Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Ďalšia hlúpa výzva z TikToku. O čo ide v „Timer Trende“?

TikTokeri sú stále schopní prerážať nové dno.


Nedá sa povedať, že by to niekoho prekvapilo. Na TikToku získala popularitu nová hlúpa výzva, uvádza Lad Bible. Ďalšia v rade mnohých. TikTok bol vždy priestorom, kde vznikali hlúpe trendy ohrozujúce mentálne či fyzické zdravie. Nový prírastok je však výnimočne znepokojivý.

Čo to je?

Výzva, ktorá je známa ako „Timer Trend“ alebo „Timer Challenge“, na prvé počutie vôbec neznie hrozne. V skutočnosti ale dokáže poriadne vydesiť. Pointa totiž spočíva v tom, že používateľ svojich sledovateľov presvedčí o tom, že sa chystá skoncovať so svojím životom.

TikTokeri tento dojem vzbudia pomocou toho, že nahrajú video zobrazujúce odpočet na časovači. Sprevádza ho text, ktorý naznačuje používateľovu snahu odpratať sa na druhý svet. Slúžia na to vety ako „Toto je čas, ktorý mi zostáva,“ či „Uvidíme, kto sa o mňa skutočne zaujíma.“

TikTok blokuje určité problematické výrazy ako samovražda, deti sú však dostatočne kreatívne na to, aby dokázali vymyslieť „priechodné“ alternatívy.

Veľmi zlý nápad

Cieľom videí z „Timer Challenge“ je teda na smrť vystrašiť všetkých ľudí, ktorí sa o teba aspoň trocha zaujímajú, a takýmto spôsobom zistiť, koľko ich je. Je to dosť veľký prúser. Ešte väčší prúser je, keď sa ti na tvoju zúfalú snahu vzbudiť pozornosť neozve nikto.

Na TikToku sa objavili stovky videí zameraných na túto výzvu a dokopy získali milióny videní. Zostáva nám dúfať, že trend zmizne rovnako rýchlo, ako sa objavil. Veľa ľudí bude mať vďaka tomu pokojnejší spánok.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť