Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©20th Century Fox / MovieStillsDB

Deadpool ako Venom? Toto je 10 najzvláštnejších faktov o ukecanom žoldákovi

TOP 10 veľmi zvláštnych faktov o postave Deadpoola.

Iba pred pár dňami obletela svet ukážka na jeden z najočakávanejších filmov od Marvelu tohto roku. Reč je o notoricky známom vtipkárovi a antihrdinovi Deadpoolovi. Ukecaný žoldák, vlastným menom Wade Wilson, je jednou z najznámejších postáv zo stránok komiksov od Marvelu. Za celú svoju históriu, od svojho vzniku až po súčasnosť, jeho charakter zaznamenal množstvo fascinujúcich príbehov.

Tieto príbehy predstavili rôzne zaujímavosti, ktoré mnohí diváci a fanúšikovia filmov nepoznajú. Deadpoolov charakter, v porovnaní s inými postavami, vznikol iba relatívne nedávno. Prvýkrát sa objavil v roku 1991 v komiksovom príbehu New Mutants #98. Autormi tejto ikonickej postavy sú ilustrátor Rob Liefeld a spisovateľ Fabian Nicieza.

Od svojho debutu sa stihol spojiť s mnohými slávnymi superhrdinami, ktorých môžeme poznať ako z filmov, tak aj z komiksov. Naopak, svoj filmový debut zaznamenal až v roku 2009 v snímke X-Men Origins: Wolverine. Avšak, v tomto prípade išlo o verejnosťou nie príliš prijatú verziu Deadpoola, a tvorcovia sa tak rozhodli tieto chyby napraviť v jeho prvom sólo filme z roku 2016.

Aktuálne sa tento superhrdina teší obrovskej popularite, ktorú získal prostredníctvom stvárnenia hercom Ryanom Reynoldsom. V júli dostane už 3. film sólo film, v ktorom sa objaví po boku legendárneho Wolverina. My sa dnes preto pozrieme na 10 neobyčajných, no zároveň fascinujúcich faktov o Deadpoolovi.

Deadpool ako Venom? Toto je 10 najzvláštnejších faktov o ukecanom žoldákovi
MovieStillsDB / 20th Century Fox

Symbionta získal skôr ako Spider-Man alebo Venom

Ako bolo nedávno odhalené, Deadpool získal symbionta Venoma na krátky čas tesne pred Spider-Manom. V roku 2015 sa dostal do predaja retcon komiks Deadpool’s Secret Secret Wars #3. Retcon komiks retrospektívne rozširuje už vydané diela a príbehy. Dozvedeli sme sa, že tesne predtým, ako objavil symbionta Spider-Man, sa tento mimozemský spoločník spojil práve s Deadpoolom.

Deadpool ako Venom? Toto je 10 najzvláštnejších faktov o ukecanom žoldákovi
MovieStillsDB / Columbia Pictures

Deadpool ako kópia záporáka od DC?

Podobnosť medzi Deadpoolom a záporákom Deathstrokom od DC Comics nie je iba čisto náhodná. Ako v minulosti Rob Liefeld párkrát naznačil, pri kreslení Deadpoola sa inšpiroval komiksom Teen Titans. Práve spomínaný záporák má veľmi podobný dizajn a schopnosti ako Wade Wilson. V tomto prípade však samotný charakter postáv hrá najdôležitejšiu úlohu a zásadný rozdiel.

Deadpool ako Venom? Toto je 10 najzvláštnejších faktov o ukecanom žoldákovi
MovieStillsDB / Warner Bros. Pictures

Raz vyvraždil takmer celý Marvel Universe

Povráva sa, že najnovší film Deadpool & Wolverine je adaptáciou práve tohto diela. V roku 2012 sa dostal na pulty predajní komiks Deadpool Kills the Marvel Universe, v ktorom sa Wade Wilson vydáva na vražednú cestu naprieč celým Marvel univerzom. Príbeh skončil tým, že Deadpool nakoniec unikol zo sveta komiksov a zabil aj svojich vlastných tvorcov.

Deadpool ako Venom? Toto je 10 najzvláštnejších faktov o ukecanom žoldákovi
MovieStillsDB / 20th Century Fox

Odporúčame prečítať:

Kontroverzný influencer z Česka skončil na psychiatrii. Údajne vyhorel zo slávy a úspechu

Deadpool v skutočnosti nie je mutantom

Jeden z najväčších míľnikov komiksového a filmového sveta Marvelu. Deadpool nie je mutantom, ako si mnohí fanúšikovia myslia. Jeho schopnosti pramenia z experimentálneho programu Weapon X, ktorého sa zúčastnil, aby vyliečil rakovinu. V rámci tohto programu získal implantované schopnosti rýchleho hojenia, ktoré boli pôvodne kopírované z mutanta Wolverina.

fakty o Deadpoolovi
Shutterstock

Je zarytým geekom a milovníkom popkultúry

Medzi jeho najznámejšie schopnosti patrí prelomenie štvrtej steny. Táto schopnosť mu dovoľuje komunikovať s divákmi počas premietania filmu. Vďaka tejto schopnosti má tiež prehľad o rôznych popkultúrnych odvetviach a svetoch. Miluje World of Warcraft, Star Wars a dokonca aj nadčasové klasiky ako Základný inštinkt alebo Terminátor.

fakty o Deadpoolovi
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.