Dedkovia ušli z domova dôchodcov, aby si splnili mladícky sen. Hľadať ich musela polícia!

Dobrodružstvo sa dá zažiť v každom veku.

Letná sezóna je v plnom prúde, ba pomaly, ale isto končí. Teploty sa šplhajú na vysoké čísla a my si vymýšľame letné výlety, ktoré by nás najviac osviežili. Najväčším letným dobrodružstvom, kde sa na celý víkend zabavíš so svojou partiou, sú aj festivaly. Tie lákajú svojich návštevníkov na známe kapely, dobré pivo, či rôzne atrakcie, ktoré môžete zažiť priamo na mieste. Festivaly však nie sú len pre mladých, stretnete tam naozaj akékoľvek ročníky. Hlavné je zabaviť sa a odniesť si domov zážitky na celý život.

Toto si zrejme povedali aj dvaja nemeckí dôchodcovia, ktorí zvyšok svojho života trávia v domove dôchodcov. Zrejme ich už nebavilo hrať karty, prechádzať sa po záhrade, spomínať na vojnu, či koketovať s dôchodkyňami. Rozhodli sa, že si na staré kolená vyrazia z kopýtka. A to priamo na Wacken Open Air, najväčšom metalovom festivale na svete. Ten sa konal 25 kilometrov od ich domova v Dithmarschere. Podľa hovorcu policajného oddelenia sa dostali na festival pešo a za pomoci verejnej dopravy.

http://wackenopenairwoa.blogspot.com

Tento príbeh mnohí označili za jeden z najinšpiratívnejších tohto roka. Niet im čo vyčítať, pretože hovorí o tom, že kde je vôľa, tam je aj cesta. Akurát v tomto prípade je to trochu bizarnejšie. Zmiznutie dvoch dôchodcov si všimli pracovníci zariadenia a ihneď upozornili miestnu políciu. Tá okamžite začala s pátraním. Všetky stopy však viedli na festival, kde ich našli v niekoľkotisícovom dave ľudí o tretej hodine ráno.

Miestny policajt uviedol, že keď týchto dvoch rebelov našli, boli značne dezorientovaní a omámení. Preto ich najskôr odviedli do lekárskeho stanu a potom ich poslali domov taxíkom. A keďže sa dvom dôchodcom moc nechcelo, taxík bol doprevádzaný aj policajným autom. Zdá sa, že dvaja uprchlíci aj čo-to okoštovali a na tento výlet tak skoro nezabudnú.

Verena/Twitter.com ( https://twitter.com/VerenaVoegeler/status/1025832344043900928)

Festival sa zvyčajne koná začiatkom augusta a trvá štyri dni. Prvýkrát sa konal ešte v roku 1990 s 800 návštevníkmi a šiestimi miestnymi nemeckými kapelami. V súčasnosti je však považovaný za jeden z najväčších metalových festivalov na svete. Už v roku 2011 mal 80-tisíc návštevníkov, o ktorých sa staral 6-tisícový personál.

Zdroj: washingtonpost.com, unilad.co.uk
Titulná fotka: gettyimages.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné, ale aj nepríjemné zážitky z letných brigád, ktoré sa skutočne stali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME