Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Dal by si si to na tvár? Mamička vyrába mydlá z pokazeného materského mlieka

Netradičným spôsobom si privyrobila už 90-tisíc eur.


Už odpradávna sa hovorí, že remeslo má zlaté dno. V dobe internetu to majú však ľudia so šikovnými ručičkami predsa ešte o čosi jednoduchšie. Nech už vyrábajú či tvoria čokoľvek, stačí jeden inzerát na sociálnych sieťach a určite nájdu kupca. Hoc ide aj o vskutku netradičný tovar.

Dôkazom toho je aj 31-ročná Taylor Robinson z amerického Jacksonu v štáte Ohio, ktorá si predajom podomácky vyrobených mydielok privyrobila už viac ako 90-tisíc eur. Prečo je práve o jej mydlá taký veľký záujem? Nuž, možno preto, že sú po estetickej stránke naozaj pekné. Skôr sa však prikláňame k možnosti, že za tým stojí jej „tajná“ ingrediencia.

Mydlá z materského mlieka? Prečo nie

Ako sme už naznačili, jej mydlá nie sú také obyčajné – okrem prírodných esenciálnych olejov totiž obsahujú aj materské mlieko. „Inak by vyšlo navnivoč,“ hovorí mamička dvoch detí na margo niekedy „pokazeného“ mlieka. To jej posielajú maminy, ktoré majú vlastného mlieka až-až a nevedia, čo s ním.

Taylor Robinson, mydlo, materské mlieko
Profimedia

Američanka priznáva, že občas prijíma aj zákazky na mieru – nejaká mamička jej pošle vlastné materské mlieko a ona z neho následne vyrobí mydlo pre jej dieťa. Jedno takéto mydlo u nej stojí približne 11 eur. Zakúpiť si však môžeš aj celú sadu, ktorú predáva za 90 eur.

Ako jej takýto nápad vôbec skrsol v hlave? Za všetko vďačí svojej kamarátke Lei. Tá ju pred dvoma rokmi pristihla dojčiť svojho synčeka a požiadala ju, či by jej trochu mlieka odstrekla bokom, aby si ho následne mohla pridať do mydla. Materské mlieko má vraj blahodarné účinky na pokožku. Taylor tvrdí, že takéto mydlo pokožku zjemňuje, znižuje jej začervenanie, citlivosť a redukuje problémy s akné.

Taylor Robinson, mydlo, materské mlieko
Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje