Corona info: Vírus prekonalo už 1192 Slovákov. V piatok sa spustí smart karanténa

V novootvorených obchodných domoch treba očakávať zvláštny režim.

Zdroj: EMEFKA

• Prvý deň týždňa bolo na Slovensku vyhodnotených 2041 testov na koronavírus. Nula z nich malo pozitívny výsledok. Slovensko momentálne eviduje 1495  prípadov koronavírusu.

• Uzdravilo sa ďalších 7 infikovaných, koronavírus prekonalo už 1192 pacientov. 106 osôb je v súvislosti s epidémiou hospitalizovaných. Včerajší deň opäť nepribudlo žiadne úmrtie. COVID-19 na Slovensku vzal 28 životov.

Tretí deň bez pozitívneho testuLaboratóriá v pondelok vykonali viac ako dvetisíc testov na nový koronavírus, všetky…

Gepostet von Správy RTVS am Dienstag, 19. Mai 2020

Bratislava doposiaľ zaznamenala len jeden prípad úmrtia na koronavírus. V hlavnom meste bolo zaznamenaných celkovo 207 infikovaných a 172 z nich sa už vyliečilo.

• Už tento piatok by sa mohla spustiť smart karanténa. Takáto forma karantény ma byť alternatívou pre pobyt v štátnom karanténnom zariadení. Systém bude fungovať tak, že občan, ktorý sa chce vrátiť zo zahraničia, vyplní online formulár a stiahne si aplikáciu. Na hraniciach polícia skontroluje registráciu a overí ďalšie údaje. Po presune domov aplikácia bude v náhodných intervaloch používateľa vyzývať k preukázaniu sa.

Spúšťame smart karanténu – uľahčí ľuďom život a šetrí prostriedky štátu aj občanovDnes sme ohlásili spustenie…

Gepostet von Veronika Remišová am Dienstag, 19. Mai 2020

Obchodné domy síce budú otvorené už od stredy, ich obnovenú prevádzku ale budú sprevádzať prísne hygienické normy. Napríklad prevádzkovatelia majú povinnosť zablokovať všetky miesta na sedenie a stravovacie zariadenia sa musia riadiť pravidlami ako prevádzky mimo nákupných centier. Vnútorné ihriská budú zatvorené.

• Rýchlotesty boli použité na otestovanie obyvateľov a zamestnancov nocľahárne v osade Hlboké. Otestovaní boli aj klienti a pracovníci  zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Liptovskom Mikuláši. Našťastie všetky vykonané testy mali negatívny výsledok.

• Ľudia sa nemôžu spoliehať na to, že vysoké letné teploty spomalia šírenie koronavírusu. Štúdia vedcov z univerzity v Princetone došla k záveru, že teplota a vlhkosť len v minimálnej miere ovplyvňujú šírenie vírusu.

• Veľmi nepríjemne sa situácia skomplikovala v Česku. V pondelok bolo zaevidovaných 111 nových prípadov nákazy a to práve v čase, keď sa krajina snaží rušiť obmedzenia. Až 82 z nich sú baníci z Karvinska. Ďalších 6 z pozitívne testovaných osôb sú ich rodinní príslušníci.

• Počet mŕtvych v Taliansku prudko poskočil v utorok. V priebehu utorka ochoreniu COVID-19 podľahlo až 162 ľudí, deň predtým to bolo 99. Krajina v súčasnosti eviduje 65129 aktívnych prípadov nákazy.

• Švédsko, ktoré ku koronavírusu pristupovalo veľmi pasívne, sa veru nemôže chváliť veľkými úspechmi. Za posledných sedem dní je práve Švédsko krajinou, ktorá má v pomere na počet obyvateľov najvyšší počet mŕtvych v Európe.

• Pre každú krajinu predstavuje pandémia iné výzvy. Prísne obmedzenia pohybu veľmi skomplikovali život kuvajtským mužom, ktorí majú niekoľko žien v rôznych domácnostiach. Šikovné miestne úrady našťastie v nedeľu prišli s možnosťou elektronických povolení, vďaka ktorým sa polygamisti budú môcť pohybovať medzi svojimi domovami.

• Anglicko je jedným z najviac postihnutých regiónov sveta. Koronavírus sa na ostrovoch neočakávane rýchlo rozšíril a pripravil o život mnoho ľudí. Aspoň na jednom fronte sa Angličanom podarilo uspieť – dokázali ochrániť svoje domovy dôchodcov. V rámci Európy predstavujú klienti domovov dôchodcov najmenší podiel mŕtvych z celkového počtu obetí v krajine.

• Len minulý týždeň Francúzsko otvorilo asi 40-tisíc škôl. Teraz už desiatky z nich opätovne zatvára. V obave zo šírenia koronavírusu sa zavrelo 70 škôl, v ktorých blízkosti boli zachytené prípady nákazy. Priamo v školách bol objavený len jeden nakazený.

• Slovinsko cez víkend vyhlásilo koniec pandémie na svojom území. Následkom toho sa do obľúbených lyžiarskych stredísk vybrali stovky lyžiarov, ktorí sa svojej vášne museli vzdať na dva mesiace. Malý štát zaznamenal celkovo  1466 prípadov nákazy a 104 úmrtí.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Skvelá správa pre hráčov: Remake Mafie bude aj s českým dabingom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME