Dcéra nevedomky minula v online hre tisícky eur z otcovho účtu

Myslela si, že sa hrá s fiktívnymi peniazmi.

Zdroj: Shutterstock

Život s deťmi je plný prekvapení, o tom by vedeli rozprávať mnohí rodičia hodiny a hodiny. No keď vám z účtu zmizne obrovská suma peňazí, iba kvôli tomu, že sa vaša ratolesť hrala, to už dokáže poriadne dvihnúť tlak.

Obrovský účet

Otca, ktorý pôvodne zaplatil 4,99 libry (v prepočte 5,54 eura), aby jeho 11-ročná dcéra mohla používať smartfónovú aplikáciu, o mesiac neskôr šokoval účet na tisícky libier. Ako informuje spravodajský portál BBC, 72-ročný Steve dovolil dcére urobiť platbu firme Roblox zo svojej debetnej karty, pričom si myslel, že je to jednorazový poplatok. Keď sa však na svoj účet pozrel o mesiac neskôr, zistil, že mu medzičasom naúčtovali 4 642 libier (5 150 eur).

Iba stiahnutie je zadarmo

Roblox je onlineová multiplayer hra, ktorá má na celom svete asi 100 miliónov používateľov. Je mimoriadne populárna najmä medzi deťmi, pričom jej biznis model sa spolieha na nákupy v rámci aplikácie. Roblox je síce na stiahnutie zadarmo, no používatelia potom môžu míňať peniaze počas hry.

Shutterstock

Steve napísal do Jeremy Vine Show BBC Radio 2, že jeho dcéra nechtiac vyrobila obrovský účet počas obmedzení proti šíreniu koronavírusu. „Dcéra mi povedala, že všetci jej kamaráti hrajú túto hru a poprosila ma, aby som jej dovolil minúť 4,99,“ vysvetlil s tým, že platbu urobila jeho debetnou kartou 16. apríla a viac na to nepomyslel.

Neskôr sa však rozhodol zriadiť si online banking. „Nie som veľmi technicky zdatný. Pre koronavírus som však nemohol ísť do banky a nechcel som používať bankomaty, takže som sa rozhodol pre online banking,“ vysvetlil. Práve vtedy zistil, že mu z účtu zmizlo 4 642 libier.

Nezdalo sa jej to skutočné

„Keď som sa prvý raz prihlásil, šokovali ma stovky samostatných transakcií v hodnote 0,99 až 9,99 libier. Nechápal som to, myslel som si, že som sa stal obeťou podvodu,“ opísal s tým, že kartu, na ktorej chýbalo asi 3 500 libier, dal zablokovať, no aj tak mu na účet Robloxu odišlo ešte ďalších asi tisíc libier cez Google Play.

„Dcéru veľmi rozrušilo, keď sme jej povedali o finančných následkoch. Myslela si, že hrá s fiktívnymi peniazmi – nezdalo sa jej to skutočné. Ako môžu firmy v týchto hrách chytať do pasce deti? Ako môžu chytať do pasce zraniteľných?“ pýta sa Steve s tým, že by podľa neho mala zasiahnuť vláda a zmeniť zákony.

Shutterstock

Peniaze mu vrátia

Pripúšťa síce, že si neprečítal podmienky, keď dcére dovolil použiť svoju debetnú kartu, no aj tak ho podľa vlastných slov šokuje, že v hre, ktorá je vytvorená pre deti, je vôbec možné minúť tisícky libier na tisícky transakcií v priebehu niekoľkých týždňov. Spoločnosť Roblox po tom, ako ju kontaktovalo BBC, prisľúbila, že platby refunduje a peniaze mu vráti.

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Máš rád slovenskú prírodu? Uži si toto leto dovolenku na Slovensku a získaj ďalšiu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME