Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk
V spolupráci s Bontonfilm
Zdroj: ©Bontonfilm SK

Ďalší príbeh známej kólie. 10 zaujímavostí o rodinnej novinke Lassie: Nové dobrodružstvo

Lassie dorazí v novom celovečeráku. Ako sa nakrúcal?

Slávna kólia Lassie sa vracia v ďalšom filme. Rodinná snímka Lassie: Nové dobrodružstvo vznikla pod režisérskou taktovkou Hannoa Olderdissena a do našich kín vstúpi už vo štvrtok.

V tomto článku sa pozrieme do zákulisia, priblížime si to, ako sa nakrúcala, a ďalšie zaujímavosti, ktoré sa s ňou spájajú.

1. Sequel úspešného filmu

Lassie: Nové dobrodružstvo je samostatným pokračovaním snímky Lassie sa vracia z roku 2020. Aj tú režíroval Hanno Olderdissen. Kým prvý film vychádzal z knižnej predlohy, v prípade Nového dobrodružstva ide o doteraz nevidený, originálny príbeh.

2. Kto Lassie vymyslel?

Ako sme napísali vyššie, Lassie je vo svete filmu mimoriadne slávnou. Kto ju ale vlastne vymyslel? Prvýkrát sme sa s ňou mohli stretnúť v poviedke Lassie sa vracia od Erica Knighta, ktorá vyšla v roku 1938. Knight ju následne rozšíril do podoby rovnomenného románu, ktorý uzrel svetlo sveta o dva roky neskôr.

Kniha sa stala nesmierne úspešnou a bola mnohokrát sfilmovaná. Prvého filmu s Lassie sme sa dočkali v roku 1943, odvtedy nasledovalo plno ďalších snímok aj seriálov.

filmy, kino program, slovenské kino, Lassie: Nové dobrodružstvo, kino premiéra, filmová novinka, rodinný film, dobrodružný film
Leonine / Bontonfilm SK

3. Podľa hlavného herca bude film napínavejší

Hlavného hrdinu Floriana vo filme stvárnil Nico Marischka. Podľa neho sa bude Lassie: Nové dobrodružstvo od prvého dielu mierne líšiť. „Film je o niečo napínavejší,“ prezradil. „Lassie je tiež vo filme oveľa prítomnejšia a aktívnejšia.“

4. Držiteľ dvoch ocenení

Snímka má už za sebou premiéru v domovskom Nemecku a darilo sa jej aj na tamojšom festivale detských filmov Goldener Spatz. Z neho si odniesla dve ocenenia – pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe (Nico Marischka) a za najlepší hraný film.

filmy, kino program, slovenské kino, Lassie: Nové dobrodružstvo, kino premiéra, filmová novinka, rodinný film, dobrodružný film
Leonine / Bontonfilm SK

5. Režisér má na konte viacero úspešných rodinných snímok

Rodinný či dobrodružný žáner nie je pre režiséra Hannoa Olderdissena žiadnym neprebádaným územím. V minulosti nakrútil napríklad rodinný dobrodružný film Splašené srdce či Wendy 2. V oboch filmoch hrali hlavnú rolu zvieratá – v tomto prípade kone.

6. Nakrúcanie niektorých scén si vyžadovalo veľa plánovania

Ako režisér prezradil, film je oproti prvému dielu o niečo akčnejší. To vyžadovalo, aby Lassie dokázala urobiť niektoré trochu náročnejšie kúsky.

Tieto scény si štáb veľmi podrobne naplánoval a spolupracoval aj s profesionálnymi cvičiteľmi. Vďaka tomu sa tieto scény podarilo nakrútiť bez väčších problémov.

filmy, kino program, slovenské kino, Lassie: Nové dobrodružstvo, kino premiéra, filmová novinka, rodinný film, dobrodružný film
Leonine / Bontonfilm SK

7. Dorazí aj tretí diel?

Hanno Olderdissen prezradil, že by veľmi rád natočil aj tretí diel. Všetko však podľa neho bude záležať na tom, ako sa bude dariť Novému dobrodružstvu. Pokiaľ príde do kín dostatok divákov, nepochybuje, že pokračovanie vznikne.

8. Režisér láka na príjemnú rodinnú zábavu

Režisér uviedol, že jeho cieľom bolo nakrútiť „rodinnú zábavu v tom najlepšom zmysle slova, pri ktorej sa dobre zabavia všetky vekové kategórie“. Dodal tiež, že je veľkým fanúšikom príbehu Lassie a okrem toho, že čítal román, tak už ako dieťa sledoval aj klasické televízne seriály o nej.

„Na Lassie je fascinujúce intenzívne priateľstvo medzi ľuďmi a psami. To je univerzálne,“ podotkol. „Je to nadčasový fenomén, ktorý môžem pozorovať na vlastných deťoch, ktoré veľmi túžia po psíkovi.“

filmy, kino program, slovenské kino, Lassie: Nové dobrodružstvo, kino premiéra, filmová novinka, rodinný film, dobrodružný film
Leonine / Bontonfilm SK

9. Čo ocenili kritici?

Zdá sa, že zámer poslať do kín príjemnú zábavu režisérovi vyšiel. Kritici sa totiž zhodli na tom, že presne tým Lassie: Nové dobrodružstvo je.

Podľa nich sa pri filme dobre pobavia nielen deti, ale aj ich rodičia a celkovo vraj ide o veľmi príjemný film. O tom, že snímka medzi deťmi rezonuje, svedčí podľa režiséra aj ocenenie na festivale Goldener Spatz, v ktorom rozhoduje detská porota.

10. Lassie a jej priatelia budú riešiť záhadu miznúcich psov

Príbeh sa (podobne ako predchádzajúci diel) točí okolo Floriana (Nico Marischka), ktorý sa teší, že môže letné prázdniny stráviť so svojou milovanou Lassie.

V malebnom mestečku v Južnom Tirolsku si užíva pohodové dni aj s tetou Cosimou (Katharina Schüttler) a kamarátmi Kleou (Anna Lucia Gualano), Henrim (Pelle Staacken) a Jack Russell teriérkou Pippou.

Tá sa ale stane obeťou záhadného únoscu so psami. Florian, Lessie a ich priatelia teda vyrážajú na nebezpečnú misiu, aby stratenú kamarátku vypátrali.

Vo filme sa objavia aj Justus von Dohnányi, Annette Frier, Dennis Mojen a Maike Jüttendonk. Snímka sa profiluje ako ideálny titul na začínajúce leto. Nenáročný príbeh, humor, nejaké tie emócie a roztomilý psík v hlavnej úlohe. Čo viac si od podobne ladenej oddychovky želať? Decká a pri troche šťastia aj ich rodičia budú iste z kina odchádzať spokojní. Premiéra sa uskutoční 20. júna.

filmy, kino program, slovenské kino, Lassie: Nové dobrodružstvo, kino premiéra, filmová novinka, rodinný film, dobrodružný film
Bontonfilm SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.