Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 16.10.2024
sk
Vladimíra
cz
Havel
Zdroj: ©Shutterstock

Daj si pozor na ich prefíkané triky. Takto sa ťa snažia predajcovia áut oklamať

Na toto si dávaj pozor, ak nechceš kúpiť mačku vo vreci.

Možno si sa s tým stretol už aj ty. Vyhliadneš si jazdené auto, do ktorého sa na prvý pohľad zamiluješ. Ideš ho pozrieť, naživo ťa jednoducho ohúri a ty si ho kúpiš. Po pár dňoch sa však začne kaziť a v servise ti povedia, že doň musíš naliať 2000 €. Alebo zistíš, že sa vlastne nedá prepísať na tvoje meno, alebo ti dokonca zaklopú na dvere policajti a oznámia, že ti vozidlo berú, lebo bolo kradnuté. 

Toto sú situácie, ktoré určite nechceš zažívať na vlastnej koži. A práve preto by si si mal pri kúpe dávať pozor na rôznych podvodníkov. Ak si všimneš niektorý z týchto 4 znakov, radšej sa predajcovi slušne pozdrav a pre svoje vlastné dobro si choď nájsť iné auto. 

1. Nebolo búrané, len trochu ťuknuté

Toto je rozhodne jedno z najčastejších klamstiev, ktoré používajú predajcovia búraných áut. Ak sa spýtaš, či bolo niekedy vozidlo havarované, povedia ti, že len jemne ťuknuté na parkovisku. To môže byť pravda, ale v mnohých prípadoch bolo v skutočnosti vážne havarované a ty nemáš istotu, či bolo opravené kvalitne alebo len pozliepané dokopy v nejakej pochybnej dielni v Rumunsku. 

Najlepším spôsobom, ako odhaliť, či auto bolo búrané, je zobrať si na prehliadku merač hrúbky laku. Ten ti presne ukáže, aká je hrúbka laku na jednotlivých dieloch. Ak bolo vozidlo vážne havarované a opravované, na niektorých častiach karosérie bude hrúbka laku viditeľne vyššia ako na iných.

Mohlo by ťa zaujímať:

Vyťaž z jesene maximum a využi zľavu, aká tu ešte nebola. S naším PREMIUM sa nudiť nebudeš

Praktický tip: Na odhalenie búraného auta môžeš využiť aj online portály, ktoré ti na základe VIN čísla za malý poplatok ukážu históriu poistných udalostí. Avšak, nespoliehaj sa na ne na 100 %. Nie všetky údaje v nich musia byť úplne pravdivé. 

2. Prevoňaný interiér 

Ak je v interiéri auta 10 voňaviek a po otvorení dverí ťa doslova ovalí kombinácia rôznych umelých aróm, zbystri pozornosť. Veľa predajcov sa takýmto spôsobom snaží zakamuflovať zapáchajúci interiér. Pýtaš sa, prečo interiér môže zapáchať? V lepšom prípade sa niekomu do kufra vyliala žinčica a nestihol vytepovať čalúnenie. 

auto podvody
Shutterstock

V horšom prípade bolo auto v minulosti zatopené a v interiéri cítiť zatuchnutý hnilobný zápach. Alebo majiteľ bol tuhým fajčiarom a snaží sa zakryť nevábnu arómu z plastov a poťahov, ktorá sa len tak ľahko už nedá odstrániť. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.