Dedinka s dvesto obyvateľmi postavila svoju ekonomiku na miliónoch získaných z pokút

Cestný parazit so štatútom obce

Linndale v americkom Ohiu získal v širokom okolí hrôzostrašnú povesť. Nesídlia tam kanibali a ani žiaden satanistický kult. Dedina s menej než dvesto obyvateľmi sa stala nočnou morou všetkých šoférov.

Obcou prechádza 365-metrový úsek diaľnice I-71, ktorý sa dá prejsť za menej ako pol minúty. Tento kúsok sa stal tŕňom v zadku pre stovky amerických vodičov. Obyvatelia totiž zistili, že vyberanie pokút za rýchlosť od nepozorných vodičov je veľmi výnosnou aktivitou. Miestna polícia agresívne kontroluje každý milimeter tejto cesty, aby neunikol ani jeden jediný previnilec.

http://forgifs.com/gallery/d/262733-2/Power-wheels-police-traffic-stop.gif

V dobe najväčšieho rozmachu zvláštneho biznisu sa obci podarilo ročne vyzbierať neuveriteľných 866-tisíc dolárov! Kam starosta všetko toto bohatstvo nalial? Prekvapivo, nešlo to do jeho vrecka. Nenastalo ani žiadne výrazné zvýšenie jeho platu, zo sumy si neuchmatol ani menej legálnymi metódami. Miesto toho každý obyvateľ získal zadarmo celkové zdravotné poistenie. Chodníky boli opravené a ulice sa pýšia čistotou. V celej dedine je voľná wi-fi a lokálna polícia dostala dve moderné autá.

https://tenor.com/view/money-angel-winning-heaven-gif-10564478

Úradom štátu Ohio podozrivá činnosť obce samozrejme neunikla. Bolo zjavné, že prehnaná kontrola neslúži na zvyšovanie bezpečnosti, ale ide len o zneužívanie legislatívy. Štát zaviedol zvláštne zákony, ktoré by Linndalu znemožnili „zbíjať“ prechádzajúcich motoristov. Nariadenie šité na mieru zabránilo obciam s menej než 200 obyvateľmi spracovávať dopravné priestupky. Všetky takéto pokuty poputovali do kasy územného celku.

Dedinčania sa ale nenechali pripraviť o svoje živobytie a prišli s riešením, obchádzajúcim nové nariadenia. Namiesto policajtov, ktorí by šoférov prepadávali s radarmi, nainštalovali automatické kamery. Pokuty získané vďaka kamere sa riešia cez iné zákony, čim Linndale opäť vybabral s legislatívou.

https://tenor.com/view/watch-cameras-watching-spy-shy-gif-5698288

Obec mala s dodávateľom kamier dohodu – 60% z hodnoty vybratých pokút získal Linndale, 40% išlo kamerovej firme. Aj napriek tomu, že obrovská časť zisku poputovala firme, absolútny zisk obce sa zvýšil až o 20-tisíc dolárov! Linndale v tomto období získal priemerne 65 pokút týždenne, v celkovej hodnote 15-tisíc dolárov!

https://tenor.com/view/money-donald-duck-cash-gif-7263498

Boj medzi štátom a dedinou pokračoval – na kamery predstavitelia Ohia reagovali ďalším zákonom, ktorý požadoval aby každú kameru obsluhoval príslušník polície. Linndale si z toho ťažkú hlavu nerobil – mal k dispozícii sedem profesionálnych policajtov a ďalších 27 dobrovoľníkov. Preto štátna správa prišla s ďalším krokom – zakázala obciam s menej ako 200 obyvateľmi inštalovať cestné kamery a rovnako zakázala obciam zbierať pokuty vo vyššej hodnote, než je tretina rozpočtu.

Teraz to vyzerá, že štát zvíťazil a pochybný biznis obce definitívne povedal zbohom. Čo príde ďalej? Určite sa bystré hlavy opäť pokúsia prísť so spôsobmi, ako nové pravidlá obabrať. Ak sa im nepodarí vymyslieť žiaden diabolský plán, možno budú miestni obyvatelia nútení zarábať na seba vlastnou poctivou prácou!

Zdroj: cleveland.com
Titulná fotka: Marvin Fong, The Plain Dealer

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 problémov, ktorým čelia všetky ženy s krivkami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME