Corona info: Vláda povolila otvorenie určitých obchodov a prevádzok. Počet nakazených dnes stúpol na 292

Nemci veľkoryso začali prijímať pacientov z Talianska a z Francúzska.

• Aj v sobotu sme sa dozvedeli čerstvé informácie o šírení výskytu koronavírusu na Slovensku. Boli sme oboznámení s novými prípadmi, ktoré boli odhalené v piatok. Úrady evidujú 23 nových nakazených a celkový počet chorých je 292. Čísla sú bez výsledkov súkromných laboratórií.

• Nové ochranné prostriedky sú neustále rozvážané tam, kde ich je najviac treba. Malé aj veľké nemocnice z celého Slovenska prijímajú dôležité zásielky. Do distribúcie zdravotníckeho materiálu sa zapojili aj Ozbrojené sily, ktoré dokonca nasadili svoje moderné helikoptéry Blackhawk.

Prinášame vám najnovšie výsledky testovania ochorenia COVID-19💉🔬:Počet vyšetrených pacientov s pozitívnym výsledkom za…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Samstag, 28. März 2020

• Ministerstvo zdravotníctva informuje, že momentálne je na Slovensku hospitalizovaných 85 ľudí s ochorením COVID-19. Ďalší chorí pacienti sa liečia v domácej izolácii. Väčšina ochorení prebieha mierne, vo vážnom stave je len jeden pacient. Ten je napojený na pľúcnu ventiláciu.

• Zaujímavo pôsobia štatistiky vekového zloženia slovenských pacientov. To je nasledovné: 0-14 rokov = 7.89%, 15-29 rokov = 24.44%, 30-44 rokov = 33.84%, 45-59 rokov = 21.05%, viac ako 60 rokov = 12.78%. Posledná skupina najstarších obyvateľov je považovaná za najviac zraniteľnú.

COVID-19: Na Slovensku je aktuálne 8️⃣5️⃣ ľudí hospitalizovaných s koronavírusom➡️ 85 ľudí je podľa štatistík…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Samstag, 28. März 2020

• Viacerí slovenskí politici navrhujú, aby si ústavní činitelia počas krízy znížili platy. Najnovšie to navrhuje predseda NRSR Boris Kollár, ktorý takýto krok považuje za symbol toho, „že sme na jednej lodi“.

• Vláda dnes pokročila v riešení otázky, ktoré prevádzky by mohli byť otvorené. Sú to napríklad očné optiky, záhradníctva, galantérie, železiarstva, farby laky, leasingové služby, prevádzky STK a emisných kontrol, servis výpočtovej a telekomunikačnej techniky, služby advokátov či notárov, kľúčové služby, zberné dvory a ďalšie.

❗️🛒COVID-19: Prísnejšie hygienické podmienky v obchodoch, viac prevádzok otvorených↪️Ústredný krízový štáb SR rozhodol…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Samstag, 28. März 2020

• Otvorenie týchto prevádzok ale podlieha prísnym hygienickým pravidlám: bude povinné používanie ochranných rúšok. Povinná bude dezinfekcia rúk alebo ochranné rukavice. Musia sa postarať aj o aspoň dvojmetrové odstupy medzi ľuďmi v radoch. Prevádzkovatelia musia zabezpečiť, aby počet návštevníkov neprekonal hranicu jeden nakupujúci na 25 metrov štvorcových.

• Niektoré informácie sa týkajú aj rúšok a respirátorov. Minister zdravotníctva zdôrazňuje, že sa pripravuje zákaz nákupu rúšok bežnými občanmi. Tie by totiž mali byť vyhradené len pre zdravotníkov a iných profesionálov. Hlavný štátny hygienik Ján Mikas upozornil rodičov, nech dohliadnu, aby rúška nosili aj deti.

Česko eviduje 2541 ľudí infikovaných koronavírusom. Dnes boli oznámené dve úmrtia, čiže v krajine si ochorenie vyžiadalo už 11 životov. Počet vyliečených je rovnaký ako počet obetí, teda 11.

• Rovnako ako Ozbrojené sily Slovenskej republiky, aj príslušníci Armády Českej republiky rôznymi spôsobmi asistujú svojim spoluobčanom v boji proti koronavírusu a jeho následkom. Žiaľ, v takejto službe sa aj samotní vojaci vystavujú riziku nákazy. AČR eviduje 12 prípadov nákazy koronavírusom a 907 príslušníkov v karanténe.

Vo Francúzsku je známych 37575 prípadov COVID-19. Ochoreniu podľahlo už 2314 ľudí. Francúzsky premiér Edouard Philippe sa vyjadril, že „tie najťažšie týždne len prichádzajú“. Najviac postihnutý je východ krajiny, no choroba sa naďalej rozširuje a mnohé nemocnice sú preťažené.

• Veľkým optimizmom sa neprejavujú ani zástupcovia Veľkej Británie. Riaditeľ National Health Service England tvrdí, že ak v krajine zomrie 20-tisíc ľudí, bude sa to dať považovať za úspech. Momentálne má Spojené kráľovstvo niečo cez 17-tisíc ochorených a vyše tisíc mŕtvych.

profimedia

• Veľmi cynický postoj k pandémii koronavírusu zaujal brazílsky prezident Jair Bolsonaro, ktorý celú krízu považuje za zveličenú. Ekonomiku otvorene stavia pred ľudské životy a tvrdí, že ľudia by mali normálne pracovať, aby sa nespomaľovalo hospodárstvo krajiny.  Boju proti koronavírusu sa našťastie venujú miestne samosprávy a dokonca aj kriminálne gangy.

• Irán je momentálne krajinou so štvrtým najvyšším počtom obetí koronavírusu na svete. Islamská republika schytáva ťažké rany a vládu mnohí obviňujú z toho, že nerobí všetko preto, aby situáciu zvládla. Prezident Hassan Ruháni sa dnes v televízii vyjadril, že štát investuje 20% zo svojho ročného rozpočtu na boj s koronavírusom.

• Mnohí ľudia nejako získali presvedčenie, že v prípade koronavírusovej pandémie sa vytratila akákoľvek solidarita medzi štátmi a každý myslí len na seba. Nič nie je viac vzdialené pravde. Skvelým príkladom je Nemecko. Keďže Nemcom sa vďaka skvelo fungujúcemu zdravotníctvu úspešne darí minimalizovať straty na životoch, nemecké nemocnice sa rozhodli prijímať pacientov z Talianska a z Francúzska.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Deti majú veľa dôvodov na plač. Tieto absurdné rozplačú teba, ale od smiechu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME