Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

• Aj prvý májový deň sa intenzívne testovalo. Bolo spracovaných 3 698 vzoriek, z ktorých 4 mali pozitívny výsledokCelkový počet pozitívne testovaných pacientov je 1 407.

• Za včerajší deň pribudlo 50 uzdravených, ochorenie doteraz prekonalo už 608 Slovákov. Kvôli koronavírusu je hospitalizovaných 142 pacientov5 z nich je na jednotke intenzívnej starostlivosti. Pribudla jedna nová obeť. Koronavírus si na Slovensku doposiaľ vyžiadal 24 životov.

https://www.facebook.com/nczisk.sk/photos/a.827556940677184/2501712379928290/?type=3

• Premiér Igor Matovič je z momentálnych výsledkov testovania v nadšení. Pozitívny vývoj podľa jeho slov zvyšuje pravdepodobnosť, že od 6. mája budú otvorené všetky obchody okrem obchodných centier.

Folklórny festival Východná, ktorý každoročne navštívi okolo 30000 ľudí, sa toto leto neuskutoční. Z dôvodu pandémie koronavírusu sa 66. ročník obľúbeného podujatia posúva na rok 2021.

Ozbrojené sily opäť dokázali, že si dokážu poradiť aj s najnáročnejšími úlohami, ktoré koronavírusová kríza prináša. V noci z piatka na sobotu na letisku Kuchyňa pristálo vojenské lietadlo Spartan, a na jeho palube sa nachádzalo 23 repatriantov z Libanonu.

https://www.facebook.com/ozbrojenesily/posts/2476989932611126?__tn__=-R

• Francúzski lekári objavili mačku s koronavírusom. Tá žila s pozitívne testovaným majiteľom a trápili ju problémy s dýchaním a trávením.  Vedcom stále nie je úplne jasné, akým spôsobom (a či vôbec) sa môže koronavírus prenášať z človeka na zviera alebo zo zvieraťa na človeka.

• Južnú Kóreu trápili prípady ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní aj po uzdravení sa. Kórejskí vedci sa rozhodli dôkladne preskúmať problematiku a došli k záveru, že koronavírus sa v ľudskom tele nemôže opakovane aktivovať. Medializované prípady boli zrejme výsledkom chýb pri testovaní.

!function(e,i,n,s){var t=“InfogramEmbeds“,d=e.getElementsByTagName(„script“)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(„script“);o.async=1,o.id=n,o.src=“https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js“,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,“infogram-async“);

Maďarsko doposiaľ zaznamenalo 355 obetí koronavírusu. Medzi dvanástimi novými obeťami bol aj 33-ročný muž. Hoci celkový počet nakazených v krajine (2942) nie je veľmi vysoký, Maďarsko malo smolu, že vírus sa rozšíril medzi staršími ľuďmi, ktorí predstavujú väčšinu obetí.

Rakúsko dnes otvorilo veľký počet prevádzok, medzi ktorými by sme našli kaderníctva aj obchodné centrá. U našich západných susedov tiež platí, že nakupujúci musia udržiavať rozumné rozostupy, nosiť rúška a každá predajňa môže prijať len obmedzený počet zákazníkov.

Minister bezpečnosti Bosny a Hercegoviny nedal povolenie ruskej vojenskej misii vstúpiť na územie krajiny. Rusi mali vykonať dezinfekciu v meste Mostar, kam ich pozvalo Chorvátske demokratické spoločenstvo BaH.

Ruská federácia sa medzitým stala už krajinou so siedmym najvyšším počtom obyvateľov nakazených koronavírusom. Na celom území Ruska je evidovaných 124054 prípadov. Len samotná Moskva, ktorá je epicentrom nákazy v krajine, má 62658 chorých.

• To, že v americkom profesionálnom športe sa točia neuveriteľné sumy peňazí, je snáď každému jasné. Je preto celkom logické, že aj straty spôsobené koronakrízou budú poriadne veľké. Odhaduje sa, že športový sektor príde asi o o 12 miliárd dolárov. Taktiež sa dá očakávať veľké prepúšťanie a o svoje miesto sa môžu obávať tri milióny Američanov zamestnaných v športovom odvetví.

• Číňania si užívajú ústup koronavírusu v krajine a vo veľkých počtoch sa vybrali na výlety. Milióny obyvateľov Číny využili päťdňové voľno na cestovanie v rámci krajiny. Ministerstvo dopravy očakáva denný presun 23,36-milióna ľudí.

• Svetová pandémia otriasla rôznymi sektormi hospodárstva. Koronavírusová kríza spôsobila v Belgicku obrovský nadbytok zemiakov, o ktoré nikto nemá záujem. Ak sa situácia nezmení, Belgičania budú musieť vyhodiť až neuveriteľných 750000 ton zemiakov.

• Existujú aj také podniky, ktorým naopak koronavírus prináša pekné zisky. Patrí medzi ne aj americký výrobca dezinfekčných prostriedkov Clorox. Clorox uvádza, že v 3. kvartáli obchodného roka 2019/2020 (január-marec 2020) zaznamenal nárast ziskov o 28,9 %.

Viac zaujímavostí a noviniek o koronavíruse nájdeš tu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.