Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Dbáš na osobnú hygienu? Toto sú telesné partie, ktoré podľa doktorky mnohí zanedbávajú

Týchto päť partií si tiež zaslúži hýčkanie a opateru. A hlavne mydlo.


Keď si odmyslíme ten týždeň medzi Vianocami a Silvestrom, keď sa len marinuješ vo vlastnom pote a dojedáš zvyšky majonézového šalátu, máš celkom schopné hygienické návyky. Dvakrát za deň si čistíš zuby, raz za deň sa sprchuješ a vlasy si tiež umývaš skôr, ako sa na nich dá vypražiť porcia nedeľných rezňov.

Nechceš byť predsa ten človek, od ktorého musia ostatní meter ustúpiť, aby sa na mieste nepovracali. Napadlo ti však, že existujú partie, ktoré aj ty zanedbávaš? Doktorka Jen Caudle, ktorá na TikToku vystupuje ako @drjencaudle, v nedávnom videu prezradila, ktoré to sú. Kladieš na ne dôraz, aký si zaslúžia?

Od pupku až po prsty na nohách, umývať treba všetko

Vo virálnom videu, ktoré doposiaľ nazbieralo takmer dva milióny zhliadnutí, ako prvý spomína pupok. „Je to pravda a je to nechutné. Strašne veľa ľudí si neumýva pupok. Prosím, robte to,“ odkazuje sledovateľom. Podobne sú na tom podľa jej slov aj uši, nechty na rukách, na ktorých sa hromadí kopec baktérií, nohy a prsty na nohách.

„Nestačí si nechať po nohách len stiecť mydlo zo zvyšku tela. Treba ich umývať separátne,“ tvrdí doktorka. „Nezabudni ani na priestor medzi prstami na nohách. Môžeš tým predísť mnohým infekciám.“ Hoci sú to všetko nepochybne užitočné rady, jej slová si vyslúžili kopec zmätených odpovedí. Mnohí totiž neverili, že to nerobí každý automaticky.

„Je komické, že toto treba pripomínať dospelým ľuďom,“ vyjadril sa jeden z komentujúcich a rozhodne nebol jediný, kto podobný názor zastával. Iní však mali voči jej pripomienkam výhrady. „Je mi nanajvýš nepríjemné dotýkať sa vlastného pupku. Len čo sa ho dotknem, príde mi nevoľno a mám pocit, že odpadnem,“ podelil sa niekto o netradičnú skúsenosť. Máš aj ty podobný problém?

osobná hygiena, hygienické návyky, TikTok, sprchovanie, virál, telesné partie, ktoré zanedbávame
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.