Corona info: Vláda predstavila masívny balík finančnej pomoci zamestnávateľom. Počet nakazených dnes stúpol na 314

Čína sa obáva druhej vlny nákazy.

• Predstavitelia vlády dnes opäť oznámili nové prípady výskytu koronavírusu na Slovensku. V sobotu bolo odhalených 22 prípadov ochorenia COVID-19 zo 720 vykonaných testov. Celkový počet pozitívne testovaných osôb v našej krajine je 314. Čísla sú len zo štátnych zariadení.

• Dnes z dôvodu sanitárneho dňa zostali zatvorené všetky obchody a prevádzkyVýnimky majú len veterinárske ambulancie a pohotovostné lekárne. Dnešný deň v predajniach prebiehali úkony spojené s dezinfekciou a čistením priestorov a vybavenia.

COVID-19: Počet pozitívnych prípadov stúpol o 2️⃣2️⃣, celkovo ich máme 3️⃣1️⃣4️⃣Počet pozitívnych prípadov ochorenia…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Sonntag, 29. März 2020

Igor Matovič je presvedčený, že nemá zmysel rozlišovať, kto na Slovensko príde individuálne a kto v skupine. Do povinnej karantény by mal ísť každý. Na priebeh tohto náročného procesu budú dohliadať policajné zložky.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pripomína, že aj v najťažších časoch koronavírusovej pandémie zostávajú európske štáty partnermi. Niekoľko príkladov úspešnej medzištátnej spolupráce priamo uvádza v príspevku na Facebooku:

💙 #EUsolidarity Aj v dnešných krízových časoch Európania ukazujú, akí silní môžeme byť spoločne. Štáty 🇪🇺EÚ si začínajú…

Gepostet von Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku am Sonntag, 29. März 2020

• Vláda dnes ohlásila opatrenia, ktoré majú stlmiť dopad pandémie na slovenskú ekonomiku. Najväčší balík ekonomickej pomoci zamestnancom, firmám a SZČO v histórii Slovenska pozostáva zo siedmich hlavných bodov, na ktorých tvorbe sa podieľalo predovšetkým ministerstvo hospodárstva, ministerstvo financií, ministerstvo práce a úrad podpredsedníčky vlády pre investície.

• Slovenská vláda chce verejnosti vyslať jasný signál: „neprepúšťajte!“ Masívna finančná podpora bude stáť až 1% slovenského HDP mesačne. Pomoc je mierená predovšetkým na prevádzky, ktoré boli povinne uzavreté z dôvodu karantény. Toto je sedem hlavných bodov:

PRVÁ POMOC ZAMESTNANCOM, FIRMÁM A SZČO

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Sonntag, 29. März 2020

• Ak existujúce opatrenia nebudú dostatočné efektívne, bude nasledovať ich sprísnenie až na úroveň Španielska. Dnes to v relácii Na telo oznámil predseda NRSR Boris Kollár. Ako to Kollár urobil už niekoľkokrát, opäť kritizoval ľudí, ktorí ignorujú nariadenia, motajú sa kade-tade a ohrozujú tým seba aj svoje okolie.

• Kvôli peknému slnečnému počasiu, ktorým nás príroda dnes potešila, bolo pre mnohých Slovákov problémom zostať doma. Za normálnych okolností by na tom nebolo nič zlé, práve naopak. No momentálne nepanujú normálne okolnosti. Veľké množstvá ľudí sa hromadili napríklad na košickom Bankove alebo na petržalskej hrádzi.

Fotka niekedy povie viac ako tisíc slov.Petržalská hrádza dnes.Dianie v súvislosti s koronavírusom na Slovensku…

Gepostet von Aktuality.sk am Sonntag, 29. März 2020

• Briti predpokladajú, že návrat života do normálu môžu očakávať najbližšie až o šesť mesiacov. Na tlačovej konferencii to dnes oznámila Jenny Harriesová, zástupkyňa šéfa štátneho zdravotníctva. Dokonca aj po šiestich mesiacoch sa budú môcť veci meniť len veľmi pomaly a rozvážne. V Spojenom kráľovstve koronavírusu podľahlo 1228 osôb.

• Skutočne tragická správa prichádza z nemeckého Hesenska. Minister financií nemeckej spolkovej krajiny Thomas Schäfer pravdepodobne spáchal samovraždu. Politik sa veľmi obával, že by krízu spojenú s pandémiou nezvládol. Schäfer bol považovaný za veľmi schopného, pracovitého a obľúbeného ministra.

• Koronavírus neobchádza ani vojnou zničenú Sýriu. Sýria oznámila prvú obeť koronavírusu, známych je deväť prípadov nákazy. Podľa opozície veľké riziko predstavujú intenzívne kontakty vládneho režimu s Iránom, ktorý patrí medzi krajiny najviac postihnuté vírusom.

•Pohyb svojich obyvateľov obmedzuje aj mesto Moskva. Obyvatelia ruského hlavného mesta môžu na ulicu jedine z dôvodu nákupu potravín alebo liekov, lekárskeho vyšetrenia, vynesenia smetí alebo venčenia psa. Rusko hlási pomerne málo prípadov koronavírusu, zároveň ale v krajine prudko narástol počet ochorení dýchacích ciest (napr. zápal pľúc).

profimedia

• Kanadský premiér Justin Trudeau verejnosti oznámil, že zatiaľ sa neuvažuje o povolaní armády. Aj napriek tomu, že všetkých 10 provincii vyhlásilo stav núdze a vyzýva svojich obyvateľov, aby neopúšťali domovy, situácia nie je kritická. Kanada eviduje 5866 prípadov nákazy koronavírusom. Ochoreniu podľahlo 63 Kanaďanov.

• Kým vo Wuhane a okolí epidémia korony ustupuje, Čína má nový problém. Najľudnatejšia krajina sveta sa obáva druhej vlny nákazy ktorú môžu spôsobiť nakazení prichádzajúci zo zahraničia. Práve ľudia zo zahraničia predstavujú drvivú väčšinu súčasných nových prípadov. Veľkým rizikom je fakt, že zväčša prichádzajú do najväčších a najhustejšie osídlených miest.

• Koronavírus zasiahol aj plánované prezidentské voľby, ktoré by sa mali konať v máji v Poľsku. Najsilnejšia opozičná kandidátka Malgorzata Kidawa-Blonska nepovažuje voľbu v čase epidémie za rozumný nápad a vyzýva ostatných kandidátov na jej bojkot. Andrzej Duda, súčasný prezident a spojenec vládnej strany PiS by naopak rád využil svoju momentálnu popularitu a pozíciu favorita.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V roku 1991 sa v Alpách našla tisíce rokov stará múmia. Čo nám hovorí o vtedajšom živote?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME