Corona info: Z karantény prepustili 94 repatriantov. Chirana dodá 300 pľúcnych ventilátorov

Počet nových prípadov nákazy klesá v Nemecku, v Rakúsku aj v Austrálii.

Zdroj: EMEFKA

• Slovenské orgány dnes informovali o vývoji šírenia koronavírusu na Slovensku. V piatok bolo vykonaných 1889 testov, z ktorých malo 21 pozitívny výsledok. Slovensko v súčasnosti eviduje celkovo 471 prípadov koronavírusu.

• Medzi novými prípadmi je len jedna osoba vo veku nad 60 rokov a ďalší šiesti nakazení majú 50 alebo viac rokov. Žiaľ, pozitívny test na koronavírus mal aj dvojročný chlapček.

COVID-19: Počet pozitívnych prípadov stúpol o ďalších 2️⃣1️⃣➡️ Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 21 nových…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Samstag, 4. April 2020

• Premiér Igor Matovič sa dnes vybral na návštevu podniku Chirana Medical v Starej Turej. Cieľom cesty je podpísanie zmluvy o dodaní 300 špičkových pľúcnych ventilátorov. Tie budú dodané do konca júna.

• Už od pondelka začnú platiť nové nariadenia. Asi najvýraznejšie z nich sa týka ľudí prichádzajúcich zo zahraničia. Každý, kto od pondelka vstúpi na územie SR, bude musieť ísť do izolácie do určených zariadení.

❗KORONAVÍRUS: VŠETKY AKTUALIZOVANÉ INFORMÁCIE NA JEDNOM MIESTE❗AKTUALIZÁCIA 4.4. – kontakty Úradu vlády, povinná…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Samstag, 28. März 2020

• Pred slovenskými nemocnicami môžeme dnes vidieť veľké červené stany. Boli inštalované v uplynulých dňoch a ich hlavným cieľom je prvotné triedenie pacientov s podozrením na COVID-19. Stan pred Fakultnou nemocnicou v Trnave bol rozšírený o corona drive testovanie a zubnú ambulanciu. Pri inštalácii asistovali hasiči.

4 HODINY DRINY…… ALEBO AKO ŠIKOVNÍ HASIČI VEĽKÝ STAN V TRNAVE PREMIESTNILITrnavskí hasiči dnes na ploche pred…

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Freitag, 3. April 2020

Príslušníci Ozbrojených síl SR aj dnes pokračovali vo svojej úlohe, ktorá spočíva v testovaní obyvateľov sociálne vylúčených rómskych komunít. Po piatkovom testovaní v Jarovniciach dnes nasledovali obce Smižany, Kecerovce, Doľany, Hrabušice, Zborov, Markušovce a mesto Trebišov.

• Z karantény bolo prepustených 94 repatriantov s negatívnym testom na COVID-19. Títo ľudia boli po návrate na Slovensko umiestnení v zariadeniach v Tatranskej Lomnici a v Štrbskom Plese. Teraz ich čaká domáca karanténa.

94 NEGATÍVNYCH REPATRIANTOV PREPUSTILI Z KARANTÉNNYCH ZARIADENÍ

Gepostet von Ministerstvo vnútra SR am Samstag, 4. April 2020

• Dobré správy prichádzajú zo susedného Rakúska. Krajina zaznamenala prudký pokles množstva nových prípadov koronavírusu. Tento úspech je pripisovaný prísnym obmedzeniam pohybu ľudí, ktoré štát zaviedol. Rakúsko má momentálne 11781 chorých a 186 mŕtvych.

• Počet nových nakazených sa znížil aj v Nemecku. Za posledných 24 hodín bolo odhalených 6082 prípadov. Deň predtým malo pozitívny test 6174 osôb. Ťažko povedať, či ide len o odchýlku alebo je naozaj koronavírus v Nemecku na ústupe.

• Žiaľ, presne opačný trend sledujú vo Veľkej Británii. Čo sa týka počtu mŕtvych, Briti vykazujú prudký nárast – za 24 hodín zomrelo až 708 ľudí, čo je po USA druhý najvyšší počet obetí. V Británii teda koronavírusu podľahlo viac ľudí ako v Španielsku alebo v Taliansku.

• Čína využila sobotu ako pietny deň. O 10:00 pekingského času bolo vyhlásené celoštátne smútenie za obeťami koronavírusu. Boli zrušené všetky zábavné programy, vlajky po celej krajine viseli na pol žrde a obete epidémie si ľudia pripomenuli tromi minútami ticha.

Južná Kórea predĺži obmedzenia voľného pohybu aspoň o ďalšie dva týždne. Krajine sa pomerne úspešne darí spomaľovať šírenie nákazy. V súčasnosti pribúda len okolo stovky nových prípadov denne. Kórejské úrady si dali za cieľ znížiť tento počet pod číslo 50.

Ukrajina vyslala do Talianska zdravotníkov. Ich úlohou bude pomáhať v boji s koronavírusom v kriticky zasiahnutých častiach krajiny. Predpokladá sa, že čoskoro sa vírus začne vo veľkom šíriť aj na Ukrajine a lekári so skúsenosťami budú určite potrební. Ukrajina pomohla aj Slovensku, keď využila svoje ťažké dopravné lietadlo na prevoz zdravotníckeho materiálu na Slovensko.

• Situácia sa dramatizuje v Turecku. Objavilo sa 3000 nových prípadov a celkovo je ich v krajine známych 23934 prípadov. V Turecku koronavírusu podľahlo 501 ľudí.

• Málo nových prípadov koronavírusu je v Austrálii. Austrálske úrady ale pripomínajú, že naozaj nejde o definitívne víťazstvo, ale skôr len o pozitívny trend v dlhodobom boji. Sydneyský prístav má za sebou masívnu námornú operáciu, počas ktorej dopĺňali palivo zahraničným výletným lodiam predtým, ako sa vrátia do medzinárodných vôd.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Český dizajnér ukazuje, ako vyzerajú lebky známych rozprávkových postavičiek

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME