominoval na rytiersky titul. Vojnový veterán si túto poctu nesmierne váži a nevie sa dočkať na stretnutie s kráľovnou Alžbetou.

• Preteky, ktorých cieľom je získanie vakcíny proti koronavírusu, naďalej pokračujú. Po testoch na myšiach hlásia sľubné výsledky vedci z Thajska. Na budúci týždeň bude vakcína otestovaná na opiciach. Thajsko spustilo viaceré projekty na vývoj vakcíny a snaží sa spolupracovať aj so zahraničím – prevažne s Čínou a s USA.

• Tragikomický prípad riešia úrady v Malajzii. Polícia zadržala misionára z Kanady a hrozí mu až trojročné väzenie. Misionár organizoval bohoslužby aj napriek zákazu verejných zhromaždení. Muž tvrdil, že tí, ktorí nasledujú (kresťanského) Boha, budú koronavírusu ušetrení. Iróniou je, že on sám sa nakazil.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V nemeckej kaviarni zaviedli kuriózne bezpečnostné opatrenie na dodržiavanie odstupu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME