Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak

Dá sa v dnešnej dobe ušetriť, keď idú ceny hore a tlačia nás rôzne stravovacie smery? My sme to vyskúšali na vlastnej koži

Je ozaj také ťažké šetriť, alebo si to len nahovárame?


Mnoho ľudí si myslí, že šetrenie v dnešnej dobe je nemožné. Ceny potravín išli hore, obedové menu už v niektorých mestách nekúpime pod 7 eur. Do toho nám pribúdajú rôzne stravovacie smery, problémy či intolerancie.

Ja som príkladom kombinácie snáď tohto všetkého. Snaha niečo ušetriť, no po roku s histamínovou intoleranciou to veľmi nejde, keďže pri nej nemôžeš jesť skoro nič. Mohla by som žiť zo vzduchu, no keďže do toho cvičím, tak papám veľa, haha. Zamyslela som sa preto nad otázkou, či sa naozaj nedá ušetriť. Skúšala som to vôbec už niekedy, alebo som iba nadávala na to, že stravovacie návyky, ktoré mám, sú jednoducho drahé a musím sa s tým stotožniť?

Rozhodla som sa preto skúsiť to. Povedala som si, že jeden týždeň budem míňať tak ako bežne a druhý týždeň sa budem snažiť šetriť. Treba podotknúť, že som v práci od rána do večera, preto som nákupy robievala iba cez víkend, prípadne nejaký menší cez týždeň večer.

Hor sa do prvého (normálneho) týždňa

Prvý týždeň prebehol ako taká klasika. Hneď prvý deň, v pondelok, som sa v práci vydala na obed, veď si ho tento týždeň ešte môžem dovoliť z jedálne.

Polievka a hlavné jedlo ma vyšli 7,20 €. Prvý deň som zakončila v Bille nákupom základných potravín na desiatu do práce, ako napríklad banány, tvaroh či šunka. Ten ma vyšiel na 6,47 €. Suma sumárum ma prvý deň vyšiel na 13,67 €.

Redakcia EMEFKA

Druhý deň zase obed, zase obchod. Lebo veď, nebol by deň, keď by som nešla na nákup. U mňa bolo stále bežné nenakúpiť všetko naraz, ale chodiť tam každý deň. Vraj šetrenie. Obed s nákupom vyšiel opäť na cca 15,50 €.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje